Source
Це AMES: коментарі, оцінки, погляди | Ракета Хуситів, що впала біля терміналу аеропорту Бен-Гуріон? Ймовірно...
1 400 Views/Reach
2025-05-05 19:16
Message №15747
Ракета Хуситів, що впала біля терміналу аеропорту Бен-Гуріон? Ймовірно, такого буде більше 🇮🇱🇾🇪Ракета Palestine-2 з Ємену впала у 350 метрах від міжнародного терміналу Бен-Гуріон. Можна сказати, дуже пощастило. Але з розширенням операції в Газі подібних спроб буде більше - Хусити тепер мають успішний приклад, як саме варто це робити. І не сказати, що Ізраїль десь помилився. За інформацією місцевих ЗМІ, найкраще ППО країни - комплекси "Стріла" і THAAD (американська система для збиття ракет у найвищій точці польоту) активували відразу після запуску з Ємену. Саме вони відповідають за ліквідацію балістичної загрози. Електронний радар "Зелена сосна" розрахував траєкторію і виявив, що ракета летить буквально на аеропорт. І лише після підтвердження цілі була дана команда збивати (якщо ракета не становить загрози людям чи інфраструктурі, зазвичай їй дають впасти). Але цього разу щось пішло не так: випущений системою "Стріла" перехоплювач "Хец" не зміг досягти мети, нібито через поломку... тоді як THAAD банально не влучив в ціль, тож стався "прильот" і шестеро поранених. Щось подібне сталося у грудні минулого року: з кількох надзвукових балістичних ракет, націлених на Тель-Авів, одна пробилася крізь захист, поранивши 16 людей на гральному майданчику. Щодо можливості завдати удару у відповідь, опції Ізраїлю доволі обмежені: у них майже нема інформаторів на землі, наземну операцію вони самотужки не потягнуть, рейд командос - занадто ризикований; авіаудари мають свій ефект, але не дуже ефективно стримують Хуситів - вони легко ховаються в пустелю або гори. Отже, чи не єдиний варіант сильної та влучної відповіді - удар по Ірану, хоча тут існують ризики нарватися на гнів США, які пробують вести з іранцями нові перемовини