Source
Лебедин INFO | Сумщину було офіційно прийнято до Асамблеї європейських регіонівУ Мари...
738 Views/Reach
2025-06-22 07:13
Message №21409
Сумщину було офіційно прийнято до Асамблеї європейських регіонівУ Мариборі (Словенія) відбувся інноваційний форум з нагоди 40-річчя Асамблеї європейських регіонів.У складі делегації з восьми регіонів нашої держави був і голова Сумської облради Олексій Романько. На форумі він представляв Українську асоціацію районних та обласних рад.Олексій Романько повідомив, що Сумщину було офіційно прийнято до Асамблеї європейських регіонів (АЄР) – найбільшої незалежної мережі регіонів Європи.Також на Генеральній асамблеї обрали нове політичне керівництво АЄР, зокрема Президію, Виконавчу раду та Політичне бюро. Вперше за 40 років до керівних органів Асамблеї з 11 віце-президентів обрано двоє представників України. До складу Бюро AER, керівного органу, який приймає рішення, також увійшло двоє українців.АЄР — це найбільша незалежна організація, що об’єднує регіони з 30 європейських країн. Виконавча рада АЄР ухвалила пропозицію створити окрему фокус-групу по Україні для індивідуальної, регіональної співпраці задля підтримки України в короткостроковій та довгостроковій перспективах.На форумі у Маріборі розгорнули український прапор, який підписали Захисники Сумщини.«Для нас важливо бути частиною таких міжнародних платформ, бо це — прямий шлях до нових можливостей для наших громад, залучення інвестицій та просування області на міжнародному рівні. Сумщина — сучасний регіон, який обрав шлях європейської співпраці та сталого розвитку! Дякую нашим європейським партнерам, які ідуть на зустріч, розуміють важливість Сумської області, перш за все, у сфері захисту країни та Європи!», – зазначив Олексій Романько.