Source
Заглушка | Serg Marco: Про контроль глибини дронами. Обговоримо цю проблематику (...
10 900 Views/Reach
2026-01-26 12:51
Message №10476
Serg Marco: Про контроль глибини дронами. Обговоримо цю проблематику (частково відповідь на допис O'Leary) 1/2"В інтернеті розійшлась стаття Раяна О’Лірі, командира іноземного добровольчого підрозділу Chosen Company. Цей батальйон працював в нашій 59 бригаді і тримав якийсь час один з найскладніших місць на цьому напрямку. ...працював Chosen Company дуже гарно. В нього входили "пси війни", які вже знали що таке війна і мали мотивацію воювати за справедливість. Стаття яка вийшла має багато гарних тез, але є і ряд перебільшень, та деякі висновки все ж повинні враховувати деякі нюанси, чому сталось саме так. Без цього в інеті почали спрощувати деякі речі і звинувачувати командування в саботажі деяких процесів, які ніхто не саботував. Тому обговоримо це і вкажемо чому так сталося".далі тезово:♦️ логіка O'Leary правильна. Треба вміти бити ворога за межами 15 км від ЛБЗ. Треба вміти захистити свої тили. Знищення піхоти на ЛБЗ беззаперечно важливо, але як би ти ефективно це не робив, без системної роботи по логістиці, та без захисту своєї логістики, все одне результат зрозумілий. Це зрозуміли і росіяни, які в результаті побудували "Рубікон", який і відповідав за ці задачі. А ми побудували ще раніше Сили Безпілотних Систем для цього.♦️ Що ж завадило нам розвивати цю функцію, якщо ми перші її застосували? По перше - непорозуміння ГШ в важливості цього напрямку. В той час коли РФ свідомо розширювала можливості ураження в другому ешелоні, розробляючи модулі на різні частоти VTX для fpv, ми зосередилися на двох частотах (1.3/5), і саботували розвиток цього напрямку, щоб швидко створювати вікна можливостей для екіпажів аналогових фпв. Паперова армія нанесла сильний удар нашому розвитку. По друге - це розвиток фпв на оптиковолокні, в якому ми РФ тільки наздоганяємо. І тут знову показала себе наша повільність в масштабуванні перспективних напрямків. І якщо ми до цього розуміли плюс мінус як захищатись РЕБом, то з оптикою це набагато складніше. По третє - це розвиток зенітних екіпажів ворога. Вони просто почали збивати наші крила, і тепер вже крутити багаточасові каруселі над місцем логістики ворога не вийде- їх просто зібьють через 10-15 хв. Крім того ворог масштабував саме підрозділи які повинні бити по нашій логистиці. І виділив на це ресурс. ♦️ Мадяру дістався фронт насичений зенітними екіпажами, екіпажами з оптоволокном та працюючим "Рубіконом". Та ще і заходили ми в зиму, в якій були щільні тумани майже всю зиму, і ще і "Лінію дронів" треба було добудовувати. І це ми ще не враховуємо мабуть найбільші в чисельності штурми наших позицій. Яка тут робота по логістиці, якщо ми не встигаємо передній край перекрити, по засобам ми відстаємо, а організувати розвідку на відстані за 20 км від ЛБЗ в насичений зенітними екіпажами лінії та постійними туманами існуючими засобами майже неможливо. А працювати по логістиці "всліпу" відправляючи в тил купу бпла з розрахунком що його не задавлять і він знайде собі сам ціль і уразить - ми нажаль так не можемо. Це не означає що СБС не працює по тилам. Це робить і 412 Немезіс, і 413 Рейд, і інші підрозділи, і дуже ефективно. Просто їх не вистачає.