Source
Місцеві та Район 🇺🇦 | Уряд унормував автоматичну постановку та зняття громадян з військового...
2 280 Views/Reach
2025-09-26 09:17
Message №5577
🔄 Уряд унормував автоматичну постановку та зняття громадян з військового обліку 🇺🇦 Кабінет Міністрів України, за ініціативи Міністерства оборони, ухвалив рішення, що спрощує та автоматизує процедури військового обліку. Зміни внесені до Порядку організації та ведення військового обліку (постанова № 1487).⚠️Тепер громадянам не потрібно витрачати час на поїздки до ТЦК та СП чи паперові процедури для постановки на облік або зняття з нього після досягнення граничного віку. Процеси відбуватимуться автоматично завдяки цифровізації.Ключові новації:✅1. Взяття на облік призовників (17 років): Можливе дистанційно через мобільний застосунок «Резерв+» або особисто у ТЦК та СП. Здійснюється без обов’язку проходження ВЛК.✅2. Автоматична постановка на облік: Усі громадяни чоловічої статі віком від 25 до 60 років, які не перебували на обліку без законних підстав, будуть поставлені на нього автоматично.✅3. Автоматичне зняття з обліку: Процедура для громадян, які досягли граничного віку перебування в запасі, також автоматизована.💬 Артем Романюков, керівник Директорату цифрової трансформації Міноборони: «Автоматизація військового обліку — це ще один крок до створення сучасного електронного ТЦК. Завдяки цифровим інструментам ми усуваємо зайву бюрократію, зменшуємо навантаження на ТЦК та СП, робимо систему більш ефективною, а процеси — простими, зручними, прозорими для громадян».🔗 Докладніше: http://bit.ly/4nQA08F