Source
Портал "Моя Оболонь" | Після скандалу, спричиненого нашою публікацією, у міській адміністраці...
431 Views/Reach
2025-12-09 17:23
Message №6879
Після скандалу, спричиненого нашою публікацією, у міській адміністрації спробували перекласти відповідальність за умови роботи дитячих садків та шкіл на районні адміністрації, заявивши що саме вони мають визначати потреби закладів освіти та купувати для них електрогенератори. При цьому у прес-службі мерії "забули", що районні адміністрації не мають власних бюджетів, а всі кошти, які вони отримують, виділяються саме міською адміністрацією або депутатами.Примітно, що а минулому році мер Віталій Кличко в інтерв'ю телеканалу "Суспільне" повідомив що "майже кожна" школа та дитячий садок Києва оснащені електрогенераторами. Незабаром на Офіційному порталі Києва з'явлася інформація про те, що вони є у 683-х освітніх закладах. При цьому в Києві є 417 шкіл і 529 дитячих садків з укриттями, які зараз працюють. Тобто, тільки цих закладів разом 946, що явно не відповідає словам мера про забезпечення "майже всіх" комунальних закладів електрогенераторами. Цікаво, що заступник мера Валентин Мондріївський у листопаді цього року назвав цифру ще трохи меншу - 679 електрогенераторів.Згідно з інформацією з системи Prozorro, міська влада у більшості випадків виділяла районним адміністраціям кошти на закупівлю електрогенераторів потужністю 3, 5 та 7 кВт. Серед них є 70 пристроїв потужністю 5,5 кВт, які було закуплені для нашого району. При цьому для забезпечення роботи хоча б однієї електроплити потрібні пристрої не менше ніж на 5 кВт. Але навіть такі електрогенератори так і не були закуплені у достатній кількості за майже 4 роки повномасштабної війни. Хоча на подібні закупівлі були виділені значні кошти.З відкритих джерел відомо, що тільки у 2022 році з міського бюджету на закупівлю електрогенераторів були направлені 150 млн гривень. Чому цих коштів разом з благодійною допомогою іноземних країн не вистачило на забезпечення роботи хоча би освітніх закладів - невідомо. Але у липні цього року Київська міська прокуратура повідомила про підозру екс-керівнику одного з департаментів міста за переплату у 4,8 млн гривень на закупівлі саме електрогенераторів.Повна версія відео-розслідування порталу "Каштан News" - за посиланням нижче. 👇 https://youtu.be/nTGU4JzfbOI?si=IyYyQbnunx0seMsu