Source
Лабораторна миша | Там є всякі історичні анекдоти зі смішними стільцями, але я в них мало...
1 400 Views/Reach
2024-08-14 15:35
Message №6801
Там є всякі історичні анекдоти зі смішними стільцями, але я в них мало розумію. Іншими є спортивні організації, які проводять окремі змагання для чоловіків та жінок. Складні біохімічні аналізи антидопінгових комітетів покликані визначити біологічну стать -- і регулярно хиблять, даючи псевдопозитивні чи псевдонегативні результати. І через це весь час ускладнюються протоколи визначення. До речі, Олімпійський комітет увів комбінацію "SRY+ Y-хромосома" як тест на "нежіночність" у 1992 році, а вже в 2000 його скасував. Не через лобі трансгендерів, а через банальну неефективність. Отже біологічна стать людини є складним гносеологічним конструктом -- хромосоми, транскрипційні фактори, рівень певних гормонів і їхніх рецепторів, наявність певних органів ззовні чи всередині, здатність до участі в розмноженні (згадаємо чеха вище - чи є люди з видаленими яєчниками жінками?) тощо. Усе працює тільки разом, і робити наголос на одному -- надмірно спрощувати. Ось визначення від ААП: https://publications.aap.org/pediatrics/article/142/4/e20182162/37381/Нагадую, це чисто про питання біологічної статі, тут нема ані гендеру, ані самоідентифікації, ані сексуальних уподобань. Тільки біохардкор. На щастя, ознаки статі часто збираються всі разом, щоб ми століттями могли ігнорувати тисячі людей, які не вписуються в інтуїтивно-очевидну систему "двох статей, які легко розрізнити". Проте еволюція права й гуманізму привела до того, що ці люди мають місце в суспільстві. Тому традиційні медичні підходи мають поступитися evidence-based медицині, тобто заснованій на біологічній науці. Що, власне, і стається на наших очах. А що Докінз має проколи з біологією розвитку, про те й у Вікіпедії написано (з посиланням на PNAS, звісно).»https://www.facebook.com/share/p/h67XDuYryGibhJXP/?