Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Пліч-о-пліч | Новини Миколаївщини і України
Added 14 Jul 2024

Пліч-о-пліч | Новини Миколаївщини і України

@myko_info
Number of subscribers: 231
Photos: 19,100
Videos: 3,750
Links: 18,800
Description:
Новини Миколаївщини та України

👥 Number of subscribers

231
Average/Day:: 0
Average/Week:: 0
Average/Month:: +10

👁️ Average views per message

49
Average/Day:: 49
Average/Week:: 51
ERR: 21.21%

📊 Messages per Day

8.3
Last day: 0
Week average: 7.3
Average per day: 8.3

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

Petro Poroshenko разом із депутатами від European Solidarity взяв участь у пленарному засіданні Kyiv City Council. Перед затвердженням плану енергетичної стійкості столиці на 2026 рік він закликав владу припинити політичне протистояння навколо Києва та зосередитися на безпеці мешканців.Порошенко розкритикував конфлікт між Bankova Street (центральною владою) та Vitali Klitschko, заявивши, що кияни не повинні бути заручниками політичних суперечок.Він також запропонував: • перерозподілити міський бюджет для посилення протиповітряної оборони; • терміново децентралізувати енергозабезпечення столиці; • випустити спеціальні облігації внутрішньої держпозики на 20 млрд грн для вирішення проблем енергопостачання Києва.Порошенко висловив обурення тим, що когенераційні установки від міжнародних партнерів досі не встановлені у столиці або не використовуються через відсутність фахівців. Також він нагадав, що його фракція виступала проти вилучення ПДФО з бюджету Києва, оскільки ці кошти могли б бути спрямовані на потреби міста.
Про ПДВ для ФОП вже сказано дуже багато. Але все ж таки додам ще три аргументи, які мені здається, активно не звучали до цього. ▪️Перший:А який сенс після 4 млн грн робити обовʼязкову реєстрацію? Коли був 1 млн то хоч прихильники аргументували це тим, що буде важко робити подроблення. Але зараз (коли 4 млн) то цей аргумент вже мертвий. В два рази будь-який ФОП поділиться та і все.▪️Другий: А хтось рахував це взагалі можливо? Навіть з порогом від 4 млн це буде 250 тис нових платників ПДВ. Тобто це мільйони нових накладних, двічі на місяць звітність, безліч історій з блокуванням (при тому, що у випадку ФОП це ще буде складніше), армія бухгалтерів. Ну і тут треба дуже довго просто навчати підприємців працювати з ПДВ. Це абсолютно неможливо впровадити до 2027-го. Про що чудово розуміють і у Податковій, і Уряді. ▪️ І третє:100% Уряд буде якось намагатися зробити спрощення для ФОПів у режим ПДВ. Значно збільшить безумовну реєстрацію чи щось таке. Що одразу тільки дасть ефект того, що великий бізнес почне використовувати ФОПів для масових «скруток» і привіт збитки бюджету.🤷‍♂️І це не про популізм, а просто реальність, яку чомусь Уряд не може пояснити МВФ. І далі виношують плани правкою загнати ці зміни у Податковий кодекс вже у березні…..
Просто нагадаю, що серед 10-ти пунктів зобовʼязань , які в грудні 2025 року на себе взяла Україна станом на зараз зроблено - нуль 0️⃣ Нічого. Навіть не почали рухатись в цих напрямках….Може там щось непопулярне? Може щось де проти суспільство?Може є що шкодить нам? Давайте перевіримо:1) Посилення незалежності НАБУ і САП та захист їхньої юрисдикції від обходу та неналежного впливу;2) Забезпечити НАБУ ефективний доступ до неупереджених, своєчасних та якісних судових експертиз.3) Провести комплексний перегляд процедури відбору та звільнення генерального прокурора.4) Поновити відбір для призначення та переведення прокурорів на керівні та інші прокурорські посади в Офісі генерального прокурора, в регіональних та районних прокуратурах.5) Реформувати Державне бюро розслідувань (ДБР).6) Призначити без затримок суддів Конституційного суду та членів Вищої ради правосуддя, які пройшли міжнародну перевірку.7) Розширити залучення міжнародних експертів до конкурсної комісії для ВККС.8) Ухвалити законопроєкт про декларації доброчесності суддів. 9) Ухвалити Антикорупційну стратегію та Державну антикорупційну програму до II кварталу 2026 року.10) Розвивати та зміцнювати системи внутрішнього контролю проти корупції на високому рівні🤷‍♂️А знаєте чому? Тому що АБСОЛЮТНО ніхто з влади цим не займається))) У нас навіть досі немає Міністра юстиції (тут більшість його напрямок) ))) А по ряду пунктів Президент особисто проти 🙅‍♂️Ось вам і чесна відповідь чому ж наші опоненти з ЄС мають чудовий аргумент виступати проти швидкого вступу. Самі ж дали на це карти 🃏P.S. Хто скаже: «Бажанням захистити свою корупцію і своїх друзів корупціонерів влада краде у нас європейське майбутнє» - будуть праві)
Влада готує штурм центрального офісу опозиційної «Європейської солідарності» під прикриттям «судових виконавців» і ручних силовиків. Рейдери прикриватись «боргами» за оренду, яких насправді не існує. Відповідні документальні докази оприлюднили ще вчора народні депутатки «Євросолідарності» під час брифінгу«Влада придумала просто виселити звідси партію «Європейська солідарність», хоча всі заборгованості, які були так само штучно сформовані тут за оренду цього приміщення, сплачені і є всі відповідні платіжні документи. Більше того, заплачено наперед за три місяці за оренду цього офісу. І так само є новий договір суборенди з власниками. Але кого це цікавить в країні, де і досі Банкова через телефонне право керує судами?», - заявила Ірина Геращенко на брифінгу.Тобто юридичних підстав для претензій — рівно нуль. Наслідки цього цинізму — зупинка допомоги фронту. Офіс на Лаврській давно перетворився на один з найбільших в Україні волонтерських хабів, звідки на передову їдуть дрони, броньовики та техніка на мільярди гривень. «Це буде перетин будь-яких червоних ліній, якщо нам, партії, яка обрала 4 роки тому саме волонтерську діяльність з підтримки наших Збройних сил і фактично зосереджена саме на тому, щоби бути таким волонтерським хабом, будуть ставити палки в колеса і працювати проти єдності», - заявила Вікторія Сюмар на тому ж брифінгу.Кому вигідно зупинити волонтерську роботу партії для допомоги армії в розпал війни? Очевидно, ті, хто давав команду на цей штурм, ставлять особисту помсту Порошенку вище за національну безпеку та європейські перспективи.Спроба викинути на вулицю партію, яка є членом родини ЄНП — це постріл в нашу інтеграції до Євросоюзу. Кожне прізвище замовників і виконавців політичної розправи буде оприлюднене - заявили в ЄС.
Санкції проти Порошенка це спосіб заблокувати його участь у виборах, – Ольга Айвазовська.Голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська входить до робочої групи у Верховній Раді України, яка готує законодавство для повоєнних виборів. За словами Айвазовської, ще у 2023-2024 роках розроблялась окрема стаття щодо обмеження участі у виборчому процесі, реєстрації підсанкційних осіб. «Ця стаття ще до того, як ЦВК фіналізувала законопроєкт, була прописана у такій формі. У 2023-2024 роках її обговорювали, ОПОРА не брала в цьому участі. Вона була прописана так, що Петро Порошенко, на якого наклали санкції в лютому 2025 року, точно не мав би можливості брати участі у виборах», - говорить Айвазовська. Експертка зазначила, що існує прецедент, який виглядає недостатньо обґрунтованим, адже судові процеси тривають, а причини запровадження санкцій проти п’ятого президента не були чітко пояснені. На її думку, це більше схоже на спробу обмежити його участь у виборах.Вона також повідомила, що відповідна норма увійшла до нового законопроєкту й тепер стосується не санкцій, а заяв осіб, які реєструються кандидатами. Водночас документ ще не розглянутий парламентом і може зазнати змін.«Але лише ця стаття йому заважає брати участь у виборах. Петро Порошенко не зможе взяти участь у виборах, тому що в рамках санкцій йому заборонено все: укладати угоди, підписувати документи, використовувати власні кошти, транспорт, зв'язок тощо. Уявити собі кандидата з такими обмеженнями дуже складно», - зауважує Ольга Айвазовська.
Барель із росії може здаватися дешевшим для окремих держав, але він фінансує війну та удари по українцях. Цю практику заробітку на війні слід припинити, — міністр економіки Хорватії Анте Шушняр від імені своєї країни відмовив Угорщині та Словаччині в постачанні російської нафти через нафтопровід Adria.«Нафтопровід Adria готовий до роботи, тож жодних технічних підстав залишатися прив’язаними до російської нафти для країн ЄС більше немає. Хорватія діяла відповідально й прозоро у питаннях регіональної енергетичної безпеки — і діятиме так само надалі для наших угорських та словацьких партнерів, водночас повністю поважаючи українських союзників і щоденні страждання, яких вони зазнають.Коли нам казали, що нафтопровід Adria «не має потужностей» — вони були і залишаються.Коли нас звинувачували у «наживі на війні» — наші тарифи були і є прозорими та ринковими.Коли Хорватію називали «ненадійною транзитною країною» — ми забезпечували стабільну й безперебійну роботу критичної інфраструктури, незалежно від політичних закидів.Хорватія не допустить загроз для паливного постачання Центральної Європи. Ми готові допомогти усунути нинішні серйозні перебої з постачанням у межах законодавства ЄС і правил OFAC. Ніхто не повинен залишитися без пального. Інфраструктура не змінюється за одну ніч. А от політичні наративи — інколи так».
Лондон у терміновому порядку надасть Україні 1000 додаткових ракет британського виробництва та системи протиповітряної оборони на суму понад 500 млн фунтів (574 млн євро) — Міністерство оборони Великої Британії.Пакет призначений для захисту від ударів рф по енергетичній інфраструктурі та житлових будинках. Водночас 150 млн фунтів (172 млн євро) із загальної суми спрямують у межах програми PURL (Prioritised Ukraine Requirements List, «Список пріоритетних запитів для України»). 12 лютого Лондон співголовував на 33-му засіданні Контактної групи з питань оборони України у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.Йдеться про багатоцільові легкі ракети LMM, виготовлені у Белфасті. На це спрямують 390 млн фунтів (447 млн євро).У найближчі місяці Велика Британія також додатково поставить Києву 1200 ракет ППО та 200 000 артилерійських боєприпасів у межах Air Defence Consortium.«Напередодні річниці повномасштабного вторгнення путіна Велика Британія та наші союзники як ніколи рішуче налаштовані підтримувати Україну» , — заявив міністр оборони Великої Британії Джон Гілі. LMM (Lightweight Multirole Missile), також відома як Martlet, — британська багатоцільова легка керована ракета, розроблена компанією Thales UK.Призначення: ураження дронів, гелікоптерів, легкоброньованої техніки, катерів і наземних цілей.Клас: легка високоточна ракета малої дальності.Наведення: лазерне (beam riding) — стійке до радіоелектронних перешкод.Дальність: орієнтовно до 6–8 км (залежно від платформи пуску).Маса ракети: ~13 кг.Бойова частина: осколково-фугасна.Платформи: може запускатися з гелікоптерів, наземних установок і морських платформ.LMM ефективна проти БпЛА та низьколітних цілей, тобто саме проти тих загроз, які масово застосовує рф.Вона дешевша за великі ЗРК-ракети, що дозволяє раціональніше витрачати ППО-ресурси проти «Шахедів» і подібних цілей.
Нам потрібно перейти від заяв про європейську самостійність, обороноздатність і автономію до конкретних, стійких рішень. Не тільки таким, які справляють враження на виборців і партійних соратників, але перш за все — у Вашингтоні, Москві та Пекіні, — в. о. голови Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер в інтерв'ю Die Welt. За словами німецького дипломата, першим кроком може стати створення ефективного ринку озброєнь за участю Німеччини, Великої Британії, Франції, Польщі та Італії. Крім того, Ішингер заявив, що не бачить «жодних ознак того, що росія дійсно зацікавлена в швидкому дипломатичному вирішенні війни». Навпаки, цинічне використання холодної зими і атаки на українську енергетичну інфраструктуру показують, що Москва хоче «не припинити війну, а зламати опір українців».Ішингер також висловлює сумнів у потенційних умовах завершення війни, а саме — «чи будуть вже оголошені гарантії безпеки коштувати паперу, на якому вони написані». Зараз, однак, «мова ще йде не про забезпечення миру, а про припинення жорстокого нападу російської сторони на українське цивільне населення».Відповідно, Ішингер вимагає «набагато інтенсивнішої військової підтримки оборонної боротьби України» і «набагато більш всеосяжної допомоги змученому українському населенню» — особливо у великих містах, де «вже тижнями тисячі квартир при двозначних мінусових температурах залишаються без опалення і без води». Крім того, він закликає до «введення масштабних американських санкцій» і «набагато інтенсивнішого навчання та оснащення українських збройних сил». росія, за його словами, «піде на поступки лише тоді, коли остаточно усвідомить, що не може досягти успіху військовим шляхом».
Розвалені електричні підстанції це спільна відповідальність фашистської росії та банди Міндича з її «дєнєг жалко» на захист енергетичної інфраструктури. Сьогодні через влучання в енергорозподільчу систему атомні станції не змогли нормально доставляти свою електроенергію. Знову привіт екс-міністру Галущенку і всій мережі російського агента Деркача - це наслідок їхньої підривної діяльності, яку впритул не бачить СБУ.Зараз захист енергетики має стати питанням номер один. Це система життєзабезпечення держави. І коли я чую від нового міністра енергетики Шмигаля про розпорядження Зеленського, який і привів з собою міндичів-галущенків, що місцева влада має дати плани захисту до 1 вересня, то я просто не розумію - нам що, немає куди спішити? Напевно, президент завжди має електрику і тепло там, де він є? А спробувати подумати при людей? Про країну? До літа все вже має бути готово! І це на вчора! Окрім питань оборони, не може бути нічого важливішого за захист енергосистеми перед наступною осінню-зимою. Часу на розкачку немає і якщо чекати до вересня, ще одну таку зиму енергетика може не пережити! І так 3,5 роки втратили через офісно-президентську мафію. Всі вільні сили і засоби мають піти на енергетику. Якщо знову «дєнєг жалко» і буде втрачений час, то це пряма допомога ворогу.📝нардеп «ЄС» Володимир Арʼєв
Розмір знижки, з якою російські постачальники продають свою нафту в Китай, зріс до рекордних значень після того, як Дональд Трамп оголосив про укладення торговельної угоди з Індією, що передбачає відмову від сировини з рф — Reuters. Індійські НПЗ вже кілька місяців скорочують закупівлі російського палива, і Китай цим користується: частина партій перенаправляється до КНР, але продавцям доводиться йти на цінові поступки.Знижки на сорт ESPO, що поставляється з тихоокеанського порту Козьміно, збільшилися цього тижня в китайських портах майже до $9 доларів за барель по відношенню до еталонної марки Brent, повідомляє Reuters з посиланням на учасників торгових операцій. В останні місяці такі знижки становили $7-8. Дисконт для сорту Urals, який із західних портів росії в основному йшов до Індії, але тепер частково перенаправляється до Китаю, досяг $12 за барель. Brent цього тижня торгується в діапазоні $65,8-69,8 за барель. Якщо російська економіка 2026 року стартувала з рекордної інфляції, арештів нафтових танкерів та історичного обвалу бюджетних доходів. Економіст Олексій Пластун у статті «Танкери в полоні, бюджет на дні. Як стартував 2026-й для економіки рф» розповідає, що нафтогазові надходження впали до мінімуму з 2020 року, кредитна піраміда тріщить по швах, а будівельна галузь готується до масового банкрутства.