Source
Marus Design UX/UI | Порада, яка може дуже якісно вплинути на рівень довіри між вами та клі...
946 Views/Reach
2025-12-01 12:46
Message №523
Порада, яка може дуже якісно вплинути на рівень довіри між вами та клієнтом/командою на фрілансі або аутсорсі. Особливо якщо ви звикли полірувати кожну ітерацію перш ніж її показати:Шерте апдейти якомога частіше. Краще - регулярно, в зазначений час, раз на тиждень або навіть двійчи.Так, це здається не дуже комфортним, бо ж "дурню півроботи не показують". Не те щоб тут ми мали на увазі, що клієнт - дурень, скоріше те, що він набагато менш компетентний за нас в UX та може не до кінця розуміти дизайн процесів. Але якщо правильно заменеджити його очікування, то спрацює чудово.Чому? Тому що:👉 Що довше він чекає на апдейт від вас, то вище його очікування.👉 Що довше ви відкладаєте апдейт, то більше відчуваєте тиск, бо ви намагаєтесь довести роботу до ідеалу (у вас не вийде, все одно будуть правки).👉 Показуючи лише фінальний UI, ви залишаєте невидимими купу етапів, адже шерити можна все: і проміжні результати, і тестові варіанти, і не юайні артефакти (порівняльні таблиці, гіпотези, мудборди і тд). 👉 Що частіше ви комунікуєте з клієнтом, то краще розумієте його та його очікування, а також можете скорегувати своє бачення на ранній стадії, а не коли вже все фіналізували.👉 Прозора комунікація всього процесу дуже добре впливає на довіру до вас як до спеціаліста, а також допомагає оцінити цінність всього процесу, а не тільки фінальних екранів, поза якими опиняються години ресерчу та десятки відмальованих варіантів, завдяки яким ви віднайшли той самий.А якщо ви ще й любите прокрастинувати, то це чудово вплине на вашу дисципліну. Якщо ви заплануєте апдейт за два тижні, то, скоріш за все, перший тиждень буде складно зібратись до купи. А от якщо будете апдейтити кожні три дні, то зможете брати паузи коротше, але частіше. У мене після дизайн крітів зазвичай решта дня йде на опрацювання фідбеку, роздуми над ним, можу зробити якийсь brain dumb, а вже на наступний день починати якісно правити.Погоджуєтесь з цим, чи ні? 🤔