❗️Увага! Із завтрашнього дня збільшується час комендантської години по всій УкраїніЯк повідомляється через загрозу обстрілів енергетики, проникнення ДРГ, активності терористичних угруповань на кордоні і всередині країні — прийнято рішення збільшити час комендантської години на 4-18 годин.Всі області розділено на 5 зон, залежно від рівня небезпеки, див фото*: 🛑1 зона — комендантська година триватиме цілодобово🛑2 зона — комендантська година триватиме 18 год на добу🛑3 зона — комендантська година триватиме 14 год на добу🛑4 зона — комендантська година триватиме 10 год на добу🛑5 зона — комендантська година триватиме 6 год на добу👉Щоб перевірити до якої зони відноситься ваше місто та вільно пересуватись, обирай своє місто або найближче до нього та натисни - дізнатись зону🇺🇦Київ та обл - дізнатись зону🇺🇦Львів та обл - дізнатись зону🇺🇦Дніпро та обл - дізнатись зону🇺🇦Харків та обл - дізнатись зону🇺🇦Одеса та обл - дізнатись зону🇺🇦Вінниця та обл - дізнатись зону🇺🇦Запоріжжя - дізнатись зону🇺🇦Хмельницький - дізнатись зону🇺🇦Полтава та обл - дізнатись зону🇺🇦Миколаїв - дізнатись зону🇺🇦Чернігів та обл - дізнатись зону🇺🇦Черкаси та обл - дізнатись зону🇺🇦Житомир та обл - дізнатись зону🇺🇦Суми та обл - дізнатись зону🇺🇦Чернівці та обл - дізнатись зону🇺🇦Івано-Франківськ - дізнатись зону🇺🇦Рівне та обл - дізнатись зону🇺🇦Кривий Ріг - дізнатись зону🇺🇦Кропивницький - дізнатись зону🇺🇦Тернопіль і обл - дізнатись зону🇺🇦Луцьк та обл - дізнатись зону🇺🇦Ужгород та обл - дізнатись зону🇺🇦Херсон та обл - дізнатись зону*Обов'язково перевіряйте до якої зони відноситься твоє місто, та надсилайте знайомим!
😱Маріупольські будинки в окупації заливає каналізаційними відходами☝️Вже три роки жителі міста скаржаться на постійні пориви та затоплення будинків каналізаційними стоками. Місцева окупаційна адміністрація так і не спромоглася навіть розпочати вирішувати проблему: мережі не замінюються, техніка не закуповується.🤮Зокрема, жителі будинку на проспекті Будівельників, 79 страждають від каналізаційних затоплень вже кілька років. Ситуація не вирішується."Як тільки забивається колектор…наповнюються наші люки і все йде до квартир. Тепер розірвало трубу і тепер просто під натиском йде… в квартирах страшна сморід і сморід… підвал покрився пліснявою, мінімум раз на тиждень це відбувається, Водоканал проблему вирішує на три-чотири дні а потім колектора знову наповнює…", - у відчаї пишуть маріупольціНа усі скарги жителів міста не реагують. Комунальні підприємства мають нестачу робітників та необхідної техніки. Тож маріупольці змушені самотужки вирішувати усі проблеми.Маріуполь ⚡️Новини | Надіслати новину
🥺"Мені сказали: три з половиною місяці тут будете. А я вже три роки тут": в окупованому Маріуполі зупинені ремонти будинків☝️На багатьох житлових об’єктах зупинилися так звані ремонтні роботи. Про це повідомляють місцеві жителі. Причини "замороження" відновлення будинків, що постраждали внаслідок російського вторгнення, невідомі. Коли роботи будуть відновлені — не повідомляється.😱Жителі міста заявляють, що вже роками очікують можливості повернутися до власних квартир. Зокрема, у складному становищі опинилися пенсіонери. Так, на одному з відео жінка похилого віку розповідає, що вже понад три роки проживає у гуртожитку, хоча окупанти обіцяли завершити роботи в її аварійному будинку за три місяці. Люди побоюються, що можуть так і не дочекатися повернення до рідних осель.😡Нагадаємо, що окупанти також зупинили зведення так званого "компенсаційного житла". Натомість місцева так звана "адміністрація" активно привласнює квартири та будинки маріупольців, які були змушені покинути місто через блокаду та окупацію. Таке житло визнають «безхазяйним» і передають у муніципальну власність. При цьому до списків нерідко потрапляють і квартири жителів, які залишилися у місті. Крім того, на місці знесених будинків зводять іпотечні багатоповерхівки. Юридичні адреси змінюють, аби колишні власники не могли претендувати на свою власність. Тисячі родин маріупольців залишаються без житла.
«Мрію, щоб всі хлопці повернулися»: історія волонтера з Маріуполя Володимира Стоцієнка ☝️Володимир Стоцієнко — переселенець із Маріуполя, пенсіонер і волонтер. Він пережив російську окупацію, авіабомбардування та втрату дому, але не перестав допомагати іншим.⚓Пан Володимир до центру «ЯМаріуполь» приходить не лише по допомогу чи консультацію, а й для того, щоб бути корисним іншим. Тут чоловік волонтерить: розвантажує гуманітарні пакунки, береться за важку роботу, коли є прохання, і разом з іншими переселенцями плете маскувальні сітки для захисників. Він каже, що допомагати для нього — це нормально. Адже у найважчий момент допомогли йому самому:«Вдячність центру «ЯМаріуполь» за допомогу нам. Нам же теж дають набори, і посуд у свій час давала, постільну білизну. Коли ми виїхали, були без нічого. Мені допомогли і я повинен допомогти».
▶️Володимир родом із Донецька. У студентські роки він жив у Маріуполі, де здобув освіту і почав працювати на «Азовсталі». Але після служби в армії він повернувся до батьків у Донецьк і багато років працював на шахті. Паралельно займався волонтерством, був донором крові та допомагав збирати кошти на лікування дітей. У 2014 році життя родини різко змінилося. Після окупації Донецька вони вирішили виїхати до Маріуполя.💔Та вже у 2022 році родина вдруге втратила все — і житло, і речі. Вони жили у Лівобережному районі, в перші дні вдалося евакуюватися в центр. Володимир з рідними перебував у сховищі технічного університету. 9 березня російська авіація скинула бомби на територію: «У нас там загиблі були. Як раз поліція привезла нам продукти і тут скинули бомбу. У нас броньовані двері були, які пробило».
Вони змогли виїхати до Запоріжжя. Через два місяці перебралися до Києва - до сина. Саме тут Володимир долучився до волонтерського руху «Добробат». 👉Разом із командою він їздив на деокуповані території Київщини. Допомагав відновлювати будинки та підтримувати людей, чиї домівки зруйнувала війна. Це Мощун, Демидів, Димер, Ірпень, Буча та багато селищ які звільняли. За свою небайдужість Володимир отримав подяку від Голови Верховної Ради України.🇺🇦Він переконаний, що допомагати потрібно тому, що не можеш залишатися осторонь. Сьогодні він мріє, щоб в Україні знову вирувало життя. Саме заради цього він продовжує робити те, що вміє найкраще — допомагати.▶️▶️Детальніше – у сюжеті TV7.
🇺🇦Валерій Залужний відвідав дитячу виставку творів та залишив автограф для маріупольського хлопчика☝️Вже майже чотири роки у центрі «ЯМаріуполь» Львів проходять майстер-класи з малювання від визнаної львівської мисткині, культурної Амбасадорки України у Європі та США, викладачки НУ «Львівська Політехніка» Наталії Павлюк та її доньки Юстини. У кожному малюнку маріупольські діти зображують українську Перемогу, рідний український Маріуполь, мрію у мирне майбутнє… Багато з цих робіт демонструвалися на виставках у США. ☺️Нещодавно у Лондоні таку благодійну виставку творів дітей, які постраждали від війни в Україні «Дім: Надія, Віра і Любов» відвідав Надзвичайний і Поважний Посол України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії, колишній головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний. 💔Відверте бачення дітей їх сьогодення, щирі дитячи історії у картинах нікого не залишають байдужим. Свій автограф пан Валерій залишив особисто для маріупольця Кості Шандро.«Напевно, єдине що можна вважати позитивним за роки війни, це знайомство і дружба з неймовірним людьми з усіх куточків України. Діти і їх батьки з Маріуполя - чудові. Вони творчі, люблять мистецтво і колір. В цих дітей сонця і моря особлива палітра з синіх, блакитних, бірюзових і смарагдових відтінків. Вони виросли і подорослішали біля нас на 4 роки. Стали сміливішими, впевненішими і такими ж щирими як і в наші перші зустрічі. Ці діти багато спілкуються і співають пісень, коли ми творимо. З радістю діляться своїми картинами і історіями. Ці історії в малюнках дуже цінні і ми з ніжним трепетом показуємо їх на виставках. Світ має бачити ці картини, чути їх історії. Всі мріють повернутися у свої рідні міста. А Маріуполь - це їх місце сили», - каже Наталія Павлюк. ✅Такі заходи допомагають дітям, бо мистецтво рятує. Через малювання Наталія допомагає маріупольським хлопчикам та дівчаткам говорити про пережите, відчувати безпеку, надихати мріяти й творити. «Для нас надзвичайно цінною є підтримка львівської художниці Наталі Павлюк. Вона говорить про Маріуполь мовою мистецтва — делікатно, глибоко й відповідально. Це не просто творчість — це жива солідарність із маріупольцями, які втратили дім, але не втратили себе. Саме такі люди допомагають зберігати присутність Маріуполя в культурному просторі Львова, всієї України та за межами країни», - каже керівниця львівського центру «ЯМаріуполь» Валентина Бойко. ▶️Фото – Центру «ЯМаріуполь» Львів та з особистого архіву пані Наталії.
🔥Повертають тепло. Унікальну підводну спецоперацію в умовах морозу до –15 °C провели водолази ДСНС України. Серед них – маріуполець☝️Водолази ДСНС провели унікальну підводну спецоперацію на пошкодженій внаслідок російського обстрілу столичній ТЕЦ. Як повідомляє МВС України, шість діб рятувальники працювали у холодній воді, в обмеженому просторі та під час ризику повторних ворожих атак, щоб дати змогу відновити тепло та електропостачання для тисяч осель.❗Унаслідок російського обстрілу одна зі столичних ТЕЦ зазнала підтоплення через пошкодження труби. Це суттєво ускладнювало ремонт обладнання. Не дивлячись на екстремальні умови водолази розпочали роботи з ліквідації пошкоджень. Витік води було зупинено, що дозволило іншим службам продовжити відновлювальні роботи. 🇺🇦У цій операції брав участь маріуполець Антон Гайтан. Президент України Володимир Зеленський високо оцінив професіоналізм водолазів. Він відзначив їх державними нагородами. Антона Гайтана нагороджено медаллю «Захиснику Вітчизни».«Це приклад відповідальності й мужності, які тримають країну в найскладніших умовах. Дякую особовому складу ДСНС за службу та відданість людям», - зазначив міністр МВС України Ігор Клименко.
«Чи будеш ти мовчати, коли катуватимуть тебе?»: маріупольці виходять на акції підтримки військовополонених💔«Найбільша цінність – воля», «В полоні не має свят – полон вбиває», «Вони – досі там. Полон - катівня», «Герої гинуть у пеклі полону», «Чи будеш ти мовчати, коли катуватимуть тебе?», «Кожен вільний українець має боротися за свободу своїх Героїв», «Тиша вбиває!» - з такими плакатами виходять по всій Україні родини, друзі, побратими та небайдужі громадяни. Маріупольці та центри «ЯМаріуполь» долучаються до них.🇺🇦Ми вдячні нашими оборонцям за їхній захист. Стоїмо за них, так само як вони стояли за нас у Маріуполі, Донеччині та по всій Україні. Заради нашої свободи вони віддали свою. Ми пам’ятаємо про кожного та кожну, ми – їх голос свободи!☝️Учасники акцій виходять на центральні площі та вулиці, з державною символікою та стягами підрозділів. Беруть участь в автопробігах та сигналять. Все це для того, щоб нагадали: кожен день в полоні – це ризик, біль та виживання.Маріуполь ⚡️Новини | Надіслати новину
❤️🩹Дружина захисника Маріуполя написала листа Джоан Роулінг 📩Дружина полоненого морпіха Неллі Іванова написала лист відомій письменниці Джоан Роулінг. Жінка розповіла про чоловіка, який у російській неволі цитує книжки "Гаррі Поттера" напам'ять, передає "ТСН". 🪖⚓️Захисник Маріуполя Олександр Іванов — один із найбільших фанатів творчості Джоан Роулінг в Україні. В його рідній квартирі — ціла полиця книг, колекційні фігурки, а на тілі — кілька тематичних татуювань. На руці в нього Патронус на фоні лісу та Дари Смерті.😢Остання зустріч Сашка з родиною відбулася 25 січня 2022 року. Тоді він поїхав у чергове відрядження — до Маріуполя. Далі були тижні блокади та рідкісні повідомлення. 12 квітня о третій ночі він написав дружині востаннє: «Все. В нас нічого немає, ми не знаємо, що робити».🥹Побратими, які повернулися з полону, розповідають неймовірне: Сашко по пам’яті переповідав іншим усі сім томів історії про Гаррі Поттера. Це допомагало полоненим воїнам триматися за реальність і вірити в диво.Неллі Іванова вірить, що британська письменниця відповість на лист, а чоловік повернеться додому!🫂
🥹"Мені подзвонили і сказали, що дають кімнату. Я заплакала": маріупольчанка проживає у соціальному житлі в Дніпрі 😢Ганна Щербачова — двічі переселенка. У 2014 році через окупацію Донецька жінка була змушена покинути рідне місто і переїхати до Маріуполя. Нове місто стало "другим домом", але через повномасштабне російське вторгнення довелося знову шукати новий прихисток. "Маріуполь розквітав. Помінялися зупинки, фонтани. "Веселка" - реконструкція була. Автобуси, тролейбуси нові. Я закохалася в це місто. Боляче, що все це знищили", - розповідає пані Ганна ⚓️🏡Маріупольчанка у 2022 році оселилася у Дніпрі. Отримувала підтримку в місцевому центрі "ЯМаріуполь". Винаймати житло було дорого, тож коли за ініціативи начальника Маріупольської міської військової адміністрації Вадима Бойченка запустили проєкт з реновації будівель під соціальне житло – жінка вирішила стати в чергу. І згодом отримала хоча й тимчасову, але кімнату-студію. 🥲Тут вона відвідує спортивну залу, психолога, спілкується з іншими мешканцями соціального житла. Пані Ганна дякує Маріупольські міській раді та партнерам за таку можливість. ▶️Нагадуємо, проєкт створення соціального житла реалізується Маріупольською міською радою за фінансової підтримки уряду Франції, у партнерстві з Міжнародною організацією з міграції, у координації з урядом України та Донецькою обласною військовою адміністрацією. Також проєкт підтримує ГМ «Проліска», УВКБ ООН, Фонд Ріната Ахметова та компанія Grohe. У межах ініціативи вже створено чотири об’єкти соціального житла для 476 маріупольських родин у Києві та Дніпрі. Наразі проводяться роботи зі створення соціального житла у Чернівцях, Кропивницькому та Запоріжжі.▶️▶️Більше про історію Ганни Щербачової, дивіться у сюжеті ТV7.
🇺🇦Маріупольці долучилися до святкування Дня Соборності України у Львові💙💛На Соборній площі відзначили День Соборності України. Під час урочистостей був прочитаний Акт Злуки, що понад сто років тому проголосив єдність українських земель у власній державі. До заходу долучилися маріупольці та співробітники центру "ЯМаріуполь". "Для маріупольців слово "соборність" має особливий зміст. Ми знаємо, що таке втратити дім, але не втратити себе та один одного. Ми знаємо, що таке бути далеко від рідного міста, але залишатись гідною, незламною частиною України. Центр "ЯМаріуполь" – це живий приклад Соборності. Поряд щодня, Схід і Захід, різні люди, різні долі… Але в нас одна, єдина мрія – перемога, мир та розбудова нашої рідної, вільної України. Єдність – це наша сила", - заявила керівниця львівського осередку "ЯМаріуполь" Валентина Бойко
22 січня відзначають День Соборності України на честь проголошення Акту Злуки у 1919 році, що об'єднав УНР та ЗУНР. У центрах "ЯМаріуполь" по всій країні пройшли тематичні зхаоди до свята.