Source
Монополіст | Україна запровадила мито у 42% на імпорт радіаторів для опалення з Т...
13 600 Views/Reach
2024-10-18 12:55
Message №1309
Україна запровадила мито у 42% на імпорт радіаторів для опалення з Туреччини та КитаюОфіційний вісник Кабміну «Урядовий Кур’єр» 16 жовтня опублікував повідомлення про застосування антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну радіаторів для опалення походженням з Туреччини та Китаю.Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі провела відповідне розслідування за заявками українських виробників «Сан Тех Рай» та «Ютерм Україна».Рішенням від 15 жовтня Комісія застосувала мито на імпорт радіаторів з Туреччини у розмірі 41,86%, на імпорт з Китаю – 42%.Період розслідування – з квітня 2023 по березень 2024 року.Товар дослідження – сталеві, алюмінієві та біметалеві радіатори для опалення.Код за українським класифікатором товарів (УКТ ЗЕД) - 7322 19 00 00.Одеська «Сан Тех Рай» належить Андрію Коваленко та Олександру Божко. Виручка за 2023 рік – 560 млн грн.Київська «Ютерм Україна» в рівних частках належить Володимиру та Сергію Немиро, Тамарі Місюрі та Світлані Зав’яловій. Виручка в 2023 році – 140 млн грн.Ці дві компанії виробляють понад 50% радіаторів в Україні.Комісія зробила висновок, що експортери з Туреччини та Китаю продавали радіатори в Україні з демпінговою маржою у 41,86% та 42% відповідно.Демпінгова маржа – це різниця між цінами на внутрішньому ринку експортера та експортною ціною без врахування ПДВ.Завдяки цьому турки та китайці в 1-му кварталі 2024 року наростили в Україну поставки радіаторів на 160%.При тому, українські виробники в цей час страждали від зменшення попиту, відтоку кадрів, зниження рентабельності через ріст витрат на енергоносії.Цікавий кейс, який ілюструє принципи економічної війни. Навіть без прив’язки до політичних уподобань керівництва згаданих країн.Туреччина і Китай застосовують протекціонізм заради експорту.Їх громадяни переплатять за ці радіатори у їх вартості та в податках, які підуть на підтримку внутрішніх виробників. Наприклад, на компенсацію інвестицій, або пільги по податках.Український споживач, на перший погляд, отримує вигоду – дешевший на 40% товар. Але коли українські виробники припинять діяльність, імпортери отримають монополію.І тоді вже зможуть піднімати вартість – ставити ціну більшу за ту, по якій продають радіатори на своїх внутрішніх ринках.Монополіст