Source
Марія Самаріна | Юрист-ріелтор 🇺🇦🇵🇱 | Колеги, зверніть увагу.Сьогодні багато ріелторів отримали офіційні лис...
858 Views/Reach
2026-03-25 15:35
Message №502
Колеги, зверніть увагу.Сьогодні багато ріелторів отримали офіційні листи від Міністерства фінансів щодо постановки на облік як СПФМ(суб’єкт первинного фінансового моніторингу).У листі прямо зазначено, що суб’єкти, які надають ріелторські, брокерські, агентські або консультаційні послуги під час операцій з нерухомістю, належать до СПФМ і зобов’язані стати на облік у Держфінмоніторингу.Тобто це стосується ФОП-ріелторів, агентств нерухомості та всіх, хто супроводжує угоди.❗️Окремо звертаю увагу — у листі прямо зазначено, що за неподання, несвоєчасне подання або порушення порядку подання інформації до Держфінмоніторингу можуть застосовуватись штрафи до 340 000 грн.Також у листі вказано, що Мінфін сформував перелік суб’єктів, діяльність яких має ознаки ріелторських та посередницьких послуг, на підставі даних реєстрів та звітності.Тобто сподіватися, що«мене це не стосується»або«мене не знайдуть»— вже не варто.❗️Постановка на облік зараз відбувається черезЕ-кабінет системи фінансового моніторингу.https://cabinet.fiu.gov.ua/login/spfmСаме через цей кабінет подається інформація для взяття на облік, подаються повідомлення та перевіряються вхідні запити від Держфінмоніторингу.Посилання на кабінет СПФМ:https://cabinet.fiu.gov.ua/login/spfmЩо потрібно зробити мінімально:— стати на облік як СПФМ— перевірити КВЕДи— мати внутрішні документи по фінмоніторингу— проводити ідентифікацію клієнтів— заходити в кабінет та перевіряти повідомлення— подавати звіти у випадках, передбачених закономЦе не нові правила.Просто зараз їх почали реально контролювати.