Колись ми з подругою були копірайтерками. Я на той момент уже була таким зародком маркетолога, вона росла в контент манагера.Подруга мала підготувати статтю для розміщення на зовнішньому майданчику. Я тоді розміщувала статті виключно на таких майданчиках, як умовні DOU, AIN, і інші авторитетні видання, причому забезплатно — шоб таке сталось, треба було дуже показати експертність. Тому це були серйозні статті: з обговоренням із редакційною командою майданчика, нашими експертами, з виконанням усіх вимог.І тут мені подруга каже:«Дивись, SEOшниця якийсь дивний майданчик підкинула. Як на такому взагалі розміщатися з нашою прекрасною ІТ-компанією? Як тобі?»Я дивлюся — ну реально дивний сайт. Типу… що це взагалі таке?На коментар подруги SEOшниця сказала:«Будь ласка, напишіть те, що я прошу, і не лізьте в мою роботу — так само, як я не лізу в роботу копірайтерів».І ми тоді, звісно, як дві копірайтерки і зародкові маркетологоконтентменеджерки, поохали, поцокали — типу «що з цього взяти взагалі».Минуло багато років, і доля по ходу мене трошки постібала тим, що тепер я троошечки займаюся лінкбілдингом.І я вперше в житті зрозуміла ту SEOшницю — чому це не так очевидно і чому гестпости — це взагалі не те саме, що публікація експертної статті на зовнішньому майданчику.А ще я зрозуміла, що для того, щоб у копірайтерів і зародкових маркетологів відпало бажання сперечатися з SEO-спеціалістами і лінкбілдерами, треба просто дати їм закупити кілька десятків лінок — і все стане на свої місця 🙂Усім класного четверга!
Консультація Шевчука коштує 500 баксіввін - та людина, яку я постійно прошу шось розповідати за тренди бо я особисто перестала за всім встигатиа ще ми з вами знаємо, шо зараз всі подуріли по ші - то на воркшопі буде ще Богдан, який шарить шо ші може, а шо не можеБогдан розбирався в ші ще з моменту, коли ми з вами просто гнали з недолугості текстів шо генерує чатскільки коштує консультація Богдана по ші якщо хочете можу попросити його написати в коментарях)коротше, якщо вам якимось чином облокотились прези в 2026 році, золотий підгончик роблю + економлю ваші гроші - ідіть питайте Андрія і Богдана в четверосьо орг інфо від Андрія:📍 що змінилось в презентаціях: тренди 2026, які дійсно працюють що по наповненню:1️⃣ розберемо що в 2026 буде дійсно працювати в презентаціях, а що – просто хайп 2️⃣ покажу тренди, які варто використовувати в роботі, якщо хочете щоб ваші прези розуміли та за них не було соромно3️⃣ побачите підборку не крінжових слайдів, які можна брати собі за ідею та юзати 4️⃣ анонсуємо роби красиво 4.0, бо ви давно про нього питалице буде онлайн. на ютубі.динамічно. на півтори годинки 😏зафіксуйте дату та реєструйтесь: 📍19 березня. це четвер. 20:00🟢 лінк на реєстрацію🟢 лінк на реєстрацію🟢 лінк на реєстрацію
Як продавати без брехні або які тригери в роботі можна вважати етичними?Всі ми знаємо цю найобочку «лишилось ще 2 місця», «це мій останній запуск» — бачимо це майже у кожній розсилці😁Всі ми грішні, бо це є основи маркетингу: поки людину не поставити перед необхідністю вибору, вона може роздумувати тижнями.Але наскільки етично робити таке, заради підвищення конверсій?Я бачу тільки єдиний шлях, де це може бути етично: застосовуємо подібні тригери — тримаємо ціну слова.- якщо кажемо «лишилось 2 місця», після цього не робимо ніяких допродаж, навіть якщо не закрили план - якщо запуск курсу «останній» — обовʼязково задаємо уточнюючий контекст: останній в такому форматі/ далі буде оновлюватись/ останній загалом - якщо кажемо що курс «топовий/ найкращий на ринку» — даємо чітке підтвердження, за яким критерієм і чи є підстава взагалі себе так називати Є ще багато прикладів, які можна зустріти на ринку без жодних підтверджень реального статусу проекту.І може, в 2020-2023 роках, це могло б сприйнятись аудиторією більш адекватно, то зараз без фактажу або дотримання слова з такими тригерами без підтвердження ви можете опинитись на рівні інфоцигана для своєї аудиторії.Навіть, якщо ви ним не є. Чому? Бо на такі заклики до дії вже давно присутня банерна сліпота і недовіра.Бо за кожним «останнім» потоком через місяць іде новийЗа кожними «останніми 2 місцями» — ще донабір групи на тиждень.І повірте, аудиторія не тупа. Якщо вона бачить такий повторюваний патерн у десятки експертів та блогерів у підписках — то продати їй ідею зайти навіть до адекватного експерта, стає набагато важче (і дорожче на всіх етапах воронок).Який вихід?Пояснюйте людям контекст своїх тригерів і підкріпляйте їх соцдоказами. Якщо це буде — то навіть жорсткі продажі будуть виглядати етично і обґрунтовано.А взагалі — бережіть свою репутацію. Зараз ринок, як ніколи кенселить тих, хто дає невиправдані обіцянки. І якщо «недопродажі» можна буде в майбутньому окупити зміною оферу та воронки, то свою репутацію ви довго не окупите нічим Якщо треба окремий пост про етику в формулюванні оферів - дайте знати 🤝
Гнучкість, що лякаєКолись давно, коли я ще працював ПМом, мені було потрібно зробити оцінку проекту на пресейлі.Ми з командою все оцінили, порахували, розписали скільки людей в яких ролях буде потрібно на проекті.Якось вийшло, що на тестування ми відвели дуже небагато часу, і пропорція QA до девелоперів виявилась дуже малою - хай буде 1 до 7, для прикладу (хоча точні цифри, я звісно не пам'ятаю).Мені ця пропорція не подобалась, але я вирішив її не змінювати.Підходжу до свого керівника, показую оцінку.Він дивиться і каже "Чому тут закладено так мало QA? Я би поставив більше".І тут спрацьовують мої попередні сумніви і я миттєво відповідаю - "ок, збільшимо до двох".Керівник підіймає на мене очі і уважно, навіть з підозрою, дивиться на мене.Повисає незручна пауза.А потім він каже фразу, яку я запам'ятав надовго: "Ти мене лякаєш, коли так швидко зі мною погоджуєшся".В будь-якій ролі, якщо тільки ви не джун або трейні, від вас очікують певного рівня професійності та експертизи.Це означає, що люди (в тому числі ваші керівники) розраховують на те, що ваші пропозиції є обгрунтованими - що перед тим, як щось пропонувати або говорити, ви подумали над тим, що збираєтесь казати і можете пояснити, аргументувати і захистити свою точку зору.Це не означає, що ви вперто маєте наполягати на своєму - якщо контраргументи будуть сильнішими за ваші, змінити думку цілком ок.Але миттєва необгрунтована (непояснена) зміна думки дійсно насторожує. Бо вона може означати:- необгрунтованість попередньої версії ("пальцем в небо")- вашу нездатність протистояти тискуОстаннє особливо важливо для менеджерських ролей, а також у взаємодії з клієнтами. Адже і там, і там надійність та передбачуваність часто важливіші за експертність.Якщо щось пропонуєте - майте аргументи і будьте готові їх висловитиБажаю вдалих проектів :)—Підписатись: Telegram | YouTube
Можна вічно дивитись на вогонь, воду і прогріви Катерини Борисенко)Цього разу каже, що всіх маркетологів звільнять якщо не будете турбуватись про гроші шо йдуть бізнесу.Все валідно, все так, особливо для маленького бізнесу де є візібіліті результатів і прямий фідбек від сейлз функції.У великих корпораціях зʼявляється все більше оперейшенс функцій, навіть в маркетингу. Кейсики хто буде описувати, за сайт хто буде піклуватись, срмку хто буде підтримувати, аналітику зводити знову ж таки. І чим більше система тим більше таких функцій. Вони впливають на результат, але не напряму. А ще у великій корпорації сейлз дата може бути закрита від маркетингу - от просто тому шо.А ще бувають такі стратегії, коли компанія просувається за рахунок не ліджену, а піару - бере і ввалює купу грошей на бренд авернес. Маркетинг такий оп - і вже не демандженний, а піарний.Коротше по-різному буває. Катя правильну філософію несе в ринок, просто кажу, що на вашій новій роботі може виявитись що треба от просто сммник і все. А інші функції закриті. Або текст для лендосиків писати - конвертуючий, ви не подумайте, але тільки це. І якщо ви такий розумний про систему думаєте - вам порадять думати про це на іншій роботі.Що важливо тут враховувати - оперейшенс ролі скорочують нажаль також першими. Але скорочують зазвичай не в нуль. Тому якщо ви реально кращий в своїй оперейшенс ролі, робота для вас буде, просто треба реально бути топ. Всім хорошої роботки і не забувайте пити каву з корицею в четвер - раптом це принесе більше грошей компанії 😉
В 2025 році я встиг проконсультувати кілька сервісних компаній.Один з моментів, які підсвічували клієнти в моїй роботі - це увага до аналізу AS-IS-ситуаціїВиявляється, це роблять далеко не всі консультанти - дехто просто приходить і одразу розповідає "як все має працювати".Як на мене, є дуже вагомі причини все-таки проводити AS-IS-аналіз на початку консалтингу або коли ви стаєте новим керівником якоїсь функції:1) Ви виявляєте повагу до людей, з якими вам надалі доведеться працювати. Вони будували свою роботу роками і робили це якнайкраще в межах своїх компетенцій. Попросіть їх розповісти як все відбувається зараз - і ви зменшите тертя під час впровадження змін2) Розмови з колегами дозволять зрозуміти їх (колег) сильні і слабкі сторони, оцінити їх досвід, та й в принципі познайомитись3) Те, як процеси реалізовані "на сьогодні" має свої причини, про які ви можете не здогадуватись. Вивчення AS-IS-картини допоможе в розумінні цих причин, а відтак - і в розумінні специфіки компанії або відділу, з яким ви плануєте працювати.4) В існуючих процесах можуть бути (і швидше за все будуть) елементи, які варто зберегти - про них варто знати5) Нововведення будуть сприйматися краще, якщо люди знатимуть, що вони будуються не на "порожньому місці", а з урахуванням контексту, в якому вони працюють.Бажаю вдалих проектів :)—Підписатись: Telegram | YouTube
Чому так багато експертів досі продають через «успішний успіх»?Почнемо з того, що всі навчання, результатом яких має бути певний заробіток, потребують «соціального доказу», що спікер — не лох заробляє на своїй професії сам.Багато експертів користуються стандартним наративом «з грязі в князі» — топ-форматом запусків у рашці 2019-2021 рік. Працювало як тригер «якщо я зміг досягти чогось з нуля, і ти зможеш теж». Чому цей формат використовується і досі, якщо він такий «дебільний»? Бо є попит🙈Є 2 категорії споживачів — давайте умовно назву їх «голодні» і «ситі».Приклад «голодних » споживачів — молоді хлопці, які хочуть «піднятись», амбітні, шукають себе. І більшість з них купить подачу «успішного успіху», бо:- бачать атрибути своїх хотілок у іншого «простого пацана». Працює поєднання цифр «він заробив стільки-то» і емоцій, які «голодний» сам би хотів відчути: кататись в тачці за лям, робити подарунки дівчатам - вірять в упередження, що треба пробувати/ їбашити і фомо не спробувати «класну тему» сильніше за ризик втратити грошіЇх головна відмінність — в своїй голові вони уже сказали «так» тому, що виберуться з життя, яке їх не влаштовує. І тепер — вони шукають аватара, який дасть їм підтвердження їх рішення.«Ситі» споживачі мислять інакше. Це люди, в яких вже є якісь активи, вони не знаходять на найнижчій точці рівня виживання і в своїй голові ще не прийняли остаточного рішення діяти Для них «успішний успіх» звучить як спроба емоційно напарити продукт та перевагу експерта над іншими. «Ситі» люди розуміють, що крута тачка — не завжди показник рівня досягнень та експерності.Головна відмінність: «голодні» купують точку Б експерта. «Ситі» — адекватний шлях до цієї точки.А тепер — чому на успішний успіх в Україні досі існує попит?🥲1. Покоління, народжені за часів незалежності не мають спадку від батьків. Є надія лише на себе — або заробиш/ або пропадеш. Тому історії «тих, хто зміг» настільки відгукуються у головах людей.2. Ми виросли на книгах і фільмах, які просочені наративом «з грязі в князі», це у нас буквально в крові. Тому така інтерпретація багатьом здається інтуїтивно нормальним сценарієм і в їх житті також 3. В наш час максимально багато можливостей перекваліфікуватися і заробити, порівняно з тими ж 2000ми, де слово «диплом» ще мало якийсь вплив на дохід та майбутнє.Ця ілюзорна легкість дає людям можливість повірити, що і він може почати заробляти тисячі доларів після «курсику»💅💅 Як би нам не хотілось — продажі через «успішний успіх» нікуди не зникнуть. Але вони 100% потребують іншого формату подачі: більш екологічного і без ставки тільки на квартиру/машину/ бренди.Моя стратегія, якшо я працюю з голодною аудиторією — показувати атрибути успіху, але не акцентувати на ньому основну увагу.Є хороша машина? Просто їздь на ній без биття себе в груди «яждобився». Брендові речі? Ходи спокійно, без вийобувань.Розумні люди розуміють і так, скільки коштує твоя машина, твій годинник або сумка,якщо вони дійсно цього хочуть — повір, вони знають ціни А завершити цей спіч хочу фразою, яку багато людей знають лише на третину.Гроші говорять. Багатство шепоче. А борги — кричать😉