Source
In links we trust | На шляху розвитку лінкбілдинг-агенції рано чи пізно доводиться обирати...
730 Views/Reach
2024-08-14 14:52
Message №443
На шляху розвитку лінкбілдинг-агенції рано чи пізно доводиться обирати, ким вам бути:- лишатися тією самою агенцією, але нарощувати маркетинг/бренд- лишатися тією самою агенцію, але законектитися з правильними людьми на відкати і не будувати ніякий маркетинг з брендом- запускати частиною команди свої проєкти і монетизувати їх- пробувати робити «бутик» із своїх послуг і упаковувати їх наприклад в «пакет прес-релізів на 20 к на місяць»- розробляти власний продукт, щоб автоматизувати частину продажів- розширювати послуги або геоЯкісь із цих методів ми пробували одночасно. Нарощували бренд і маркетинг, дружили із правильними людьми, запускали додаткові проєкти в ніші, пробуємо себе в SEO (почнемо з аудитів), відкриваємо нові гео (згодом розповім), а ще взялися за розробку власного продукту. Із всіх цих методів найцікавішим на мою думку є саме продукт.Стара улюблена «біржа гестпостів». Яких у нас на українському ринку біля 5 таких щоб на слуху.Чесно кажучи, слово «біржа» не сприймаю і не люблю. Тхне від нього цінними паперами або торгами, а ми тут про лінки і торгуватися на платформах навряд чи вийде🤪Коли ми доросли до відкриття цього продуктового напрямку, то під впливом на той час кричалок про «легкі гроші» і «хай всі працюють, а ти стрижи купони» якось навіть не спало робити нічого інше, як йти шляхом вебмайстри – ми як платформа для продажу – покупці лінківщо перекладалося як комісія з вебмайстрів + комісія з покупців = ми в шоколаді з келихом🥂Ха.Тільки після запуску цієї моделі ми усвідомили, наскільки складно залучити вебмайстрів, що у нас не вистачає грошей і рук оперативно дороблювати функціонал, а ще й покупці, яких потрібно втримати і трафік трафік трафік… За весь час існування тієї біржі, про яку ніхто з вас і не чув, ми отримали в кращому випадку 2000 доларів.І от через 4 роки ми перезапускаємо модель накаталог сайтів з цінами - покупецьжодних комісій, обирай - сплачуй - отримуйМи раптом опинилися в ситуації, коли стали працювати, як і раніше, просто наш гугл док із базою став одразу видимим для клієнтів і вони просто почали замовляти. Бізнес-процеси не змінилися. І чого тільки ми лізли в невідомі формати…Для дискусії:Який би формат обрали ви? Будувати інфраструктуру під продавців і покупців чи виступати єдиним продавцем лінків на своїй платформі і перепродавати їх клієнтам?P.S. Ні в якому разі не засуджую жодну з моделей, бо гіганти ринку є і такі, і такі. Тут більше про розуміння, як ти цю модель зможеш оживити.#СЕО_нотатки