💔 38-річного Олега Прохоренка застрелили російські військові 31 березня 2022-го, коли відступали з селища Михайло-Коцюбинське на Чернігівщині. Олег працював на місцевому заводі, а коли почалася повномасштабна війна разом з колегами охороняв його.Окупанти час від часу заїжджали туди перевіряти людей. Це повторилося й 4 березня. Тоді затримали Олега і його напарника. Останнього відпустили, а Олега ні. Напарник розповідав, що в його телефоні "щось знайшли".7 квітня, вже після звільнення області ЗСУ, один із працівників заводу відпочивав з друзями біля лісу неподалік Тоді й випадково виявили у ямі мертвого чоловіка у спецодязі заводу. Ним виявився Олег Прохоренко. Його застрелили в голову.Чоловіка поховали 9 квітня 2022 року на кладовищі у Михайло-Коцюбинському, поряд із могилою його бабусі.Олег народився і все життя мешкав у рідному селищі. З дитинства захоплювався футболом, грав у місцевій команді. Навчався в Чернігівському педагогічному університеті, однак не закінчив його. Одружився, народилося двоє синів.Працював на будівництві й дуже любив цю роботу. А потім влаштувався на місцевий завод, що виготовляє сухі сніданки. Працював на конвеєрі."Син – наша єдина дитина. Він зі своєю родиною жив у нас. Любив збирати гриби: бувало після нічної зміни навіть встигав велосипедом з’їздити до лісу. Нам його дуже не вистачає… На могилі встановили йому пам’ятник, поставили флагшток, прапор, квіти змінюємо, часто там буваємо", – поділилися мама Тетяна.В Олега Прохоренка залишилися батьки, дружина, двоє дітей.Українська правда спільно з платформою Меморіал вшановують пам’ять загиблих українців
Сьогодні я говорив з Головкомом Олександром Сирським – про ситуацію на нашому фронті, також у тих районах, де наші сили діють на території Росії. Ми зберігаємо активність, яка не дає окупанту заходити на територію Сумщини, а також нашої Харківщини. Я дякую за стійкість усім нашим підрозділам – усім, від Курщини до південних напрямків. Особливо відзначу сьогодні за результативність на передовій наш 225-й окремий штурмовий полк, також воїнів 47-ї окремої механізованої бригади. Ще – воїнів Сил спеціальних операцій за дуже ефективні дії по знищенню ворога. Також 35-ту окрему бригаду морської піхоти за ефективність у боях на Покровському напрямку. Дякую всім вам, воїни! Ви – справжні! Дякую кожному і кожній, хто допомагає армії, хто працює в усіх наших оборонних підприємствах, хто забезпечує нашу армію. Я дякую всім, хто доносить світові правду про те, що відбувається в Україні. Сильні позиції України в усьому, результативна робота на нашу державу – це те, що найбільше допомагає наближенню миру. Дякую всім! Слава Україні!
💔 Солдат Максим Наточий, позивний Фенікс, поліг внаслідок ворожого артобстрілу 14 серпня 2023 року поблизу села Новомихайлівка Донецької області. Воїну назавжди 36 років.Народився Максим в місті Кропивницький. Здобув освіту фінансиста. Навчався перші курси у Відкритому міжнародному університеті розвитку людини "Україна", а диплом бакалавра отримав у Кіровоградському національному технічному університеті у 2008 році.Після повномасштабного вторгнення долучився до ЗСУ. Служив у 79-ій окремій десантно-штурмовій бригаді на посаді командира відділення взводу вогневої підтримки десантно-штурмової роти.Указом Президента України №715 від 30.10.2023 року захисника посмертно нагороджено орденом "За мужність" ІІІ ступеня."Якщо вірити в те, що душа людини пізніше знову переджується, то я б дуже хотіла, щоб у наступному житті ми з Максимом були знову разом, щоб я знову була його дружиною", – написала дружина Ірина.Поховали захисника в рідному місті на Алеї Слави Далекосхідного кладовища. У Максима залишились батьки, брат, дружина та син.Українська правда спільно з платформою Меморіал вшановують пам’ять полеглих військових
Ізмаїл - у жалобі… При виконанні бойового завдання із захисту України від російської воєнної агресії загинув старший стрілець, солдат Вʼячеслав Ігорович Коновалов.Він народився та виріс в Ізмаїлі, вчився у десятій школі, потім оволодів професією газозварювальника у сьомому училищі та працював на БТО флоту УДП. Відслужив строкову службу десантником та продовжував працювати та планувати своє майбутнє – допоки на українську землю не увірвався ворог…Влітку 2023 року Вʼячеслав Коновалов пішов до лав Сил безпеки та оборони, аби захищати рідну землю та власне майбутнє у вільній незалежній Україні. Воював на Донецькому напрямку. Був нагороджений медаллю «Учасник бойових дій. Ветеран війни».У травні 2024 року з ним перервався звʼязок – і він зник безвісти на довгі 11 місяців. Весь цей час батьки та молодший брат жили надією, що Вʼячеслав живий…Проте не сталося…Виконуючи свій військовий обов’язок із захисту українського народу та інтересів Держави в умовах повномасштабної воєнної агресії росії проти України, старший стрілець, солдат Вʼячеслав Ігорович Коновалов загинув, віддавши за свободу та незалежність українського народу найдорожче, що є у людини, - власне життя. Громада Ізмаїла, Ізмаїльська міська рада та її виконавчий комітет висловлюють щирі співчуття сім’ї та близьким загиблого Захисника України. Розділяємо біль Вашої втрати… Вічна Пам’ять і Вічна Слава Українському Воїну, який до останнього подиху захищав рідну Україну і право кожного з нас на мирне майбутнє… Старшого стрільця, солдата Вʼячеслава Ігоровича Коновалова буде поховано на Алеї Слави на Новому цвинтарі. Слава Україні! Героям слава!
Зустрілися зі студентами та викладачами Гельсінського університету й Університету Тампере. Дякуємо за таку теплу зустріч і щире спілкування. Говорили про зусилля України та Європи для досягнення справедливого миру, безпекову архітектуру світу, участь Фінляндії у відбудові України та важливість повсякденних внесків кожного громадянина, щоб нарешті настав достойний мир. Сьогодні на вулицях Гельсінкі всюди майорять українські прапори, і це є відповіддю, що Україна не одна. Окремо поспілкувалися з українськими студентами, які навчаються в цих університетах, і фінськими студентами, які на українських студіях вивчають нашу мову та історію. Обовʼязково програм українознавства має бути більше по всьому світу. Сьогодні підписано меморандуми про приєднання університетів Гельсінкі й Тампере до Глобальної коаліції українських студій. Та поповнено бібліотеки цих університетів Фінляндії колекціями художньої літератури – класикою та тим, що обов’язково нею стане, зокрема творами наших захисників. Це все відбувається в межах проекту «Українська книжкова поличка».Дякуємо за допомогу в захисті України, підтримку нашого народу, мови та історії. Дуже цінуємо це.
💔 Боєць Роман Загурський, позивний Злодій, загинув 8 липня 2023 року під час виконання бойового завдання біля села Нововодяне на Луганщині. У вересні йому виповнився б 21 рік.Роман народився в селі Тетірка Житомирської області. Закінчив місцевий ліцей. Потім поїхав за кордон, де працював на будівництві. Любив спорт, зокрема, захоплювався футболом та волейболом. Брав участь у змаганнях. У грудні 2022-го Роман долучився до лав захисників. Служив у 66-ій окремій механізованій бригаді. Був оператором-навідником. "Рома був моїм найкращим другом. Ми через багато що пройшли. Він завжди був готовий допомогти у будь-якій ситуації, незважаючи на те, які стосунки мав з тією чи іншою людиною. У свої всього 20 він став на захист нашої держави та віддав своє життя заради нас. Для мене він був, є і буде найкращою людиною", – розповіла подруга загиблого."Рома був дуже хорошою людиною, душа будь-якої компанії. Всі знали, що він той, на кого можна покластись за будь-яких обставин, коли потрібно – він завжди був поряд. Також він був дуже працьовитою та відповідальною людиною. Рома був не такий, як усі, він не боявся, що про нього подумають люди, і просто жив одним днем, чого вчив і своїх близьких. Усі, хто його знає, може сказати, наскільки чудовою людиною він був. Попри проблеми й труднощі Рома залишався на позитиві і як би погано не було, ніколи цього не показував. Дуже любив життя і вмів йому радіти. Завжди любив дітей та хотів своїх, але не встиг… Він мав багато планів на життя, які так і не зміг втілити в реальність", – додали його рідні. Поховали захисника в рідному селі. У Романа залишились батьки, молодша сестра та двоє старших братів. Українська правда спільно з платформою Меморіал вшановують пам’ять полеглих військових
Сьогодні протягом усього дня тривали роботи в місті Добропілля на Донеччині після російського удару. Це був один з найбільш жорстоких ударів, комбінований удар. Спеціально удар був прорахований, щоб завдати максимальної шкоди. Ракети, також «шахед» по центральній частині міста. Девʼять житлових будинків були під ударом, також під ударом торговельний центр, магазини. Одинадцять людей, на жаль, загинули. Мої співчуття рідним і близьким. Серед загиблих – працівник ДСНС України. Повторний удар відбувся, коли почали працювати рятувальники. Поранені 50 людей. Усім надано необхідну допомогу. Серед поранених – сім дітей, наймолодша – дівчинка, 10 років. Були сьогодні також інші обстріли Донеччини, також Харківщини, наших південних регіонів. В Херсоні знов удар FPV-дронів по цивільних. Росія буквально щоденно доводить своєю жорстокістю, що для них там, у Москві, нічого не змінилось. Вони думають не про те, як закінчити війну, а про те, як встигнути знищити й захопити більше, поки світ їм дозволяє цю війну вести. Звісно, ми робимо максимум для захисту життя. І я вдячний усім лідерам, усім тим дипломатам країн-партнерів, усім громадським діячам, які підтримують Україну, які засудили ці російські удари і які називають усі речі своїми іменами. І важливо, щоб ми й надалі координували всі наші зусилля з нашими партнерами, щоб оборона працювала ефективно й щоб усе зробити для наближення миру.
Зараз багато координації з лідерами, і не тільки у Європі. Говорив сьогодні з Президентом Польщі Анджеєм Дудою. Чим сильніший український суверенітет, тим безпечніше Польщі. Говорив із Премʼєр-міністром Хорватії. Ми багато робимо разом із Хорватією та обмінялися думками щодо найближчих кроків і подій. Говорив із Президентом Чехії. І ми цінуємо принциповість чеської позиції. Поговорив сьогодні ж із Премʼєр-міністром Швеції – країни з регіону, в якому зараз, на жаль, стала постійною гібридна загроза й багато вкрай неприємних інцидентів у Балтійському морі. Сьогодні ж дуже субстантивно говорив із Премʼєр-міністром Люксембургу щодо різних ідей та пропозицій, які є у Європі заради миру, заради гарантій безпеки. Словенія: Премʼєр-міністр, хороша розмова. І важливо, щоб кожна нація у світі та на нашому континенті була почутою. Ірландія: провів розмову з Премʼєр-міністром і про нашу взаємодію у Європі, і про ключові позиції в дипломатії.Кот-дʼІвуар: говорив із Президентом. Я вдячний за підтримку нашого суверенітету й позиції, що в міжнародних справах потрібна реальна повага до інтересів кожної нації.Дякую всім за підтримку!
Сьогодні була доповідь Головкома Сирського і по фронту, – і особлива увага – Покровському напрямку, – і по операції в Курській області. Всім нашим підрозділам, які виконують бойові завдання і роблять це стійко, я вдячний. Щоб в цьому році були успішними в перемовинах, українські воїни мають бути стійкими на передовій та результативними у знищенні російських окупантів. Я хочу відзначити за підсумками цих днів і тижнів воїнів 225-го і 425-го штурмових полків. Дякую вам, хлопці! Також Головком доповів щодо модернізації нашої армії – уже був затверджений відповідний план щодо переходу на нову організаційну структуру Збройних Сил України та створення корпусів. Зберігаємо увагу до цього – до виконання. Корпусна система потрібна. Ми обговорили сьогодні підходи до призначення командирів корпусів: це мають бути найбільш підготовлені, найбільш перспективні офіцери з бойовим досвідом і сучасним мисленням. Армія повинна бути сучасною. І головне – цінувати людей. Відповідні рішення будуть оприлюднені.
СБУ та Нацполіція затримали ще 19 організаторів «ухилянтських схем»Служба безпеки та Національна поліція ліквідували 6 нових схем ухилення від мобілізації, які діяли в Україні. За результатами комплексних заходів у різних регіонах нашої держави затримано 19 організаторів оборудок.Фігуранти торгували фіктивними меддовідками або за гроші переправляли ухилянтів за кордон поза контрольно-пропускними пунктами.🔹 Так, на Одещині правоохоронці зупинили поблизу кодону 4 мікроавтобуси, в яких місцеві ділки намагалися приховано вивезти до невизнаного Придністров’я 47 ухилянтів.У супроводі «кортежу» з військовозобов’язаними їхало авто, в якому знаходилися організатори цієї схеми.Загалом злочинна група із переправлення ухилянтів складалася із 9 осіб, серед яких – двоє іноземців з Південного Кавказу. Наразі всі вони перебувають під вартою.🔹 На Харківщині викрито ще 4-х організаторів «ухилянтських схем». Серед затриманих – місцевий адвокат та рецидивіст, який має судимість за умисне вбивство.До незаконної діяльності вони залучили понад10 спільників. Зловмисники продавали ухилянтам фіктивні меддовідки про наявність інвалідності для зняття з військового обліку.Під час обшуків у затриманих виявлено майже пів мільйона американських доларів.🔹 У Києві «на гарячому» затримано колишнього адвоката, який допомагав ухилянтам втекти за кордон під виглядом експедиторів гуманітарних вантажів.Для реалізації злочинного механізму фігурант оформлював своїх клієнтів до місцевої благодійної організації.🔹 У Полтавській області викрито посадовицю Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА. Для оформлення фейкової інвалідності вона торгувала підробленими медвисновками щодо обстежень на магнітно-резонансній томографії.Ще одну схему в регіоні організували двоє підприємців, які продавали ухилянтам підроблені посвідчення співробітників Держслужби з надзвичайних ситуацій.🔹 На Хмельниччині підозру отримали заступник голови лікарсько-консультативної комісії та двоє місцевих лікарів, які безпідставно оформлювали військовозобов’язаним меддовідки для отримання інвалідності.За викритими фактами фігурантам повідомлено про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:▪ чч. 2, 3 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групою осіб або організованою групою);▪ ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою);▪ чч. 2, 3 ст. 28, чч. 2, 3 ст. 369-2 (зловживання впливом, вчинене за попередньою змовою групою осіб або організованою групою).Зловмисникам загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.Комплексні заходи проводили співробітники СБУ у м. Києві та Київській, Харківській, Полтавській, Хмельницькій та Одеській областях за процесуального керівництва Святошинської окружної прокуратури м. Києва, Харківської, Одеської, Полтавської та Хмельницької обласних прокуратур.