Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Львівське Різдвяне
Added 06 Dec 2025

Львівське Різдвяне

@lvivske_rizdvjane
Number of subscribers: 89
Photos: 3,260
Videos: 1,110
Links: 1,030
Description:
Війна, історія, політика, економіка, демографія, урбаністика, прогресуюча шизофренія - всього потрошки. Буде цікаво

👥 Number of subscribers

89
Average/Day:: 0
Average/Week:: 0
Average/Month:: +6

👁️ Average views per message

39
Average/Day:: 35
Average/Week:: 45
ERR: 43.82%

📊 Messages per Day

6.2
Last day: 0
Week average: 6.6
Average per day: 6.2

Status change history

Officially not confirmed 2025-12-06

Wall

Telegram statistics channel

68 бригаду передають у ДШВ і змінюють там комбрига - УП68 окрему єгерську бригаду, яка з 2022-го року входила у склад Сухопутних військ, раптово передають у Десантно-штурмові війська і змінюють там командира бригади – з підполковника Сергія Третяка на начальника штабу 25-ї повітрянодесантної бригади Семена Сиколова.Джерело: троє співрозмовників УП у 68-ій бригаді – серед керівництва та рядового складуПряма мова одного зі співрозмовників: "В один момент нам повідомили, що буде директива, і ми станемо аеромобільною бригадою. Причину не доводили. Або ми добре себе показали на Покровському напрямку і нам в такий спосіб хочуть дати розвиватися, але вже у складі ДШВ, або ж навпаки – нас програли в карти". Пряма мова ще одного співрозмовника:"Хлопці з 25-ї – молоді, рєзкі, мають багато планів. Настрої в бригаді – такі собі, кілька ключових людей уже шукають собі місця для переведення. Зараз будемо служити по-новому. Але ніс не вішаємо, були єгерями – будемо десантниками". Деталі: причина таких змін УП наразі невідома. На 68 чекає переформатування, поповнення та, імовірно, ще кадрові зміни.Наскільки відомо УП, колишній командир 68-ї бригади Сергій Третяк, який до цього служив лише у підрозділах Сухопутних військ, самостійно пішов з посади після новин про перехід бригади у ДШВ. Мовляв, "він не десантник". Третяк пробув комбригом 68-ї майже два роки, які зокрема охоплюють важкі бої під Покровськом та в самому Покровську.Контекст: це третя заміна комбрига на Покровському напрямку за останні пару місяців. Перед цим з посад зняли комбригів 155-ї та 32-ї бригад.
Напрямок Костянтинівка, останні 48 годин.Стрілки всі червоні. Фактично, росіяни не провели жодної успішної атаки за цей період часу (практично кожен виявлений російський солдат був або поранений, або знищений), але туман справді ускладнив і ускладнює ситуацію, і, як ви можете бачити, в деяких районах вони зайшли досить далеко, що слід сприймати серйозно.Головка стрілки представляє найдальшу точку, досягнуту певною атакою.Опис:1. Від Ступочок уздовж шосе Т-0504 у бік Лісу. Відбито2. Від Ступочок у напрямку Металургу на горизонтальній лінії дерев, що веде до Гори. Деякі досягли Хіміка, перш ніж були знищені, а один досяг Гори, перш ніж був знищений вогнем з української стрілецької зброї. Відбито.3. Від Олександро-Шулин до Яхідки, де основна частина була знищена дронами і вогнем зі стрілецької зброї, і від Яхідки до Старого Селища, де останні були знищені дронами і вогнем зі стрілецької зброї. Відбито.4. Уздовж залізниці до Мічуріної, де вони були знищені дронами. Відбито.5. Від Іванопілля через річку Казенький Торець до залізниці на захід від поселення, до південної частини Університету, де вони були знищені дронами. Результат невідомий.6. Перетинаючи замерзле озеро Клебан-Бик на північному березі до Лісу, потім до Берестока, обходячи його житлову зону, і рухаючись на схід через ліс до Українського Хутора. Багато були знищені дронами на цьому (довгому) шляху, а останні були знищені дронами і вогнем зі стрілецької зброї в Українському Хуторі. Відбито.7. Від Яблунівки до ущелини на північ від неї, до іншого ущелища далі на північ, до Іллінівки до її північно-західної околиці. Знищені на цьому шляху і відбиті дронами. Невідомий статус кількох росіян на північно-західній околиці Іллінівки.8. Від Яблунівки прямо на північ між Степанівкою і Блокпостом. Відбито дронами і вогнем зі стрілецької зброї.(С) Playfra
📝 🌍 Сьогодні в Африці є 3 зони війни: західний Сахель, схід (Африканський Ріг та Судан) і Великі озера | Клеман Молен🔴 Більша частина країни перебуває у стані війни або війна є центральним питанням державної ситуації🟠 Війна на периферії держави або не є її центральним питанням, але все ще домінує політично та військово (також заморожений конфлікт)🟡 Не ведеться справжня війна, але є обмежене місцеве повстання/тероризм або є частиною сусіднього конфлікту🟢 Країна +/- у мирі1- Сахель: Малі, Нігер і Буркіна-Фасо стикаються з загальною війною проти JNIM і ІДІЛ, які контролюють великі території у всіх трьох країнах. Ця війна поширюється на Мавританію, Сенегал, Гвінею, Кот-д'Івуар, Гану, Того, Бенін і Нігерію (все більше бойових дій на кордоні, тому вони позначені оранжевим, а не жовтим).Також триває війна між Марокко і Фронтом Полісаріо уздовж піщаної стіни. Холодна війна відбувається з Алжиром (ось чому він позначений жовтим), Алжир – дуже мілітаризований режим з внутрішніми суперечками (Кабілія...). Навколо озера Чад триває війна між ISWAP і Нігерією, Чадом, Нігером і Камеруном.2- Східна Африка і Африканський Ріг: війна в Судані, Південному Судані, ЦАР, Ефіопії та Сомалі. Еритрея сильно залучена і є дуже мілітаризованим режимом, Кенія часто зазнає нападів Аль-Шабаб на сході. Чад і Лівія також залучені. Лівія все ще веде війну (без недавніх бойових дій), так само як і Чад з північною частиною країни (+ISWAP). Я також додав Єгипет для Синаю, але там бойові дії не відбуваються часто.3- Центральна Африка: війна у східній ДРК, з участю Уганди, Руанди і Бурунді (бойові дії не відбуваються безпосередньо там, але вони значно залучені, тому позначені жовтим). Танзанія і Мозамбік також борються з тероризмом, особливо на півночі Мозамбіку.-> 3 зони триваючих війн, одна зосереджена в основному на тероризмі, дві інші є більш складними, суміш ресурсів, заворушень, влади, зовнішньої політики...-> Тероризм поширюється у західній Африці. Не зачеплені країни тепер бачать війну на своєму порозі.-> Південна Африка і деякі ізольовані держави залишаються безпечними, далеко від зони війни або ледь, якщо не зачеплені взагалі-> Війни відбуваються навколо найбільш густонаселених регіонів Африки (Нігерія, Гвінейський затока, Ефіопія, ДРК...), відбувається багато переміщення населення.-> Лівія залишається головними воротами до Європи (з Алжиром, Марокко і Єгиптом як дуже закритими державами)-> Сахель горить, а східна Африка колапсує📎 Clement_molin
Запроваджуємо додаткову підтримку для підприємців в умовах надзвичайної енергетичної ситуації.Малий та середній бізнес продовжує працювати, попри аварійні відключення через російські обстріли, і через це несе додаткові витрати. Щоб допомогти пройти складний період, на засіданні Кабінету Міністрів ухвалили пакет підтримки. Він включає:1️⃣ Одноразова фінансова допомога для малого і середнього бізнесу на енергонезалежність.ФОПи 2–3 груп, які працюють у соціально важливих сферах — заклади харчування, аптеки, кав'ярні, продуктові магазини, пекарні та інші заклади та послуги першої необхідності, зможуть отримати разову виплату від 7 500 до 15 000 грн. Розмір виплати залежить від кількості найманих працівників, за умови наявності щонайменше одного працівника.Подача заявки — через портал Дія. Далі заявку верифікують банки-партнери, а Державна служба зайнятості перераховує кошти. Кошти можна витратити на придбання та ремонт енергообладнання, пальне для генераторів та оплату послуг електроенергії.2️⃣Кредит 0% на енергообладнання для бізнесу. Підприємства, які відповідають критеріям програми 5–7–9%, зможуть залучити цільовий кредит на придбання генераторів та акумуляторних батарей з нульовою ставкою. Різницю компенсує держава через Фонд розвитку підприємництва.Кредити надають майже 50 банків-партнерів програми 5-7–9 строком до 3 років. Максимальна сума кредиту — до 10 млн гривень. Дякуємо бізнесу за стійкість і відповідальність. Ці рішення мають допомогти продовжувати працювати, виконувати функції пунктів незламності та зберігати робочі місця у період найскладніших енергетичних умов.Деталі і дату старту програм оприлюднить Мінекономіки.
2/2Окремо важливо зафіксувати: це не теоретична модель. Україна вже демонструвала спроможність працювати по елементах виробничого ланцюга Shahed, а саме підприємства та вузли, що відносяться до виробництва/комплектування/суміжної хімії й компонентної бази:- завод "Базальт"- завод "Купол"- "ФНПЦ НИИ прикладной химии"- Краснозаводський хімічний завод- "ВНИИР-Прогресс"Ключова проблема - відсутність системності. Без довготривалої серії ударів по однотипних критичних вузлах противник отримує можливість:- компенсувати втрати,- перебудувати логістику,- перенести виробництво,- створити дублюючі ланки.Саме регулярність і повторюваність впливу по ланцюгу створює накопичувальний ефект, який перетворюється на стратегічний результат.4.Приклад потенційно правильного задуму з розмитою метоюКампанія атак по тягових підстанціях РФ у липні–серпні 2025 року виглядала як спроба реалізувати логічний задум: вплив на військову логістику через деградацію енергоживлення залізничної тяги.Однак на практиці проявилися типові ознаки відсутності стратегічного управління кампанією:- мета не була сформульована у вимірюваних параметрах;- ціль виглядала як “попадання в трансформатор” - тобто досягнення тактичного результату без чіткої відповіді “що це змінює на рівні системи”;- відчувалася несинхронізованість та нестача єдиного задуму.Наслідок: противник отримав як інформаційний, так і практичний шаблон відповіді й почав бити по українських залізничних вузлах - але вже системно, з чіткою логікою та продовженням кампанії до сьогодні.Україна ж зупинила серію ударів, оскільки без чіткої мети не було зрозуміло:- як оцінювати успіх,- які метрики брати за основу,- чи є ефект достатнім.Це ілюструє ключову закономірність: без визначеної мети будь-яка кампанія приречена на розчинення в “відносних метриках” та втрату ініціативи.5. ВисновокНа стратегічному рівні кількість уражених об’єктів сама по собі не є показником успіху.Ознаками результативної кампанії є:- розуміння фактичного стану об’єктів після ударів;- прогнозування операційного ефекту від кожного ураження;- розуміння наслідків і контрдій противника;- застосування превентивних заходів для збереження та розвитку досягнутого ефекту.Таким чином, стратегічна результативність формується не "переліком цілей", а керованим впливом на систему противника, який створює вимірювані зміни та відкриває простір для наступних дій.
Історична промова прем'єра Канади в Давосі: "Щодня нам нагадують, що ми живемо в епоху суперництва великих держав. Що порядок, заснований на правилах, згасає. Що сильні роблять те, що можуть, а слабкі страждають так, як мусять.Мусять пристосовуватися. Уникати неприємностей. Сподіватися, що поступливість купить безпеку.Це не спрацює.Отже, які у нас є варіанти?У 1978 році Вацлав Гавел поставив просте запитання: як комуністична система підтримувала себе?А починалася з продавця овочів. Щоранку цей крамар вивішує у вітрині плакат: «Пролетарі всіх країн, єднайтеся!». Він у це не вірить. Ніхто в це не вірить. Але він все одно вішає плакат — щоб уникнути неприємностей, продемонструвати лояльність, не виділятися. І оскільки кожен крамар на кожній вулиці робить те саме, система зберігається.Не лише через насильство, а й через участь звичайних людей у ритуалах, які вони особисто вважають фальшивими.Гавел називав це «життям у брехні». Сила системи походить не від її істинності, а від готовності кожного поводитися так, ніби вона істинна. І її крихкість походить з того ж джерела: коли бодай одна людина перестає грати роль — коли продавець овочів знімає свій плакат — ілюзія починає тріщати.Настав час для компаній і країн зняти свої плакати.Десятиліттями такі країни, як Канада, процвітали в умовах того, що ми називали міжнародним порядком, заснованим на правилах. Ми приєднувалися до його інституцій, хвалили його принципи та отримували вигоду від його передбачуваності. Під його захистом ми могли проводити зовнішню політику, засновану на цінностях.Ми знали, що історія про міжнародний порядок на основі правил була частково фальшивою. Що найсильніші робитимуть для себе винятки, коли це зручно. Що правила торгівлі застосовувалися асиметрично. І що міжнародне право застосовувалося з різною суворістю залежно від того, ким був обвинувачений чи жертва.Ця фікція була корисною, а американська гегемонія, зокрема, допомагала забезпечувати суспільні блага: відкриті морські шляхи, стабільну фінансову систему, колективну безпеку та підтримку механізмів вирішення суперечок.Тож ми вішали плакат у вікно. Ми брали участь у ритуалах. І здебільшого уникали вказувати на прірву між риторикою та реальністю.Ця угода більше не діє.Скажу прямо: ми перебуваємо в розпалі розриву, а не переходу».
Житомиру вдалося зменшити відключення на відміну від Києва з більшим бюджетом та ресурсамиTexty розібрали, що зробила влада міста у сфері енергетики:– розробили і почали впроваджувати міську енергетичну стратегію з конкретними кроками щодо генерації та економії електрики;– масово замінили лампи розжарювання на LED (18 000 світлоточок), що зменшило споживання електрики на ~50%;– зменшили енергоспоживання водоканалу на ~27% за рахунок заміни труб, що дало менше втрат і менше споживання;– обладнали комунальні об’єкти генераторами, аби вони працювали під час відключень; – встановили сонячні панелі (800 шт., 0,4 МВт) на каналізаційній станції, щоб частково покривати енергоспоживання власною енергією;– модернізували котельні для меншого енергоспоживання насосів та оптимізованої мережі;– побудували ТЕЦ на деревній трісці, яка дає 1,1 МВт власної електрики і замінює газ;– почали встановлювати газові когенераційні установки для одночасної генерації тепла і електрики (зараз ~1,7 МВт, з майбутнім потенціалом до ~4,5–5,0 МВт); В планах:– встановлення панелей у 2,6 МВт на водоканальних об’єктах, що влітку зможе повністю закривати їхню потребу;– побудова сміттєспалювального заводу, який дасть RDF-паливо для генерації тепла та електрики. Вже у 2024 завдяки цим діям в Житомирі максимальні відключення світла тривали лише 3 години і у межах графіку.Київській владі на замітку. В статті навіть наведений детальний план як рухатись в цей бік.
Браття і сестри, Христос ся раждаєть!Віками нашу українську ідентичність і православну віру нищили різного роду глобалісти: від любителів Речі Посполити до промосковських посіпак. Тепер настала черга проєвропейських. Останнім вдалося досягти небачених успіхів: розділили українців у тому, в чому вони були єдині тисячу років, перетворили народ просто на скот, якому кажуть, що біле це чорне і той вірить, наївно думаючи, що таким чином виявляє патріотизм і бореться з Москвою. А заради такої високої мети з радістю називає ближнього агентом москви, розбирає ялинки 5 січня і збирається святкувати завтра день слуги антихриста програміста.Але ми святкуємо Різдво Христове тоді ж, коли святкували Володимир Великий, Ярослав Мудрий, Богдан Хмельницький, Павло Скоропадський і Роман Шухевич - а саме сьогодні і завтра, з 24 на 25 грудня за Православним Юліанським календарем. І будемо.Єдиний плюс із цього всього хаосу це те, що в москалів немає колядок, вертепу і дідуха, тому проєвропейські українофоби взялися на зло москалям форсити ці чудові українські традиції. Ми програємо зараз цю битву, але неодмінго виграємо війну, і прийде час, коли наші традиції повернуться на своє місце - на Різдво Христове, і не в якості кітчу, щоб бути декоративним додатком до ханукії, а як прикраса до великого православного свята - не X-маса, не Хануки, а Різдва Господа нашого Ісуса Христа! А з ним повернемо на свої місця українські традиції на Івана Купала-Предтечі, Водохреща, Спаса і всі, всі свята будемо святкувати в мирі, єдності і красі, а не слухати дегенератів про москальство чи язичництво нашої української ідентичності. Головне не забувати, що "іщі‌те же пре‌жде Ца‌рствія Бо‌жия і пра‌вди Єго‌, і сія‌ вся приложа‌ться вам". Зі святом!НТП
Українська правда про призначення Михайла Федорова міністром Оборони України:Перманентні спроби Федорова стати міністром оборони тривають уже кілька років.Міністр цифрової трансформації є одним із ключових драйверів технологічних змін в армії впродовж усієї війни.Як розповідали УП одразу кілька очевидців, Федоров постійно генерує на ставках різні технічні рішення, протягує важкі проєкти типу "Лінії дронів" тощо."У Міши є ціла концепція нової технологічної війни, він її з боями просуває уже давно, але система опирається, як може. Якщо Міша реально стане міністром оборони, то все це розвернеться на повну силу", – пояснює причину походу Федорова в МОУ один із топів з влади в розмові з УП.По суті, Шмигалю в Міноборони відвели роль такого собі лікаря невідкладної допомоги, чия задача була привести пацієнта до стабільного стану. Займатися ж лікуванням і відновленням буде уже Федоров.Принаймні так цю історію бачить президент Зеленський.Призначення Федорова повинне інтенсифікувати роботи з модернізації Сил оборони на випадок, якщо Росія переговори зірве і доведеться далі воювати в такому ж темпі, як тепер.
Шановні підписники! Як ви вже, мабуть, здогадались (а хтось уже й знає), кінець 2025 раптово приніс раптові, втім, очікувані події у життя адміна, внаслідок чого він опинився у лавах… ні, не Збройних Сил, а Державної Прикордонної Служби України.Упродовж досить довгого часу я мав зручну і комфортну можливість тішитися цивільним життям, однак все приємне рано чи пізно закінчується, в силу певних причин.Так що потихеньку звикаємо до нових реалій, адаптуємось і осваюємось у новому життіСкажу так, по перспективам - є достатньо серйозні шанси попасти на хорошу посаду в дуже хороший підрозділ (один з топ5 у свої сфері). Проте - дотуда іще достатньо довгий і непростий шлях, і все може сильно змінитись (а також може змінитись і моя мотивація та плани), так шо не буду забігати наперед. ПодивимосьА вам, шановні підписники, бажаю усього найкращого у наступаючому році і хай справдяться усі наші хороші і щасливі мрії та побажання. І цінуйте те, що у вас є. У нас усіх насправді є надзвичайно багато того хорошого, шо ми не цінимо, а вважаємо за данністьТакож хочеться побажати щастя, миру і перемоги нашій країні 🇺🇦🎄🎉🍾🤗Стосовно подальшої долі каналу - є два варіанти:1) залишити все як є (проте, навряд чи вдастся підтримувати такий як був темп постингу)2) розказувати більше про події із власного життя, свої враження та емоціїПоки не прийняв рішення, з часом розберемосьІще раз вітаю усіх. Не перемикайтесь, далі буде