Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - maxtram - про місто і транспорт
Added 06 Dec 2025

maxtram - про місто і транспорт

@maxtramua
Number of subscribers: 769
Photos: 2,730
Videos: 74
Links: 799
Description:
В цьому Телеграм-каналі ви знайдете короткі пости про те, що могло не увійти у відео, а також іншу інформацію, що не пов'язана із транспортом)

👥 Number of subscribers

769
Average/Day:: +3
Average/Week:: +8
Average/Month:: +26

👁️ Average views per message

886
Average/Day:: 668
Average/Week:: 521
ERR: 115.21%

📊 Messages per Day

0.9
Last day: 0
Week average: 0.7
Average per day: 0.9

Status change history

Officially not confirmed 2025-12-06

Wall

Telegram statistics channel

Цього тижня київському електричному трамваю - 134 роки! 🚊13 червня 1892 року вулицями Києва вперше проїхався електричний трамвай. Були часи, коли трамвай перетинав береги Дніпра, його частіше можна було побачити на центральних схилах. За більше ніж століття київський трамвай зміг стати невідʼємною частиною столиці. Сьогодні прогулянками містом частіше доводиться казати заїжджену фразу «тут колись був трамвай». Міст Патона, Палац Спорту, Арсенальна, вулиця Ізюмська, Набережне шосе, Старонаводницька, Жилянська та багато інших вулиць… Нажаль, внаслідок бездумного руйнування мережі столичний трамвай не працює на усі сто відсотків. Завдяки кредитам ЄБРР та нещодавнім закупівлям Києву вдалось оновити рухомий склад трисекційними К1Т306, що на фото. Чудові трамваї, які здатні на більше, якщо для них облаштувати інфраструктуру та пустити на напрямки, які потрібні для розвантаження Києва. Київ заслуговує на якісний трамвай. Тому важливо говорити про його розвиток, підвищувати актуальність міського електротранспорту та долучатись до обговорень змін. Своїми діями ми демонструємо, що розвиток трамвая та тролейбуса є стратегічно важливим для столиці! #Київ #трамвай #розвиток #К1Т306
Тролейбуси та залізниця - стримування розвитку через застарілі нормиТролейбуси з автономним ходом надали містам України можливість розширити мережу та охопити житлові райони новими напрямками мережі електротранспорту. Проте не завжди це вдається реалізувати через нормативні перепони. А подекуди такі лінії просто "зарізали" навіть після того, як ці маршрути успішно працювали. Серед яскравих прикладів - чернівецький тролейбус № 11. Тролейбус поєднував центр Чернівців із районом Садгора - передмістя, яке після децентралізації доєднали до Чернівецької міської громади, і він був корисним для сполучення північної частини міста, району Садгора із центром, адмінбудівлями громади та районом Університету.Маршрут обслуговувався тролейбусами з автономним ходом, траса пролягала через залізничний переїзд. Певний час він працював, проте місто було змушене його скасувати в 2024 році через приписи поліції. "На цьому маршруті їздив тролейбус, який має автономний хід. Залізничний переїзд він переїжджав на автономному ходу. Але це не змінило ситуації. ЧТУ отримувало чимало приписів від патрульної поліції щодо порушень. Ми двічі зверталися до Мінрозвитку, щоб внесли зміни у постанову, за якою забороняють електротранспорту переїжджати залізничний переїзд, але до нас не дослухалися. Зрештою, довелося скасувати тролейбусний маршрут №11" - пояснював заступник Чернівецького міського голови Ігор Крохмаль. В 2022 році в Чернівцях з тієї самої причини скасовували тролейбус №9, який обслуговувався рухомим складом з автономним ходом. Маршрут поєднував район Гравітону та Соборну площу, і цей напрямок згодом були змушені замінили автобусом. 🚎Такий самий виклик стоїть перед Івано-Франківськом: заступник міського голови Михайло Смушак допустив прокладення тролейбусного маршруту на нових Електронах Т19102 до району Опришівців, що біля аеропорту. Проте цьому так само заважає під'їзна залізнична колія по вулиці Євгена Коновальця, і його цілком можуть не погодити.Що каже про це нормативка? Проєктування, розробка та реалізація нових трамвайних та тролейбусних ліній регулюється ДБН В.2.3-18:2007 "Трамвайні та тролейбусні лінії. Загальні вимоги до проектування". На цей документ спираються суб'єкти владних повноважень, коли погоджується новий тролейбусний або трамвайний напрямок. Відповідно до пункту 7.4. ДБН, перехрещення нових тролейбусних ліній із залізницями загальної мережі та під'їзними електрифікованими коліями в одному рівні не допускається. Водночас перехрещення тролейбусних ліній з неелектрифікованими внутрішніми залізничними під'їзними коліями промислових підприємств допускається в одному рівні при відповідному техніко-економічномуобгрунтуванні. При цьому в проекті треба передбачати заходи для забезпечення безпеки руху, а також відповідну сигналізацію й захисні засоби.⁉️Хто уповноважений оцінювати це техніко-економічне обгрунтування? Яке обгрунтування може вважатись відповідним, а яке - недостатнім? Які критерії обгрунтування є ключовими при визначенні доцільності погодження нової тролейбусної лінії? ⛔️Норма виписана таким чином, що поліція або інший погоджувальний суб'єкт при бажанні здатний "хоронити" проєкт і відкладати його у пильну шафу, що у свою чергу створює предмет для маніпуляцій до громади. Це один із прикладів, де наша нормативно-правова база у сфері транспорту значно відстає в підходах до проєктування і стримує розвиток транспортної інфраструктури в громадах. ❗️Уряду України необхідно запустити обговорення та пришвидшити процес змін до ДБН та інших нормативно-правових документів, що регулюють проєктування та облаштування інфраструктури електротранспорту. Прокладення нового маршруту тролейбуса повинно мати простішу та чітку процедуру проєктування і погодження!
А ось і друга партія київських тролейбусів, яка вже майже готова до відправки. Мав унікальну можливість подивитись на виробництво тролейбусів в Україні у виробника "Політехносервіс". Збірка нових PTS-ів відбувається комплексно, тут ж і виробляються його структурні компоненти: привод, кабельна продукція, батареї автономного ходу, програмування панелі керування тощо. Завдяки злагодженому процесу збірка тролейбусів та їх подальше випробування проходить дуже швидко. Таким чином, менш ніж за півроку місто Київ отримає 16 нових PTS T12309. Для мене - це перший досвід відвідування виробництва електротранспорту. Надзвичайно приємно, що в Україні серійно виробляється електротранспорт, що покращує мобільність громад. І крім цього, у виробників є бажання для розвитку та розробки нових моделей транспорту - це головне.Але про усе незабаром - у спеціальному відео про виробництво тролейбусів PTS. Вдячний команді "Політехносервіс" за прийом та можливість показати глядачам виробництво українського електротранспорту. #Україна #PTS #тролейбус #виробництво
Про "іранські" тролейбуси, якими налякали Київську міську раду. Останнім часом несеться інформаційна хвиля, що нібито Київ закупив тролейбуси, виготовлені в Ірані, і (о жах!) нібито продовжуватиме їх закупляти за кошти ЄІБ в тендері на 50 млн євро. Мова йде про нещодавньо привезенті тролейбуси PTS T12309 від Політехносервісу, які виготовлені в кузові АКІА. Прикро, що ця теза поширюється серед депутатів Київської міської ради, які вимагають публічних пояснень від "Київпастрансу" щодо закупівлі таких тролейбусів. Спостерігаючи за цим, відчуваю за потрібне поділитись особистою думкою щодо ситуації що склалась. Перше. Тролейбуси, які замовило місто Київ виготовляє український виробник "Політехносервіс", яка має великий досвід роботи у виготовленні тролейбусів для Харкова, Вінниці, Чернівців, Миколаєва, Кременчука і ось тепер Києва. Завдяки цьому транспорт обласних центрів вже встиг оновитись новими тролейбусами. Це компанія, яка платить податки в український бюджет, яка надає робочі місця у тому числі мешканцям Києва та міст-супутників. Друге. Тролейбуси збираються та налаштовуються в Україні, відсоток локалізації становить 40%, що у свою чергу надає стимул іншим українським виробництвам технічних компонентів і тим самим підтримуючи додатковий український бізнес. Третє, навколо чого і розгорається скандал - це кузов AKIA, у якому і вбачають іранське погодження. Кузови постачає компанія Ulaşım İç ve Dış Ticaret A.Ş, що є приватною турецькою компанією, яка зареєстрована в Стамбулі, їх виробництво розміщене у місті Бурса, що в Туреччині. Проте до висновку щодо "іранськості" доходять через те, що серед акціонерів компанії є громадянин Ірану і нібито гроші направляються в іранський бюджет. Таке твердження містить маніпуляцію, оскільки дає підстави вбачати, що наявність акціонера з Ірану, навіть без контрольного пакету акцій турецької компанії робить компанію автоматично іранською. Але найголовніше - це не дає підстав стверджувати що тролейбуси виготовлені в Ірані.Я підтримую позицію щодо свідомого підходу до закупівлі компонентів та обладнання для електротранспорту, уникаючи фінансування держав-агресорів, але не потрібно навішувати ворожі ярлики, спираючись на непідтверджені дані та репости скриншотів. Водночас пропоную звертати увагу шановним депутатам міськради на абсолютно недоречне для Києва технічне завдання, яке прописує замовник та профільний департамент щодо закупівлі тролейбусів. Закупляти 12метрові тролейбуси і без автономного ходу не дають жодного прогресу або поліпшенню ситуації із тролейбусним парком столиці в умовах повномасштабного вторгнення. Виробники виконують свою роботу, спираючись на покладене завдання від "Київпастрансу", проте місто могло б отримати кращі та корисніші тролейбуси, якби б місто поставило задачу отримати тролейбуси з більшим автономним ходом, які б посилили мережу електротранспорту столиці.
«Три базари». В Хмельницькому збираються запустити новий маршрут тролейбуса.За інформацією від спільноти каналу, місто планує запустити новий маршрут, що сполучить центр міста та продуктовий ринок на Вайсера, Речовий Ринок, Південно-Західний житмасив і район Дубово, де також є ринкова база. 🚎Тролейбус рушатиме зі Староміської по Камʼянецькій, а далі - проти годинникової стрілки, охоплюючи Південно-Західний район міста: Львівське шосе-Катіон-Тернопільська. Далі тролейбус повертає на Камʼянецьку і після цього на Симона Петлюри до кінцевої «вулиця Болбочана», що на Дубово. Далі тролейбус рухається у бік центру до Староміської, повертаючи з Симона Петлюри праворуч на Камʼянецьку. ▶️ Місто це аргументує високою необхідністю сполучити одним маршрутом для мешканців міста три продуктових ринки, підвищивши їхню транспортну доступність для населення. Поділюсь свою думкою. Перше, це те що такий маршрут проходить повністю по контактній мережі, з цього не випливає необхідність залучати Еталони Т12230 з автономним ходом для роботи на запланованому маршруті. По-друге, у часи, коли місто обіцяє вже кілька років тролейбуси на Лезнево на Ружичну, спроби муніципалітету «гратись» із існуючою мережею виглядає не в інтересах міста і демонструє, що місто йде простими та передбачуваними шляхами щоб справити враження розвитку. Саме справити враження, бо Хмельницький з його існуючою мережею перенасичений маршрутами. Тільки уявіть - у місті вже налічується 26 маршрутів, більше - тільки у Харкові та Києві. Здавалось б, круто, більше сполучень, проте випуск тролейбусів розосереджений. І як наслідок - випуск 1 чи 2 одиниць на маршрут з інтервалами в 20-30 хвилин. Це точно не сприяє зручності передбачуваності міському електротранспорту. Якщо додавати нові номери тролейбуса, то ті, які дійсно нестимуть сенс та будуть конкурувати в таких районах, де панують маршрутки. Чи буде запропонований маршрут таким? Тролейбус йде по трасі популярного автобусного маршрута 49, який обслуговує приватний перевізик, окрім ділянки по Тернопільській. Якщо випуск буде невеликий, то ефекту від такого запуску тролейбуса може і не бути, оскільки 49 автобус курсує частіше і на обслуговування знаходяться 12метрові автобуси.Якщо ви місцевий або знаєтесь на хмельницькому громадському транспорту, діліться вашими думками щодо потенційного запуску нового тролейбусного маршрута в Хмельницькому у коментарях.#Хмельницький #тролейбус #розвиток
Надзвичайно приємно бачити надихаючі приклади з відновлення артефактів електротранспорту в Україні! Радий поділитись історією Владислава Муравського та Дмитра Мойсеєнка щодо відновлення мапи електротранспорту Львова 1980-х років, яка складається з 4 тисяч світлодіодів. Унікальний експонат був знайдений серед сміття, і в подальшому хлопці узялись за його відновлення. Для відновлення окрім синіх та червоних світлодіодів, які позначають лінії трамвая та тролейбуса, також використані навіть автентичні газорозрядні лампи-індикатори - як номери маршрутів. Сьогодні ця мапа слугує експонатом в просторі LEM Station, що знаходиться на території колишнього трамвайного депо на вулиці Академіка Сахарова. До речі, цими вихідними триває свято 132-річчя львівського електричного трамвая на базі цього простору. Окрім виставки ретровагонів Sanok, Gotha та Таtra, з 16:00 чекають майстер-класи для всієї родини, лекція від дослідника міської культури Всеволода Поліщука «Історія Львівського трамвайного депо та LEM Station», танцювальна програма від Школи Павла Табакова та показ колекції одягу від дизайнерки Марти Стрілецької. Завершить святковий день концерт за участі Назара Савки, Зіновія Карача та Fiji Band.#Львів #трамвай #історія 📸 Владислав Муравський, Дмитро Мойсеєнко
Не лише розвʼязочки. В Києві проходить капітальний ремонт вулиці Героїв Маріуполя. Здається, типова вулиця для спального району багатомільйонника. Однак вона цікава тим, що по обидва боки від мікрорайонів Теремки-2 розташовані службові розвороти для тролейбусів, що важливо на випадок аварійних ситуацій та змін руху. Цього березня на вулиці Героїв Маріуполя від Василя Касіяна до Докії Гуменної розпочався капітальний ремонт. Роботи охоплюють як проїзну частину, так і пішохідну зону уздовж неї. Зона біля перехрестя-кола з Василя Касіяна стала більш пішохідною: через острівець, який раніше був лише галявиною, проклали пішохідний перехід. Хідник суміщений з велодоріжкою. Пішохідну зону розділили на хідник (плитка) та велодоріжку (асфальт). Остання не відокремлена, лише розмежовується бруківкою як тактильним матеріалом. На зупинкових зонах велодоріжка прокладається позаду від проїзної частини. Приємно, що під час капітального ремонту дорослі дерева залишились на своїх місцях та їх не спиляли (привіт Харкову). Зупинкові зони та пішохідна зона біля бордюру викладені червоною плиткою. Поки невідомо, чи будуть встановлені нові зупинкові павільйони, оскільки на ділянці де проходить капітальний ремонт залишаються зупинки громадського транспорту без просто неба, а сховатись під дощем залишається можливість хіба що під деревами. Наприклад, на зупинці «вулиця Василя Касіяна» старий металевий павільйон просто посунули подалі за вулиці за старий хідник, явно не плануючи залишати його там після ремонту. В зоні біля міні-ринку облаштували паркувальні кармани для запобігання зайняття крайної смуги, щоб розвантажити пропускну здатність і щоб тролейбуси не обʼїзжали припарковані авто. Проте без належного паркувального контролю з боку міста такі «корки» просто зʼявляться у інших місцях вулиці. Загалом враження від бачення проєкту та реконструкції непогані. Слідкуємо за оновленнями та сподіваємось на облаштування комфортних зупинкових зон та безпечного розділення потоків пішоходів, самокатів/велосипедистів та безперешкодного пересування тролейбусів. #Київ #ремонт #оновлення #Теремки
Сьогодні було судове засідання. Спочатку головне — наступне засідання відбудеться 16 червня о 11:30!Щодо самого засідання, то у нас виходить доволі дивна ситуація «курка чи яйце?», яку спробуємо зараз пояснити. Ми пішли в суд, щоб довести, що роботи на Весніна незаконні, але відповідач обрав дуже просту та надійну стратегію — вдавати, що вони нічого не знають, ніяких рішень не приймали та кошти не виділяли. Ми перемогли, передали в апеляцію. Там також перемогли. Одначе Верховний суд почитав це все та повернув справу на повторний розгляд, бо ми не вказуємо, які саме рішення оскаржуємо. Питання: як ми можемо посилатися на конкретні рішення, якщо нам та суду їх ніхто не надає? Тепер ми знову в апеляції та маємо «курка чи яйце?», адже щоб нам посилатися на рішення, які ми хочемо оскаржити, ми маємо отримати до них доступ. Відповідач на питання суді говорив дуже дивні речі. Вони не знають, в рамках якої програми виділялися кошти, хто замовляв ремонтні роботи та інші очевидні для всієї громади речі. Коли міський голова приходить на будівництво та на камери обговорює з виконавцем хід робіт, а потім нам розповідають, що Харківська міська рада непричетна — це взагалі як? Абсурд! — скажете ви, але це офіційна позиція Харківської міської ради в суді.
ONUR Group проведуть модернізацію частини тролейбусної мережі ЛьвоваПро перемогу турецької компанії стало відомо з результатів тендеру, розміщеного на порталі Європейського інвестиційного банку. В рамках позики від ЄІБ, Львів планує модернізувати три тролейбусні лінії та один фідерний кабель. Тендер складався з таких лотів: 🔹вул. Стрийська, протяжністю 3.6 км на суму 6.8 млн євро🔹вул. Тролейбусна, протяжністю 0.8 км на суму 3 млн євро🔹вул. Зелена, протяжністю 1.9 км на суму до 3.1 млн євро🔹фідер від підстанції на пл. Митній до вул. Личаківської на суму 950 тис євро. Модернізація супутньої інфраструктури електротранспорту є часто "невидимим", але важливим компонентом, що впливає на загальну роботу тролейбуса. Адже для стабільної та довготривалої експлуатації недостатньо лише нового рухомого складу. Погана якість контактної мережі, нестача напруги може призводити до повільного руху тролейбусів, та затримок на лініях відповідно. Окрім цього, нестабільна подача напруги несе ризики і для самого електрообладнання в тролейбусах, що може призвести до швидшого зношення і нових тролейбусів. Важливо, щоб питанню модернізації підстанцій, контактної мережі, стрілок тощо приділяли більше увагу в громадах України. #тролейбус #Львів #модернізація #інфраструктура #ЄІБ📸 Фото іллюстративне
У Львові розпочинають реконструкцію вулиці Гетьмана Мазепи - на час робіт не працюватиме 33 тролейбус. 👨‍🔧Львівська міська рада повідомила про початок робіт в Шевченківському районі на вулиці Гетьмана Мазепи. Це важлива вулиця, що перетинає північний житловий масив міста, її реконструкція зокрема передбачатиме покращення доступу до реабілітаційного центру UNBROKEN. Вулиці планують розширити проїзну частину, облаштувати дві виділені смуги та острівні зупинки для громадського транспорту. Роботи розділили на три етапи: 1️⃣ етап — від перехрестя з вул. Миколайчука до вул. Орлика; 2️⃣ етап — від вул. Орлика до ТЦ «Спартак»,3️⃣ етап — від вул. Миколайчука до вул. Грінченка.Вулицею Гетьмана Мазепи щодня курсує 12 автобусних маршрути та тролейбус № 33. На час робіт рух тролейбуса, що сполучає район із центром міста, буде припинено. Відповідно до опису робіт, заміна опор контактної мережі не буде включена до переліку, передбачених реконструкцією вулиці.Роботи з реконструкції вул. Мазепи проводиться за фінансової підтримки Європейського інвестиційного банку. Зокрема, ЄІБ виділяє на ці роботи 10,7 млн євро. У цей проєкт також включена реконструкція вул. Грінченка. А завершити роботи на цих двох вулицях, відповідно до контракту, мають за півтора року.Слідкуємо й надалі за подальшими оновленнями інфраструктури Львова! #Львів #тролейбус #ремонт #оновлення