За дії під час теракту в Києві, двом поліцейським повідомлено про підозру Провів нараду з прокурорами та переглянув відеоматеріали з місця подій, минулої суботи у Києві. Екіпаж патрульних прибув на виклик про стрілянину. На місці вони побачили поранених: дитину, чоловіка та жінку, які потребували невідкладної допомоги. Поруч були й інші люди, зокрема ще одна дитина.Хлопчик з вогнепальним пораненням, просить правоохоронців не рятувати його, а допомогти батькові. Це прояв неймовірної мужності дитини.Натомість, патрульний екіпаж, маючи при собі табельну вогнепальну зброю та всі законні підстави для її застосування, фактично тікає з місця події.Через бездіяльність співробітників поліції озброєний чоловік продовжив безперешкодно рухатися вулицею та стріляти в беззахисних перехожих.З 16:35 до 18:00 18 квітня у Києві було вбито шістьох людей. На жаль, сьогодні у лікарні від отриманих поранень помер ще один чоловік, він став сьомою жертвою теракту. Зібрано достатньо доказів для повідомлення про підозру двом співробітникам Управління патрульної поліції у місті Києві через їхні дії під час терористичного акту. Їм інкриміновано службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки за ч. 3 ст. 367 КК України.Досудове розслідування триває.
Вчорашня трагедія в Києві справедливо підняла ряд дискусійних питань. Хочу прокоментувати деякі позиції. 1. Дії поліцейського та поліцейської, які прибули на місце теракту. ❗️Ганебна, негідна поведінка. Це - сором для всієї системи. Вони відсторонені, триває розслідування щодо цього. Також будуть прийняті додаткові кадрові рішення щодо керівників.Не зовсім коректно робити узагальнення щодо всієї поліції лише за діями двох працівників. Окремі ситуації не відображають систему в цілому. Адже навіть у цій же спецоперації професійно та швидко діяв КОРД, кримінальні аналітики та інші залучені сили.2. Психічний стан нападника явно був нестабільний. Яким чином він отримав необхідні медичні довідки для продовження дозволу на зброю - потрібно неодмінно дослідити. Це буде зроблено в межах розслідування. ❗️Жодних масових перевірок власників зброї не буде. 3. Щодо надання права на вогнепальну зброю (включно з короткостволом) цивільним громадянам. ❗️Вважаю, що люди мають отримати право на збройний самозахист. Особливо після досвіду, коли на початку повномасштабного вторгнення цивільні люди отримували зброю для національного спротиву. Тож найближчим часом проведемо експертні обговорення за участі народних депутатів, громадськості, журналістів, ветеранської спільноти щодо підготовки фінальної версії законопроєкту про цивільну зброю.Мої щирі співчуття рідним і близьким загиблих жертв терориста. Наше завдання - зробити висновки і посилити систему там, де це потрібно. Саме над цим зараз і працюємо.Ігор Клименко (с)Підписатися | Запропонувати новину | Реклама | Автострахування
Чергове привітання оркам від наших!) «Закрита» нарада в Мінпромторгу щодо виробництва БПЛА пройшла дуже продуктивно. Для нас.Поки ви там сиділи і жували соплі, намагаючись видати китайську техніку за «російську продукцію» (СТ-1) і розпиляти бюджет, ми слухали кожне ваше слово.Ви можете скільки завгодно тиснути на свої контори типу «Альбатрос», «Geoscan», «Уфимец» та решту і вимагати від них «локалізації». Але коли 90% всього вашого залізяччя повністю залежить від китайських компонентів — двигуни, електроніка, пластик, кабелі — ви не виробники. Ви просто перекупники, які сидять на китайській голці і прикидаються самостійними.Ви самі на нараді визнали: без Китаю у вас нічого не літає. А Мінпромторг продовжує вимагати неможливого і тисне на «імпортозаміщення», якого в реальності немає.Персональні привітання вже летять усім учасникам. Сердюк, Плотніков, Абдулов та вся ваша компанія — кожен з вас у нас на рахунку.Ховаєте дані в ГІСП? Сподіваєтесь на захист? Даремно. Ми скрізь)Підписатися | Запропонувати новину | Реклама | Автострахування
⚡️Паски дронами на позиції, техніка для фронту та 400-та місія: як військові відсвяткували ВеликденьПаски і смаколики цього Великодня доставляли дронами просто на піхотні позиції. Разом із цим військові отримали і техніку — допомогу на передову доставив Благодійний фонд молодіжної ініціативи «Надія» разом із Валерієм Дубілем, Артемом Чаплигіним і Вітою Присяжнюк.
📍Бійцібатальйону «Братство» техніку та великодні набори. У день Воскресіння Христового святкові пакунки запакували в коробки, закріпили на безпілотниках і скинули прямо на піхотні позиції на запорізькому напрямку.📍Допомогу отримав і «Спецпідрозділ Тимура» ГУР. Захисникам передали мотоцикли, зарядні станції, панелі, мавіки та інше обладнання для розвідки і роботи в польових умовах. У передачі взяли участь командир підрозділу Тимур, Олексій «Боргезе» Середюк, Денис Капустін «WhiteRex», бійці Янкі та Бравий.📍У Великодні дні фонд «Надія» здійснив 400-ту місію — на Запорізький, Покровський і Харківський напрямки. Військовим передали мавіки, детектори дронів Fox, зарядні станції, Starlink та інше обладнання. Разом із допомогою на передову передали святкові набори і малюнки дітей з прифронтових регіонів.
Instagram: www.instagram.com/nadia_fundFacebook: www.facebook.com/nadia.fund
У Києві до довічного позбавлення волі засуджено чоловіка, який з 8-річного віку спочатку розбещував, а потім роками ґвалтував свою падчерку – Генпрокурор КравченкоОбвинувачений почав жити разом з цивільною дружиною та її донькою, коли дівчинці було лише 4 роки, виховуючи її як батько. Коли дитині виповнилось 8 років, чоловік почав вчиняти щодо неї розпусні дії. Він роздягав дитину, сам оголювався перед нею та демонстрував дівчинці порнографічні відео, змушуючи торкатись його оголених геніталій.Ще за два роки, коли дитині було вже 10 років, чоловік почав ґвалтувати її.Системні зґвалтування дівчинки продовжувались щонайменше 4 роки – до її 14-річчя. Прокурори Київської міської прокуратури просили для збоченця довічне позбавлення волі. Сам обвинувачений у суді своєї вини не визнав, стверджуючи, що падчерка його обмовила, бо він сварив її за неуспішність у навчанні. Під час допиту дівчини у суді чоловік мовчав, не підводячи очей.Звертаючись до своєї колишньої співмешканки, обвинувачений говорив, що хоче відновити стосунки й далі «бути родиною».Підписатися | Запропонувати новину | Реклама | Автострахування
Оперативна інформація станом на 22:00 11.04.2026 щодо російського вторгненняЗа уточненою інформацією загалом від початку цієї доби відбулося 101 бойове зіткнення. Після 16:00 зафіксовано 469 випадків порушень режиму припинення вогню. А саме: 22 штурмові дії противника, 153 обстріли, 19 ударів дронами-камікадзе ("Ланцет", "Молнія") та 275 ударів fpv-дронами.Сьогодні загалом ворог завдав 57 авіаційних ударів, скинув 182 керовані авіабомби. Крім того, залучив для ураження 3928 дронів-камікадзе та здійснив 2454 обстріли населених пунктів і позицій наших військ.На Північно-Слобожанському і Курському напрямках відбулося чотири бойових зіткнення; крім цього, ворог здійснив 45 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ, чотири із яких – із застосуванням реактивних систем залпового вогню.На Південно-Слобожанському напрямку противник п’ять разів штурмував позиції наших підрозділів в районах населених пунктів Стариця, Ветеринарне, Приліпка та Вовчанські Хутори.На Куп’янському напрямку наші захисники успішно відбили три ворожі штурми в бік населених пунктів Петропавлівка та Новоосинове.На Лиманському напрямку українські воїни відбивали шість спроб загарбників просунутися поблизу Зарічного та у бік Шийківки, Дробишевого та Лиману.На Слов’янському напрямку українські воїни зупинили одну штурмову дію противника в бік Рай-Олександрівки.На Краматорському напрямку ворог наступальних дій не проводив.Сили оборони відбили 19 ворожих штурмів на Костянтинівському напрямку поблизу Костянтинівки, Плещіївки, Іллінівки, Іванопілля, Русиного Яру, Софіївки та Новопавлівки.На Покровському напрямку ворог здійснив 18 атак. Окупанти намагалися просунутися у районах населених пунктів Родинське, Дорожнє, Мирноград, Удачне, Новомиколаївка, Молодецьке, Новопавлівка.За попередніми підрахунками, сьогодні на цьому напрямку ліквідовано 67 окупантів та 24 – поранено; знищено чотири одиниці автомобільної та три одиниці спеціальної техніки, один пункт управління, пошкоджено три танки, п’ять артилерійських систем, чотири одиниці автомобільної техніки та 54 укриття ворожої піхоти. Знищено або подавлено 272 безпілотні літальні апарати різних типів.На Олександрівському напрямку окупанти чотири рази намагалися покращити своє положення, атакуючи в районах Новогригорівки, Тернового та в бік Привілля. Авіаудару зазнала Підгаврилівка.На Гуляйпільському напрямку відбулося чотири атаки окупантів, у районах населених пунктів Солодке, Оленокостянтинівка та у бік Чарівного. Ворог завдав авіаударів по районах населених пунктів Воздвижівка, Цвіткове, Копані, Чарівне, Рівне.На Оріхівському напрямку противник наступальних дій не проводив, проте завдав авіаційних ударів по районах населених пунктів Обще та Омельник.На Придніпровському напрямку ворог проводив три марні штурмові дії в напрямку Антонівського мосту та о. Білогрудий. Авіаудару зазнав Херсон.Боротьба триває. Слава Україні!Підписатися | Запропонувати новину | Реклама | Автострахування
За дорученням Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України Головнокомандувач Збройних Сил України визначив завдання Силам оборони України забезпечити дотримання режиму припинення вогню на суходолі, на морі та у повітрі на час святкування Великодня.Україна забезпечить режим тиші та діятиме за чітким принципом: дзеркальне реагування.Враховуючи попередні порушення росіянами таких домовленостей, Сили оборони України мають бути в готовності до негайного реагування на будь-які провокації та наступальні дії з боку агресора. У разі виявлення висування підрозділів противника до переднього краю, проведення інженерних робіт або перегрупування сил та засобів, ознак реальної підготовки до штурмових дій та інших дій, що можуть свідчити про використання противником режиму припинення вогню у агресивних цілях – українські воїни мають повне право відкривати вогонь на ураження. Ті самі правила діятимуть і на морі та у небі. Запуски російською армією ракет чи ударних БпЛА по нашій території також отримають дзеркальну відповідь.Підписатися | Запропонувати новину | Реклама | Автострахування
У соцмережах поширюється фейкове відео, на якому нібито українські військові обговорюють підготовку заворушення в Будапешті за сценарієм Майдану. Ролик подається як «злитий» з телефону українського військового.✅ Насправді це відео має ознаки постановки. Особи в кадрі, які «планують Майдан у Будапешті», одягнені у військову форму без знаків розрізнення — жодної конспірації, адже військова форма використана виключно для психологічного привернення уваги. На кадрах не видно облич чи будь-яких деталей, за допомогою яких можна було б ідентифікувати людей чи місце зйомки. Люди на відео говорять українською, але контекст і поведінка виглядають неприродно та штучно. Додає «театральності» й велика карта на стіні, на якій чітко видно напис «Будапешт». росія щомісяця створює низку подібних відео для дискредитації українських військових, цим займаються агенції та театральні студії, які працюють з міноборони ворога.Також важливо, що перші публікації ролика зафіксовані в акаунтах, які системно поширюють антиукраїнські наративи, співзвучні з російською пропагандою. Паралельно фіксується активізація проросійської мережі блогерів, які просувають наративи про нібито «втручання України у вибори» в Угорщині.❗️ За наявною інформацією, вкидання цього відео є частиною скоординованої операції. Для її здійснення до Будапешта, імовірно, були завезені колишні співробітники «Беркуту», які після 2014 року втекли до росії. Їхня можлива роль — участь у постановочних провокаціях або створення «доказової бази» для подальших звинувачень проти України. Мета цієї операції — створити штучний привід для звинувачення України у втручанні у внутрішні справи європейських держав, зокрема виборчі процеси, посіяти недовіру до України серед партнерів та вплинути на внутрішньополітичну ситуацію в країнах ЄС, а також НАТО.Підписатися | Запропонувати новину | Реклама | Автострахування
У Києві шахраї привласнили та продали квартиру, в якій жив академік Шалімов – житло арештовано, псевдовласнику повідомлено про підозру - прокуратураЖитло на Оболоні видатному лікарю видало місто. Після смерті Шалімова у квартирі мешкала його дружина, а згодом, після її смерті, родичка жінки. Втім, право власності на житло вони так і не оформили. Скориставшись цією ситуацією, зловмисники підробили документи, згідно з якими підозрюваний начебто інвестував гроші у цю квартиру на стадії її будівництва ще у 2005 році. На підставі цих документів та інформації про те, що право власності на квартиру ні за ким не зареєстровано, влітку 2024 року підозрюваний через приватного нотаріуса оформив право власності на квартиру на себе. Вже наступного дня чоловік продав її, а за деякий час новий власник знову продав житло юридичній особі. Згідно з експертною оцінкою, вартість квартири, яка мала перейти у комунальну власність, становить понад 4,8 млн грн. На квартиру накладено арешт.Підписатися | Запропонувати новину | Реклама | Автострахування
Через ліс до Білорусі, а далі у ЄС за 10 000$ – у Києві викрито схему незаконного переправлення чоловіків через державний кордон УкраїниЗа процесуального керівництва прокурорів Оболонської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру чоловіку, який обіцяв військовозобов’язаним організувати піший перехід державного кордону з Білоруссю.Встановлено, що 32-річний уродженець Черкащини, разом зі спільниками допомагав чоловікам потрапити до країн Євросоюзу через Білорусь. «Клієнта» з Києва через блокпости мати вивезти на північ Київської області, якнайближче до кордону, туди ж поштою відправляли його речі. Там за допомогою запрограмованого GPS-пристрою, куди внесли усі координати маршруту, чоловік без мобільного зв’язку міг орієнтуватися у лісі та перейти кордон. Його інструктували щодо правил маскування в прикордонній зоні аби обійти українських прикордонників. За задумом з Білорусі чоловік міг дістатися країн ЄС. За такі послуги потрібно було заплатити 10 000$. Затримали організатора схеми в порядку ст. 208 КПК України під час отримання половини вказаної суми – 5000$.ДетальнішеПресслужба Київської міської прокуратури