Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Заглушка
Added 14 Jul 2024

Заглушка

@mortisaeterna
Number of subscribers: 46
Photos: 4,560
Videos: 457
Links: 4,720
Description:
You can view and join @mortisaeterna right away.

👥 Number of subscribers

46
Average/Day:: 0
Average/Week:: -13
Average/Month:: -23681

👁️ Average views per message

10 833
Average/Day:: 12,400
Average/Week:: 13,443
ERR: 23550%

📊 Messages per Day

2.6
Last day: 4
Week average: 4
Average per day: 2.6

Logo change history

Name change history

Заглушка 2026-05-27
Mortis Æterna / Департамент пасивних заходів 2026-04-06
Mortis Æterna / Розвідка та антидепресанти 2025-11-22
Mortis Æterna / Війна солов'їною 🇪🇺/🇬🇧/🇳🇴 2025-07-14
Mortis Æterna / OSINT-війна солов'їною 🇪🇺/🇬🇧/🇳🇴 2025-03-05
∆ Mortis Æterna / OSINT-війна солов'їною 🇪🇺 (except 🇭🇺 and 🇵🇱 for now) ∆ 2024-10-02
∆ Mortis Æterna / OSINT-війна солов'їною 🇪🇺 (except 🇭🇺 for now) ∆ 2024-08-07
Mortis Æterna / OSINT-війна солов'їною 🇪🇺 (except 🇭🇺 for now) 2024-07-14

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

Серж МаркоТрохи особистого бомбалейло.Як ви знаєте, на Донецькому напрямку доволі ефективно працює "Рубікон" та інші спеціальні дронові підрозділи. Одна з їх функцій - це протидія нашим дроновим підрозділам.Як це працює:В них зараз все натикано засобами радіоелектронної розвідки, якими вони доволі точно виявляють місця [розташування] наших пілотів і наносять по ним ураження.Другий напрям - протидія дронам, як літакового типу, так і "бабам-ягам". Противник натикав радарів, які бачуть наші крила, і збивають їх. Також ці радари, виставлені з відповідним радіогорізонтом, можуть бачити навіть низько летячі цілі. Теоретично - навіть "баби-ягі". Бо збиття цих дронів, навіть на старлінках (тобто які не світяться на РЕРах) зараз досягло просто неймовірного масштабу. Зараз "старлінкольоти" можуть за своє життя зробити один виліт. Можуть два. Можуть три. Але десятки вильотів - цього вже немає. Їх просто збивають фпвішками.Нещодавно я розпланував одну подію по знищенню одного такого радару, який був вказаний на шарі "Дельти". Ми цілий день фільтрували це село, був втрачений один борт, але з 99.9% [впевненістю] я можу сказати, що цього радару там... не було. Ну тобто на шарі просто була нанесена інформація від балди. Починаю дізнаватися - і різні джерела мені прямо кажуть, що радіорозвідка на Донецькому напрямку - ну то таке. Шось правильно, шось неправильно, шось приблизно, а шось давно неактуальне, але його так і залишили. А пілоти по цим даним, довіряючи їм, шукають радари, реби, рлски... Втрачають час, борти, ризикують життям...Шо впевненим можна бути тільки по даним від партнерів (супутникова розвідка).Ну і якщо твій підрозділ РЕБу щось реально запеленгував.Але засоби радіоелектронної розвідки бригад в цьому зашумленому діапазоні можуть менше, ніж хотілось. Тому актуальних даних небагато. І саме тому ми втрачаємо засобів на мільйони доларів кожен день, так як бригадні засоби можуть мало, ну а даним старшого начальника довіряти не приходиться. І той факт, що частина з них не обʼєктивна, а на них покладаються підрозділи пілотів при своїй роботі - нікого не хвилює😞Тому ми і просираємо протидію "Рубікону". Бо, на відміну від них - ми сліпі. Ми можемо покладатися тільки на те, що знайшли візуально в обʼєктиві камери дрона (але це фарт), ну або бригадні "тісіайкі" щось побачили, або партнери нам дали інфу якусь (але це більше інфо для спецпідрозділів, а не для оперативної обізнаності тактичної обстановки).Але ж невже в нас немає засобів, які б покращили системно радіорозвідку?Є.А де вони?Ці засоби ми отримали по МТД і вони все літо пролежали на складах, і здебільшого там же і знаходяться. Отака ситуація, малята.Втрати дронів на сотні мільйонів доларів за літо. І нічого не зроблено для протидії.Ну а далі зима, і крила літати не будуть, а, значить, і втрачати крила будемо менше. Правда, "баби-ягі" будемо і далі втрачати, але ми ж багата країна, можемо собі дозволити, в нас же мабуть на кожному складі бригади сотнями "немезіси" стоять. А і я далі пішов ламати голову, як знаходити РЛС зенітних екіпажів без відповідної радіорозвідки. Хоч хтось же повинен думати про це. Не генерали ж звісно.
Феанор, такмедінструктор (2/2):Бо це, знову ж таки, постійна боротьба з документацією, збором статистики по курсантам, розробкою та покращенням навчальних матеріалів, комунікацією з підрозділами та обґрунтуванням, чому на навчання треба саме стільки часу і чому з нього не можна просто так забирати людей і закидати інших посеред курсу.Виходом з цього всього, на мою думку, є або збільшення кількості інструкторів, що дає можливість ротувати групи на викладання/навчання/практичну роботу (але цю більшу кількість інструкторів треба теж якось навчити!), або ловити моменти затишшя у викладанні та використовувати їх на повну для додаткового навчання чи набуття практичного досвіду. А про те, як збільшити кількість людей, що можуть викладати власне інструкторам, я не маю жодної гадки, якщо чесно.Інструктори вигоратимуть, курсів просунутих рівнів ставатиме все менше, про курси для інструкторів можна буде взагалі забути, жопа ставатиме ще глибшою, ніж вона є зараз. Очевидних реалістичних рішень наразі не видно. Всім дякую, я пішов дописувати методичку для курсу початкового рівня)))
Армія, в якій занадто багато людей і замало солдатів.Фінський національний оборонний університет (Maanpuolustuskorkeakoulu) випустив аналітичну записку про кризу людських ресурсів в російській армії.У цій записці йдеться про те, як російська система військового комплектування перебуває у стані глибокої кризи та водночас примусової адаптації. Вйна проти України стала каталізатором давно відомих проблем: слабкої якості підготовки, хронічного дефіциту професійних військових, а також суперечливого поєднання строкової служби й контрактної моделі. Євген Месснер ще у 1928 році зазначив: «у російській армії завжди було надто багато людей, але замало справжніх солдатів». Минуло майже стоо років, а ця характеристика виявилася напрочуд актуальною й для сьогоднішньої Росії.Гібридна система — поєднання призову та контракту — не створила балансу між кількістю й якістю. Вона залишилася радше інструментом для швидкого мобілізаційного нарощування чисельності, але не для формування професійного ядра. Контрактна служба, задумана як механізм професіоналізації, перетворилася на дорогий спосіб латати прогалини у втрачений час війни. У результаті, переваги професійної армії було знівельовано, а тягар мобілізації ліг на соціально вразливі групи.Особливу увагу у доповіді приділено мобілізаційним кампаніям: від хаотичної часткової мобілізації восени 2022 року до формування добровольчих батальйонів і використання приватних військових компаній. У статті цей процес називають «інволюційним»: замість поступової професіоналізації система скочується до фрагментарної й важко керованої структури. Бойовий резерв (система БАРС) практично провалився, залишившись «зрадженим і покинутим» — так охарактеризували його самі військовослужбовці.Серйозним обмеженням лишається й демографія: зменшення чисельності молодих чоловіків призовного віку поєднується з масовим ухилянням від служби. Соціальна легітимність армії низька — значна частина росіян, не бачить військову службу ані як патріотичний обов’язок, ані як кар’єрну можливість. Водночас Кремль намагається компенсувати дефіцит мотивації високими зарплатами й пільгами для контрактників, що фактично «купує лояльність» замість виховання патріотизму.Таким чином, записка показує парадокс: російська система попри свою неефективність і внутрішні суперечності все ж здатна генерувати достатню кількість особового складу для тривалої війни виснаження. Проте ціна цього процесу — деградація підготовки, падіння моралі та ерозія суспільної підтримки. У довгостроковій перспективі така модель не забезпечує стратегічних амбіцій Москви й підриває її спроможність до глибокої модернізації. Система не просувається вперед, а радше «відкочує назад, руйнуючи попередні здобутки реформ».
Прорив блокади Тайваню через повітряний міст із США потребував би 860 рейсів на день, але не врятував би економіку — дослідження CSISНове військове моделювання Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) дійшло висновку, що прорив китайської блокади Тайваню за допомогою повітряного мосту був би логістично надмірно складним і нездійсненним у довгостроковій перспективі. Для забезпечення базових потреб 23 мільйонів жителів острова — таких як їжа та енергія — щодня знадобилося б до 860 вантажних рейсів, тобто майже весь стратегічний авіаційний парк США.«Навіть якщо США розгорнуть масовану операцію, це дозволить тайванцям вижити, але економіка острова неминуче зазнає краху» — зазначив провідний автор дослідження Марк Кансіан. Навіть за найсприятливішого сценарію — якщо Китай утримується від атак на літаки — операція була б значно масштабнішою й складнішою, ніж знаменитий Берлінський повітряний міст 1948 року.Звіт CSIS наголошує, що єдиним стійким рішенням може бути морське постачання, хоча короткочасний повітряний міст здатен виграти час для дипломатії. Дослідники також вважають, що Китай, найімовірніше, не має ресурсів для одночасного ведення і блокади, і повномасштабного вторгнення, тож обрання одного варіанту виключає інший.Водночас автори закликають Вашингтон готуватися до сценарію повітряного мосту, підкреслюючи, що навіть тимчасова допомога може забезпечити життєво необхідне постачання та мати значний символічний ефект.
Два роки експериментів… Чи розквітне українська бавовна?💬 Питання, яке викликає інтерес у багатьох. Це питання цікавить оборонний сектор — як складову виробництва вибухових речовин. Це питання важливе для легкої промисловості, яка критично залежить від імпортної сировини. І, що не менш важливо, це питання дедалі більше цікавить Європейський Союз. Але чи дійсно бавовна в Україні розквітає? Чи все знову залишилося на рівні чергових обіцянок у владних кабінетах? Ми вирішили з’ясувати це самостійно.➡️ Ми поїхали в поля до фермерів, завітали до науковців — у кабінети НААН та профільних інститутів, взяли інтерв’ю у дипломатів і представників уряду, аби знайти відповіді.➡️ Усі наші пошуки ми зібрали у мініфільм, ціль якого — не лише дізнатися, як ідуть справи та як витрачаються державні кошти на експерименти, а й зрозуміти, чи є в цьому процесі реальні економічні альтернативи — коли приватна комерційна зацікавленість поєднується з національною безпекою."Бавовна Made in Ukraine" — це стратегічна сировина не лише як безпекова чи промислова категорія, а й як «євроінтеграційна». Як саме? Відповідь — у фільмі.—————————————————🎞 Дивитись ➡️ https://youtu.be/q3qnWAVFyZI—————————————————🛑Тelegram🛑Сайт🛑Instagram🛑Twitter🛑Мерч 🛑 Підтримати
German Aid to UkraineЯ повинен повідомити про виправлення щодо моєї інформації про кількість систем IRIS-T SLM, обіцяних наприкінці травня 2025 року в рамках пакету допомоги на суму 5 млрд євро.На підставі прес-релізу Міністерства оборони України я повідомив, що Німеччина фінансуватиме контракт, який включає виробництво та поставку комплексів IRIS-T SLM і ракет на суму 2,2 млрд євро. Міністерство оборони України конкретно згадало чотири системи IRIS-T.Однак насправді кількість реальних систем, замовлених наприкінці травня 2025 року, становить лише дві, а не чотири. Цю цифру назвав посол України в Німеччині Олексій Макєєв в інтерв'ю European Pravda.Хоча я ще не отримав офіційного підтвердження, я на 99% впевнений, що це пов'язано із типовою помилкою в комунікації, яку я зараз хотів би пояснити детальніше.З 2023 року було відомо, що дві пускові установки IRIS-T SLS інтегровані в кожну систему IRIS-T SLM. Спочатку про них також повідомлялося як про пускові установки. У лютому 2024 року уряд Німеччини зменшив удвічі кількість обіцяних пускових установок — ймовірно, з міркувань піару — і водночас перейменував цей пункт у своєму офіційному списку з "пускових установок" на "системи", хоча вони не є реальними системами.В результаті маємо таку конфігурацію:- Реальність: 2 пускові установки IRIS-T SLS- Офіційне повідомлення: 1 система IRIS-T SLSМені здається, що Міністерство оборони України, на жаль, перейняло офіційне повідомлення уряду Німеччини щодо IRIS-T SLS і переклало "пускові установки" як "системи". Це означає, що в прес-релізі, опублікованому в травні 2025 року, чотири оголошені системи IRIS-T насправді є двома системами IRIS-T SLM і чотирма пусковими установками IRIS-T SLS, а не чотирма системами IRIS-T SLM і вісьмома пусковими установками IRIS-T SLS, як я повідомляв.Я щиро вибачаюся за плутанину. Однак у цьому є і позитивний бік. Це означає, що у виробництво та постачання критично важливих боєприпасів буде інвестовано щонайменше на 280 мільйонів євро більше, ніж спочатку передбачалося.
⚠️ Звідки росіяни запускають шахеди?Це питання точно поставало в кожного з нас, та в цьому пості я вам розкажу звідки, як, де зберігають, як це все бажано знищити і як це вже намагались зробити. На пошук інформації, геоінт та безпосередньо оформлення цього всього зайняло чимало мого часу, бо я все робив один, тож якщо ви захочете підтримати мене - я завжди буду вдячний• Орловська область; село Цимбулова; 175 км від кордону; Головний "дронопорт" АлабугиЦей об'єкт головний та найбільший у нашому списку, саме його показували у пропагандистському репортажі телеканалу "Звєзда". Самоназваний "дронопорт" має 8 стаціонарних пускових установок, та 2,80 км дороги, на якій шахеди запускають з автомобільного транспорту. Знаючи ці факти, можна прорахувати що звідси можна запустити до 14 дронів одночасно, та понад сотні за один обстріл. Тут є 15 бункерів-складів, один з яких раніше вдалося знищити зсередини за допомогою трьох ракет SS, тоді вдалося знищити понад 200 од. БЧ, тож відповідно загалом на об'єкті може зберігатися до 3000 од. БЧ для шахедів, дійсно вражає. Саме звідси за останній час летить найбільше шахедів.• Брянська область; село Навля; 70 км від кордонуЦей об'єкт збудвано нещодавно, він значно менший Орловського "дронопорту", але дуже схожий. Він має 3 бункери-склади, загальною кількістью понад 600 од. БЧ, а також 3 гаража, на відміну від сотні орловського. Також він не має стаціонарних ПУ, запуски тут відбуваються виключно з автомобілів, та й одночасно тут можна запустити лише кілька дронів, можливо його будуть розширювати.• Краснодарський Край; Приморсько-Ахтарськ; 230 км від фронтуНа місцевому аеродромі тактичної авіації було збудовано 3 невеликих ділянки виключно під шахеди та їх запуск. Всього тут 8 стаціонарних ПУ, та аеродром має ВПС, з якої теж можна запускати шахеди за допомогою автомобілів, тож запущено може бути до 10 одиниць одночасно, та до 25 од. за обстріл. Аеродром прикриває батарея С-400, складається з 6 од. ПУ та 2 од. РЛС.Це я перерахував 3 відомі обє'кти, звідки запускають шахеди та імітатори, це не всі місця, є ще також подібні у Криму, але їх поки що складно виявити. Загалом більшість шахедів запускають саме звідси, є невідомий напрямок зі сходу та в Криму. Звісно ж головний хаб - Орловська база, щоб суттєво завдати шкоду цьому об'єкту, треба десятки ракет Storm Shadow, та ще десятки дронів для знищення інфраструктури, якщо правильно підібрати час, можна буде зірвати декілька масштабних обстрілів, та унеможливити їх не деякий час, нажаль наразі без ракет це неможливоАле у нас був приклад знищення одного з місця запусків - у Єйську, на території 726-у навчальному центрі ППО. Фахівці та військові жили у невеликому будинку, навпроти недалеко було тентовий склад, де зберігалося 20 шахедів, та понад 90 розвідувальних дронів. Двома ракетами "Нептун" було уражено 2 будівлі, 9 поранених, 1 загиблий, місце зберігання знищено повністю. На об'єкт постачалися дрони та БЧ з зайнятого складу у Октябрському, у 35 км по дорозі, цей склад також було знищено ракетами нептун, в результаті - з Єйську більше не запускають шахеди🅰Dnipro Osint | Чат
Зафіксую, що нам наразі відомо про обладнання противника, що зберігається на базах зберігання на підставі цієї статистикиТанки:Знімки баз зберігання актуальні, майже всі за цей рік. Загальна кількість зменшилась на більше ніж 4000 од, що більше половини від тих, що зберігалися загалом. Майже всі танки в притомному стані зняті. Та половина, що залишилась — гірша. Зняті майже всі танки лінійки Т-80 та Т-55, від Т-72Б залишилась чверть. Основа тих запасів, що є — Т-72А та Т-62, 60% від загальної кількості залишків. Ще 20% складають танки Т-64, котрі противник майже не чіпав (й погано зберігав) за час війни оскільки має проблеми з їх обслуговуванням. В загальному підсумку, можна констатувати що запаси деградували. Те, що залишилося, зберігається довше й в гіршому стані. Темпи, потенціал та ціна відновлення вочевидь стали гіршими.БМД: Майже всі знімки за минулий рік. Станом на нього, залишилися переважно БМД-1/2 та 1В119 (їх майже не чіпали), й ті в гіршому стані. БМД-4 майже не представлені. Від довоєнної кількості, станом на вересень 2024 залишилося не більше 40%, вочевидь в гіршому стані.БМП:Половина запасів рахується по знімкам за минулий рік, таким чином актуальність розмита. Станом на них, загальна кількість БМП й машин на їх базі на рівні 40% від довоєнної кількості. Залишилися переважно БМП-1 в дуже поганому стані. БМП-2 вже майже не представлені, в межах 5% від загальної кількості залишків. Порядка 10% від залишків складають ПРП-3/4, що майже не чіпалися протягом війни. В загальному підсумку, не більше 30% від залишків БМП-1/2 (себто 10-15% від загальних довоєнних запасів) хоча б в якомусь стані, з них більше половини не має актуальних знімків. Можна підсумувати, що запаси БМП майже виснажені, те, що залишилося — навіть не "гірша половина", а саме що залишки.БТР:Від третини від того що залишилося не має актуальних знімків, крайні станом на минулий рік. БТР-50 всі зняті, 1В18 не знімалися, БТР-80 майже всі зняті. Залишилося багато, більше половини від загальної довоєнної кількості, але ці числа це БТР-60/70, що зберігаються довше й в гіршому стані.МТ-ЛБ та МТ-ЛБу:Майже всі зняті. Залишилися машини на базі: Штурм-С, 1В14, 1В12, їх чіпали мінімально. Всього іншого залишилося не більше 10% від довоєнних запасів.САУ:Половина запасів не має актуальних знімків, крайні станом на минулий рік. Втім, найбільша база зберігання має актуальний квітневий знімок: за час війни більше половини Гвоздік, Гіацинтів та Тюльпанів було знято. Майже всі Піони зняті. Мста-С майже всі зняти: останні 70 од. (28% від довоєнної кількості) на одній базі вже рік не мають актуального знімка. Краще збереглися Акації та Нона-С, оскільки мають не такий ходовий для ВС РФ калібр — їх збереглося трохи більше половини від довоєнних запасів, проте половина цих запасів без актуальних знімків.Міномети:Зняті. До війни зберігалося 3000 штук, наразі тільки на одному минулорічному знімку є останні 70 од.Зенітні гармати: Залишилась половина, з них 40% на минулорічних знімках.Буксовані гармати: Половина запасів на минулорічних знімках. Загальні запаси менше половини від довоєнних обсягів. В них найголовніше це стволи, їх наявність в статистиці не розкривається, це треба окремими постами слідкувати.РСЗО:Мало актуальних знімків, але є найбільший — 109-а база. Але навіть з застарілими знімками, запаси БМ-21 "Град" вичерпані (не більше 10% від довоєнних запасів, не більше кількох дісятків цілих зразків), БМ-30 "Смерч" майже всі зняті (залишилося 2 од.). Єдине, що представлено істотно — БМ-27 "Ураган", котрих залишилась половина від довоєнних запасів. Є зламані зразки, деякі знімки неактуальні, але до сотні зовнішньо цілих одиниць нараховується.Загальний висновок: запаси противника деградували як в кількості, так і в якості. Цілі пункти номенклатури виснажені повністю й будуть ставати менш ремонтопридатними, а те що не виснажено представляє з себе релікти, менш придатні до канібалізації та відновлення.
Розгортання RCH 155 в Україні знову відкладаєтьсяЯк свідчить публікація на сайті Бундесверу, розгортання RCH 155 в Україні, схоже, вже вдруге суттєво затримується. Причини затримок не розголошуються.Командування спеціальної підготовки EUMAM UA повідомило сьогодні на сайті Бундесверу, що перші українські солдати розпочали навчання на GTK Boxer у Німеччині.Насправді, 7 травня, трохи більше трьох тижнів тому, на власному акаунті в соціальній мережі X з'явилися відеоматеріали, на яких українські солдати тренуються на GTK Boxer.Німецький уряд наразі фінансує постачання Україні 54 сучасних САУ RCH 155 на основі цієї платформи та 9 мобільних центрів управління вогнем BOXER RCT30. Самі лише артилерійські системи обійдуться німецькому уряду у 890 мільйонів євро.Контракт на перші 18 RCH 155 був підписаний наприкінці 2022 року із запланованою передачею перших машин у 2024 році, що означає, що ЗСУ довелося чекати понад 2,5 роки, поки перша RCH 155 - найсучасніша артилерійська система у світі - надійшла б на бойове чергування.Насправді, розгортання на фронті тепер, схоже, доведеться відсунути ще далі в часі. За даними Командування спеціальної підготовки, солдати наразі все ще перебувають на початковому етапі навчання.На цьому етапі вони вчаться керувати технікою і розуміти її. Серед іншого, частиною щоденних тренувань є слаломне водіння по пересіченій місцевості, маневри заднім ходом в умовах обмеженої видимості та водіння на екстремальних кутах нахилу.З самою САУ українські солдати будуть тренуватися лише на більш пізньому етапі. Ця підготовка, безумовно, займе ще кілька тижнів на додаток до часу, необхідного для тренувань, в яких солдати беруть участь зараз. Для порівняння: підготовка українських солдатів на PzH 2000 триває близько семи тижнів.Незалежно від того, чи тренування вже тривають протягом останніх трьох тижнів, чи тільки розпочалися, це означає, перш за все, одне - поставка в Україну ще не відбулася і може відбутися через кілька місяців.Це вже вдруге, коли розгортання RCH 155 в Україні відкладається. У листопаді 2023 року Аксель Шайбель, керуючий директор німецької компанії KNDS, відповідальний за розробку, в інтерв'ю SPIEGEL заявив, що перші САУ будуть поставлені наприкінці 2024 року.У листопаді 2024 року генеральний директор KNDS Germany Ральф Кетцель в інтерв'ю hartpunkt оголосив, що перші системи будуть доставлені в Україну в квітні 2025 року.Оскільки перша RCH 155 була урочисто передана послу України в Німеччині Олексію Макеєву в Касселі понад чотири місяці тому, 13 січня, я припускав, що цей термін поставки було дотримано.Схоже, що це не так. Україна терміново потребує сучасного і ефективного обладнання, щоб не лише стримувати російські війська, але й відкинути їх назад.RCH 155 відома своїм надзвичайно високим рівнем автоматизації та мобільності і є єдиною артилерійською системою у світі, яка здатна вести вогонь власними 155-мм снарядами на ходу зі смертельною точністю.Якщо ЗСУ розгорнуть артилерійську систему на фронті належним чином, російським військам буде набагато складніше протистояти RCH 155, ніж більшості інших артилерійських систем.За даними Міністерства оборони Німеччини, Україна отримає перші шість RCH 155 вже цього року, а поставки решти 48 систем триватимуть щонайменше до 2027 року.Після завершення поставок, про які наразі відомо, Німеччина оснастить три українські артилерійські дивізіони виключно системами RCH 155.Враховуючи поточну військову ситуацію на фронті, можна лише сподіватися, що проблеми, які спричинили затримки, будуть не лише локалізовані, але й вирішені.Навіть якщо початкова поставка буде затримана, можливо, вдасться надолужити згаяний час і завершити проєкт не лише вчасно, але й навіть раніше запланованого терміну.
German Aid to Ukraine Заява Мерца про те, що більше немає жодних обмежень на дальність [застосування] для зброї, яку постачає Німеччина, Великобританія тощо, зараз стає вірусною. Я вважаю, що багато хто сильно переоцінює важливість його заяви, коли мова йде про Німеччину.По-перше, цією заявою канцлер жодним чином не оголосив про постачання "Таурусів" і не пообіцяв їх надати. Мені незрозуміло, чому люди про це пишуть. Це не відповідає дійсності.По-друге, німецький уряд під керівництвом Олафа Шольца разом з країнами-партнерами вже зняв геообмеження (ми не говоримо ні про що інше) для прикордонного регіону навколо Харкова в травні 2024 року. Пам'ятаєте Курську наступальну операцію? Це було прямим наслідком цього.На мою думку, навряд чи щось зміниться для України, якщо зараз дозволити обстрілювати інші прикордонні регіони з систем озброєнь, спеціально поставлених Німеччиною. Німеччина насправді не постачала жодної зброї чи боєприпасів, які підпадають під дію зняття обмежень і водночас можуть мати сильний вплив на російську територію.Просто для інформації: системи озброєння з найбільшою дальністю, які Німеччина поставила або пообіцяла поставити Україні, - це РСЗВ M142 HIMARS і РСЗВ MARS II, які мають дальність стрільби менше 100 кілометрів.Це політична заява, і я вважаю, що це чудово, що червоні лінії знімаються, по суті, це давно назрілий крок, але це все. Було б, звичайно, зовсім інакше, якби він якнайшвидше надав Україні 100+ Taurus KEPD-350 для втілення цієї заяви, але без цього, боюся, це не матиме жодного реального впливу на поле бою, оскільки я сумніваюся, що Україна все ще має великі запаси ОТРК ATACMS, [крилатих ракет] SCALP-EG і Storm Shadow.Сподіваюся, це допоможе вам, оскільки мене про його заяву запитали тисячі людей. Вибачте, що не міг написати раніше, але у мене теж є особисте життя 😅.