Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Лобовий
Added 14 Jul 2024

Лобовий

@loboviy
Number of subscribers: 1 127
Photos: 436
Videos: 18
Links: 334
Description:
Про політику по-бердичівськи і не тільки. Тут ви зможете побачити всi скелети iз шафи нашого рiдного краю! Про все цікаве повідомляйте https://t.me/lobovij

👥 Number of subscribers

1 127
Average/Day:: 0
Average/Week:: -3
Average/Month:: -14

📊 Messages per Day

0
Last day: 0
Week average: 0
Average per day: 0

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 3,340 25-09-10 16:23
Сьогоднішнє коментувати нема сенсу — всі все бачили. Головне, щоб ліквідація наслідків не закінчилась як у березні-2022: пам’ятаєте? Тоді після обстрілу дехто намагався підзаробити на допомозі. Кримінальні справи, обшуки в міськраді.Сьогодні поговоримо про «Європу». Точніше — про приміщення на вул. Європейській, 1.Півтора року тому там «попросили на вихід» колективне підприємство «Стиль» — те саме ательє, яке 30 років ремонтувало та шило одяг для бердичівлян. Жінки шили, ремонтували, платили оренду місту й податки. Люди орендували приміщення у міської ради й були готові працювати далі. Але у 2024-му їх просто викинули на вулицю. Бо приміщення, мовляв, треба на прозорий аукціон.І аукціон відбувся. З другої спроби. Переможець Денис Олександрович Сірик. Його ставка — 8350 грн щомісяця за 74,7 «квадратів» за приміщення у самому центрі Бердичева. Дешевше, ніж орендувати однокімнатну квартиру в Києві. Гарна ціна, правда ж? За 5 років оренди (а саме на стільки надали це приміщення) міський бюджет має заробити понад півмільйона гривень, це при тому, що балансова вартість цього приміщення станом на 30 квітня 2024 року становила 356897,37 грн. Звучить непогано, якщо не знати, що буде далі.А далі — найцікавіше. Наш "бізнесмен", не вклавши у вбите приміщення ані копійки, вирішує його... здати в суборенду. 20 серпня виконком слухняно дає на це дозвіл.Але! Пан Сірик настільки впевнений у «підтримці» чиновників, що оголошення про суборенду на OLX та інших майданчиках по оренді нерухомості він виставив ще 30 ЛИПНЯ. Майже за місяць до офіційного дозволу!Його умови суборенди прості – 15 тисяч гривень за перші три місяці, 20 тисяч гривень – за наступні шість місяців, а далі – прогресивна ставка, відома лише тому, хто хоче здати приміщення в оренду, але точно більша 20 тисяч гривень. Фінал простий: беремо комунальне майно за 8,3 тис., нічого не інвестуємо, а потім здаємо вдвічі-втричі дорожче. Головне – правильно пояснити все чиновникам. Прибуток — чистий, ризиків — нуль.Ніби й нічого кримінального. Але іронія в тому, що ательє «Стиль» 30 років тримало робочі місця, платило податки, працювало руками.Тепер місто — без податків, люди — без роботи, а хтось інший рахує власні доходи з повітря…Класика жанру.
👁 3,230 25-09-01 15:36
Золота земля Бердичева. Нова схема на Європейській, 19. Думали, історія з кіосками – це межа нахабства? Тримайте кишені ширше, панове. Поки ви відволіклись на дрібні проблеми, у самому центрі міста провертають дерибан землі за класичною схемою. І, схоже, суми тут значно цікавіші за «нещасні» 2000 доларів.Як це працює? Розкладаємо по поличках:Етап 1. "Невинний початок". Колись давно біля кафе «Чікаго» виконком дозволив поставити звичайний літній майданчик. Пиво, морозиво – все як у людей (фото №1). Клаптик землі тимчасово віддали під бізнес. Запам'ятали.Етап 2. "Промацування ґрунту". Вже за чинної влади тут раптом виростають капітальні колони. На них вішають банер "ОРЕНДА" (фото №2). Сигнал подано: тут буде щось серйозніше, ніж просто кава на свіжому повітрі.Етап 3. "Ескізне прикриття". Минулої весни з'являється проєкт реконструкції аптеки Шиперовича в цій же будівлі. І на ескізі, поруч з цим об’єктом – диво! – на «літньому майданчику» замість трьох колон їх уже більше десяти (фото №3). Але за документами це все ще, увага, звичайний літній майданчик. Просто з десятьма колонами. Абсурд? Ні, це підготовка до схеми.Етап 4. "Фінальний ривок". І ось кульмінація. Тиждень тому між колонами різко виростають капітальні стіни, вікна та двері (а мер Орлюк-то зараз відсторонений від посади). Літній майданчик перетворюється на повноцінну будівлю (фото №№4-5). Без дозволів на будівництво. На землі, яку ніхто не виділяв. Відкритий, нахабний самобуд.Що далі? Класика жанру.Можете не сумніватися, зараз почнеться найцікавіше. Власник цього "шанхаю" знайде реєстратора з найменш обтяженою совістю (а таких у нас вистачає, готові хоч прокуратуру на вас переписати). Той за "невелику подяку" зареєструє право власності на незаконно збудоване приміщення.І вуаля! Громада назавжди втрачає землю в центрі міста, бо власник капітальної споруди тепер має на неї першочергове право. Схему реалізовано. Тільки цього разу точно не за дві тисячі доларів. Усі причетні в плюсі. Місто – в мінусі.Ми, як завжди, уважно стежимо за руками та реєстрами нерухомості. Всі ходи записані. Дуже цікаво, якою буде реакція "оновленої" влади. Чи її не буде зовсім? 😉🍿 Запасаємось попкорном. Далі буде...
👁 9,330 25-07-15 16:14
Так невдобно вийшло. Місто трьох культур, польський Влодав, що є побратимом Бердичева, гостинно приймав ХХХ Міжнародне польське фольклорне літо. Наші надзвичайно талановиті артисти з Міського Палацу культури представляли там Україну, і зробили це, без сумніву, потужно. Але ось тут починається найцікавіше.Офіційну делегацію від Бердичева очолював… хто б ви думали? Не чиновники від культури, не профільні депутати з гуманітарної комісії. Аж ніяк! На чолі колони – головний "антикорупціонер" міської ради Василь Толочко та двоє депутатів-членів антикорупційної комісії: Артур Іваненко та Владислав Лісков.І все б нічого, якщо б ці борці за чесність просто виконували свої, хоч і дивні, обов'язки. Але Іваненко та Лісков вирішили, що боротьба з корупцією – це сімейна справа, і прихопили до офіційної делегації своїх дружин – Аліну Іваненко та Аліну Ліскову! Обидві Аліни — на всіх офіційних заходах, фото, зустрічах. Тур «все включено». За чий рахунок? За бюджетний — версія, яка напрошується сама собою.Тобто з офіційного відрядження зробили міні-медовий тур. Замість кураторів культури — антикорупційна трійка. Замість робочих поїздок — відпустка на двох. Фольклор, кажете? Скоріше, корупційний етюд у народних мотивах.А Толочко? Толочко, схоже, або мудріший, або хитріший – свою Ірену Юліанівну, якщо й брав, то сховав десь глибоко поза об’єктивами.Питання на мільйон: Чиновники, покликані викорінювати корупцію в Бердичеві, беруть дружин у закордонні відрядження? За бюджетний кошт?! Який стосунок ці поважні панове та їхні супутниці мають до культури? Можливо, вони ділилися з поляками, литовцями, американцями та тайванцями своїми "успіхами" у боротьбі з корупцією, розповідаючи, як у Бердичеві мери не беруть хабарів, а депутати не возять дружин за бюджетні гроші? Чи обговорювали методи вивозу бюджетних коштів «в гуманітарних форматах»? А "вишенька на торті" – це реакція господаря. Староста повіту Маріуш Занко, де перебувала наша делегація, спочатку безтурботно виклав усі фото делегації з дружинами депутатів у фейсбук… а потім почав терміново їх видаляти. Бо, схоже, хтось таки натякнув, що «висвітлювати делегацію з Бердичева» треба трохи обережніше. Без «палєва», так би мовити.Фольклорне літо вийшло багатожанровим. Але ми, здається, знову спостерігаємо не концерт, а чергову виставу. І жанр усе той самий – «боротьба з корупцією по-бердичівськи».P.S. Богдан Олександрович, розпорядження про відпустку підписували Ви, чи ще Ваш попередник?
👁 2,190 25-06-21 10:43
Найвідоміший гангстер США, про історії злетів і падінь знято не один фільм - Аль Капоне.У 20 роках минулого століття його неодноразово заарештовували за контрабанду алкоголю, звідництво, азартні ігри, вбивства, незаконне зберігання зброї й інші злочини. Але щоразу справа до суду не доходила.Аль Капоне відомий своєю публічною благодійністю — дарував 20-доларові купюри вбогим дітям, відкривав безкоштовні їдальні для нужденних. Однак усі в місті знали, що найкривавіші злочини в Чикаго — справа рук Капоне.Втративши надію піймати гангстера, ФБР передоручило його справу податковому відомству. Його людям удалося завербувати особистого бухгалтера боса мафії.Той передав податковим інспекторам видаткові книги, у яких фіксувалися реальні прибутки кримінальної імперії чиказького гангстера. Тож арештували його не за вбивства чи контрабанду, а за несплату податків — єдине, на чому змогли приловити. І за саме такий дрібний, як комусь може здатися, злочин Аль Капоне був засуджений до 11 років позбавлення волі з конфіскацією майна, штрафу за ухилення від сплати податку 50 тисяч доларів, а також відшкодування судових витрат у розмірі 30 тисяч доларів, — усе разом близько $1 млн на теперішні гроші.
👁 1,560 25-05-21 14:55
Продовження. Початок тут⬆️Чи то співпало, чи так боялись щоб відбулися збори, що в село завітали працівники ТЦК. Але на збори все таки прийшли люди, та почали ставити питання Слюсар Г.В чому вона не погоджу свої дії з співвласниками для чого скасовувала та заключала нові договори оренди. Всі слова Слюсар Г.В. заперечувала, коли їй запропонували поїхати до ТОВ «Андріяшівка-агро», щоб вияснити дане питання, вона категорично відмовилась. Оскільки, вона декілька разів повторювала, що вона нічого не підписувала їй було запропоновано їхати до Поліції писати заяву про вчинення шахрайських дій, але вона також відмовиласьНа сьогоднішній день щоб підписати договір оренди на земельну ділянку на 10 років орендарі пропонують 10-15 тис. грн і орендну плату за 1 га 12-15 тис.грн. Як думате чому Слюсар Галина Володимирівна не попереджала співласників земельної ділянки про намір продовжувати договір?Прошу Вас написати статтю спираючись на вищевикладенеЯкщо потрібні підтверджуючі документи, деякі є, також є переписка вайбер в групі
👁 8,400 24-08-15 15:33
Ще цікавий момент по економії коштів у міській раді. Пам’ятаєте, як два місяці тому міський голова на сесії розказував про те, що треба скоротити у міській раді 5 посад, бо так вдасться зекономити один мільйон двісті тисяч гривень? Бо, мовляв, таке завдання було від бюджетної комісії: скоротити бюджетні витрати. Й іншого шляху, ніж скорочувати посади, не знайшли.Подивіться на фото №1, де за підписом начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності міської ради Валентини Шморгун зазначено, що за увесь 2023 рік усім (!) працівникам міської ради було виплачено разом 3 мільйони 958 тисяч 494 гривні 63 копійок. І на фото №2: усім працівникам міської ради тільки за 4 місяці цього року вже виплачено премій на 1 млн 577 тисяч 897 грн 56 копійок. Простіше кажучи, щомісяця у цьому році премій платилося на 65 тисяч гривень більше, ніж у минулому. Якщо такими темпами будуть і далі виплачувати премії, то за рік вийде майже 4 мільйони 800 тисяч гривень. Тобто, на 800 тисяч більше, ніж торік.А тепер найцікавіше! Складіть цих 800 тисяч і майже 400 тисяч, які Орлюк собі на премії заклав і вийде тих само 1 мільйон 200 тисяч гривень, про необхідність економії яких говорив міський голова, скорочуючи посади два місяці тому. Виходить, що посади скоротили тільки для того, щоб підняти премію Орлюку? Цікава арифметика.
👁 2,800 24-08-07 14:57
А як це так сталося?Дуже цікаві документи попались на очі. Всі ми пам’ятаємо героїчний вчинок нашого міського голови Сергія Орлюка, який у березні 2022 році публічно відмовився від своєї премії. Тоді навіть міська рада прийняла відповідне рішення за його заявою, позбавивши Сергія Орлюка всіх премій надбавок за його заявою до кінця воєнного стану (рішення №499 від 16.03.2022 р.).І Орлюк у 2022-2023 роках справді не отримував ніяких премій і надбавок. Наприклад, фонд його заробітної плати у 2023 році становив 249 810,00 грн, що дорівнює якраз його сумарному річному окладу і надбавці за ранг (вона копійчана). Це підтверджується відповідним листом начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності міської ради В.В.Шморгун (дивіться на першому фото).І тут раптом з’являється документ за підписом тієї ж Валентини Шморгун (друге фото), за яким фонд заробітної плати Сергія Орлюка у 2024 році зріс аж на майже 400 тисяч гривень і тепер становить 626681,00 грн. Депутати, ви куди дивилися, коли затверджували бюджет на цей рік? А ще два місяці тому Орлюк вам лапшу вішав на сесії про те, що треба скоротити 5 посад, щоб зекономить мільйон двісті тисяч гривень, а сам у цей час собі фонд оплати праці підняв на 400 тисяч? Це як?
👁 11,600 24-07-17 10:59
Сергій Орлюк пішов у відставку, виконуючим обов’язки мера став заїжджий гастролер, директор Бердичівського водоканалу, Ілля Шамровський. У понеділок Ілля Шамровський, у рамках виконання обов’язків мера, провів у 32-у кабінеті міськвиконкому виробничу нараду за участю заступника міського голови Наталії Палкіної, начальників фінансового управління Олени Геденач, управління житлово-комунального господарства Наталії Нехворовської та містобудування, архітектури та земельних відносин Олега Савицького, директора комунального підприємства «МКАРС» Павла Котика, ряду інших посадових осіб Бердичівської міської ради та комунальних підприємств. Питання, яке Ілля Шамровський поставив перед присутніми – встановлення у Бердичеві системи відеомоніторингу «Безпечне місто». Щось подібне вже пробували впровадити три роки тому, але Сергій Орлюк не зміг довести справу до кінця. Тепер за справу взявся його замінник. Куруючий заступник міського голови, начальники управлінь доповідали Іллі Шамровському про підготовку проектної документації для запровадження «Безпечного міста», підготовку до тендера, фінансові можливості для цього. Присутні на нараді погодилися з тим, що ця робота має бути активізована.Трохи саркастично написане перше речення, і ніякої відставки поки нема, але ж… У якому ще місті чи селі директор водоканалу матиме право роздавати нагоняї і вказівки заступникам мера чи начальникам управлінь, яким він взагалі-то підпорядковується? Сергію Валерійовичу, що це за цирк? Те, що Ви не здатні управляти міською махіною, вже й так всі побачили, але ж не заїжджому директору водоканалу вирішувати, де у Бердичеві встановлювати відеокамери і за скільки їх купувати. Чи ми щось пропустили?