Source
Мовний трибунал | Spark Media | Отримали від читачки прохання висвітлити такі прекрасні конструкції як...
4 600 Views/Reach
2024-11-08 08:54
Message №2037
Отримали від читачки прохання висвітлити такі прекрасні конструкції як “як умога”, “підти” та “велике дякую”. 📝Пограємо з планувальником ключових слів і гугл трендами та отримаємо, що все-таки “якомога” домінує, але підступне “якумога” не відстає. Щодо як умога — тут зрозуміла “логіка”: не будемо ж ми сполучник “як” разом писати🤷♂️? А от “якумога” та “якомога” є фонетично схожими, де "о” звучить дуже подібно до “у”. В гру вступає сприйняття на слух. 📝Слово “підти” увійшло в мовлення деяких людей або через діалектичні особливості, або це пов’язано з помилкою (мовленнєвою звичкою). До речі, slovnyk подає це слово як однину наказового способу від “підрости”👀 Також ми перевірили, чи в Вікіпедії відображається це слово. 📝Щодо останнього, то подякувати можна “щиро” та “дуже”, а от “велике дякую” звучить неправильно. Авраменко це пояснює так: прикметники, такі як "велике", узгоджуються з іменниками, а не з дієсловами. Тому вислів "велике дякую" суперечить правилам узгодження частин мови в стандартній граматиці. Варіант, який тут може бути доречним: дуже вдячна, велика вдячність; дуже/щиро/красно/ґречно дякую. За ідею дякуємо @Svitlana_psyЗапропонувати допис📩 Мовний трибунал | Підписатись✅