Source
Енергії дня | 23 грудня. Доброго ранку! Ми в Києві. Сьогодні у нашого Картера наміче...
154 Views/Reach
2025-12-23 05:42
Message №4969
23 грудня. Доброго ранку! Ми в Києві. Сьогодні у нашого Картера намічена стоматологічна операція. Але вже оголошена повітряна, тож чи буде сьогодні, поки не зрозуміло. Та й аналізи треба всі здати і тільки після цього або відбудеться, або ні. Ми приїхали всією своєю зооспільнотою, я не наважилася кошенят залишити самими на декілька днів. Ще дуже маленькі. Тож подорожників прибавилося. Якщо чесно, то це тільки на фото виглядає таким ідеалістичним та красивим. Кошенята відкрили для мене інший світ, до якого ми з собаканями поступово звикаємо. Найстрашніше відкриття для мене - вони бігають по столах, підвіконнях, залазять туди, куди жодна собака не додумалася би, намагаються бігати як коні і чомусь переважно вночі. Розумію, як зараз сміються кошатники. Так, я це чомусь випустила з голови. Боремося, звикаємо один до одного, намагаємося знайти спільну мову. Чого і вам бажаю: знаходити спільну мову, але відстоювати свої інтереси. День сьогодні цікавий, хоча, якщо чесно, то всі дні цікаві. Немає поганих чи хороших, є наші думки та враження від певних подій. І це вже ми чіпляємо ярлики: це добре, а це погано, це справедливо, а це ні, це правильно, а це ні в які ворота не лізе. Це все субʼєктивні поняття. І те, що є нормою для одних, зовсім не прийнятно для інших. Але є загально людські цінності, такі як десять заповідей або кодекс честі чи закони тієї чи іншої країни, це можуть бути правила для певної спільноти, наприклад, компанії чи групи людей. Ми можемо їх приймати і бути членом цих осередків чи однодумцями, а можемо бути осторонь. Єдине, чого не варто робити, то це засуджувати, навʼязувати своє, примушувати жити по своїх правилах, вважати себе більш правильним чим інші. Саме через це виникає ненависть, пихатість, що з часом приводить до війни. Саме сьогодні тема справедливості може вийти на перший план. Саме сьогодні ми можемо стикнутися з проявом насильства або примусу жити за чужими правилами. І всі повітряні тривоги, воєнні дії - це звідти, нас намагаються примусити, а якщо не хочемо коритися, то знищити. Теж саме може бути сьогодні і в нашому особистому житті. Хтось може примушувати нас або ми примушувати когось. І от тут зверніть увагу на себе в першу чергу: як часто ми це робимо з дітьми, колегами, тваринами і навіщо? Що нами керує? Бажання показати себе сильними? Наша гординя, пихатість, зарозумілість? І як часто так роблять з нами, а ми мовчимо, приймаємо, ковтаємо і не чинимо опір, отруюючи своє власне життя. Сьогодні варто подумати: а що таке справедливість для нас, що таке правила, закони, традиції. Може вони застарілі, може пора їх змінити, осучаснити? Сьогодні буде світлий та легкий день для тих, хто має принципи і вміє відстоювати їх, для тих, хто захищає слабких, допомагає тим, хто потребує допомоги, хто йде на боротьбу з темрявою заради світла. Тож якщо у вас раптом зіпсувався настрій, або все валиться з рук, чи складається враження, що щось перешкоджає цілий день, задайте собі ті самі питання, які я написала вище. І дайте собі відповідь, тільки чесну. Багато чого відкриєте в собі. Допомагайте війську, дякуйте рятувальникам, медикам та волонтерам. Майте вдалий день та будьте щасливими.