Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Київська міська прокуратура
Added 14 Jul 2024

Київська міська прокуратура

@kyiv_pro_office
Number of subscribers: 5 471
Photos: 6,860
Videos: 152
Links: 4,240
Description:
Офіційний канал органів Київської міської прокуратури 🔹facebook https://www.facebook.com/kyiv.gp.gov.ua 🔹Instagram https://www.instagram.com/kyiv_city_prosecutors_office 🔹офіційний сайт https://kyiv.gp.gov.ua/ua/index.html

👥 Number of subscribers

5 471
Average/Day:: +3
Average/Week:: +6
Average/Month:: +47

👁️ Average views per message

3 438
Average/Day:: 1,230
Average/Week:: 2,807
ERR: 62.84%

📊 Messages per Day

1.9
Last day: 6
Week average: 3.1
Average per day: 1.9

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

У Києві члени наркоугруповання, що займалося виготовленням та збутом психотропної речовини PVP, засуджені до 11 та 9 років позбавлення воліЗа підтримання публічного обвинувачення прокурорами Київської міської прокуратури судом двох чоловіків визнано винними у незаконному виготовленні та збуті психотропних речовин.Один з обвинувачених у спеціально придбаному для облаштування нарколабораторії будинку на Чернігівщині виготовляв психотропну речовину PVP. За кожен кілограм продукції «хімік» отримував винагороду 400 доларів США. Надалі готові для продажу психотропні речовини залишали у схованках на Чернігівщині, звідки їх забирав інший член групи, що займався збутом заборонених речовин. PVP у пакунках ховали в колесах автомобілів. Організатор наркобізнесу координував роботу «лаборанта» та кур’єра через Телеграм.Встановлено, що працювала нарколабораторія щонайменше рік. За цей час вони виготовили близько 26 кг продукції, роздрібна вартість якої на чорному ринку складає орієнтовно 8 млн грн.Обвинувачених засуджено до 11 та 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.Вони перебувають під вартою.Детальніше Пресслужба Київської міської прокуратури
Слідство встановить законність дій поліції під час затримання терористівЗа фактом неналежного виконання службових обов'язків працівниками поліції під час терористичного акту в столиці 18 квітня 2026 року розпочато кримінальне провадження.Правова кваліфікація кримінального правопорушення: ч. 3 ст. 367 КК України (Службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки).Усі дії правоохоронців у момент критичної загрози життю громадян, зокрема епізод із залишенням у небезпеці малолітньої дитини та несвоєчасним припиненням дій нападника, отримають належну правову оцінку.Групу прокурорів у провадженні очолює прокурор міста Києва. Досудове розслідування здійснюється Державним бюро розслідувань.Ми гарантуємо, що розслідування буде проведено об’єктивно та неупереджено. Суспільство отримає відповіді, а винні особи – законне покарання. Справедливість буде забезпечена.Щире співчуття родинам загиблих і скорішого одужання постраждалим.P.S щодо загиблої матері пораненого хлопчика, мушу виправити помилку, в лікарні померла не мати хлопчика, а її рідна сестра.
Жорстоке вбивство двох дівчат на Подолі – прокурори відстояли в апеляції довічне позбавлення волі для вбивціЗа підтримання публічного обвинувачення прокурорами Київської міської прокуратури Київський апеляційний суд залишив в силі вирок, яким чоловіка та жінку засуджено за вбивство 19-річної та 16-річної дівчат на Подолі. Засуджений чоловік відбуватиме покарання довічно, його спільниця проведе за гратами 13 років.Події відбувались у січні 2020 року. Киянка здала квартиру на кілька діб парі – чоловіку та жінці. Коли вона прийшла прибирати житло, у шафі на балконі виявила тіла двох зв’язаних скотчем дівчат. Як згодом з’ясувалось, вони померли від численних ножових поранень.Судом встановлено, що вбивці орендували квартиру на кілька днів для святкування Нового року. До себе в інших містах вони не раз запрошували гостей, яких грабували. Так планували зробити й цього разу, втім все закінчилося вбивством.Прокурори довели в суді, що із дівчатами засуджений чоловік познайомився у вечір вбивства біля супермаркету та плануючи пограбування, запросив їх до орендованої квартири.У суді жінка стверджувала, що вбиті дівчата з чоловіком були у кімнаті, а вона робила чай у кухні. Згодом обидві гості лежали на дивані зв’язані. Їх цінні речі планували забрати зранку, а самих дівчат зв’язаними залишити у квартирі. Вже вночі чоловік сказав, що одна з них розв’язалася і напала на нього, тож він вбив обох дівчат. Чоловік у жодному злочині своєї вини не визнав. Судом встановлено, що 17 ножових ударів одній дівчині та 28 ударів іншій завдав саме він. При цьому жінка була співвиконавицею злочину, оскільки знаходилась у квартирі під час вбивства, допомагала прибирати сліди крові, сховати тіла дівчат на балконі та здала в ломбард недорогі прикраси вбитих. Тож суд зауважив, що відповідати за вбивство має і вона.Чоловік за вбивство двох дівчат відбуватиме покарання довічно, його спільниця проведе за ґратами 13 років.Детальніше Пресслужба Київської міської прокуратури
Прокуратура оскаржить вирок колишній депутатці Київради, яку за вчинення ДТП засудили до 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном у 3 рокиЗа підтримання публічного обвинувачення прокурорами Київської міської прокуратури Оболонським районним судом Києва колишню депутатку Київради визнано винною у порушенні правил дорожнього руху, внаслідок якого жінка-пішохід отримала тяжкі тілесні ушкодження.Сторона обвинувачення вважає, що водійка вчинила ДТП у стані наркотичного сп’яніння. Така позиція ґрунтується на висновку лікаря-нарколога, який оглядав її після вчинення ДТП, та результатах токсикологічної експертизи, якою підтверджено наявність в організмі обвинуваченої метаболітів канабісу. Зважаючи на це, прокурор просив суд визнати водійку винною за ч. 2 ст. 286-1 КК України та призначити їй покарання у виді 6 років 6 місяців позбавлення волі, позбавивши на 8 років права керувати транспортними засобами.Водночас суд, визнавши жінку винною у вчиненні ДТП, перекваліфікував її дії з порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані наркотичного сп’яніння (ч. 2 ст. 286-1 КК України) на статтю, яка передбачає покарання за порушенням правил дорожнього руху без стану наркотичного сп’яніння (ч.2 ст. 286 КК України).Суд призначив обвинуваченій покарання у вигляді 5 років позбавлення волі із забороною керувати транспортними засобами строком на 3 роки. На підставі ст. 75 ККУ жінку звільнено від відбування покарання з випробуванням терміном 3 роки.Відтак, не погоджуючись з таким рішенням суду, прокуратура оскаржуватиме його в апеляційному порядку.Пресслужба Київської міської прокуратури
Директорку одного з ліцеїв у Деснянському районі судитимуть за розтрату 7,9 млн грн – бухгалтерка навчального закладу роками нараховувала додаткові виплатиЮвенальними прокурорами Деснянської окружної прокуратури міста Києва скеровано до суду обвинувальний акт стосовно директорки одного з ліцеїв Деснянського району міста Києва за обвинуваченням у розтраті грошей ліцею.Дії обвинуваченої кваліфіковано за ч. 3, 4, 5 ст. 191 КК України.Згідно з матеріалами слідства, у 2021 році підозрювана передала зараз вже колишній головній бухгалтерці навчального закладу свій особистий цифровий ключ для проведення онлайн-банкінгу з рахунків ліцею.Таким чином, користуючись цим ключем, бухгалтерка з 2021 по 2025 рік нарахувала собі додатково майже 7,9 млн гривень. Ці гроші надходили на її рахунок як зарплата. Деякі зі здійснених платежів були на суму понад 1 млн грн. Водночас директорка навчального закладу роками не помічала такі високі виплати.Наразі обвинувальний акт щодо директорки ліцею скеровано до суду.Матеріали досудового розслідування щодо колишньої головної бухгалтерки навчального закладу, виділені в окреме провадження, яке зупинено у зв’язку з її розшуком. Водночас встановлено, що у період до 2021 року підозрювана розтратила ще 3,6 млн грн коштів ліцею. ДетальнішеПресслужба Київської міської прокуратури
У Києві перед судом постане лікар-отоларинголог, пацієнт якого після операції втратив зір на одне окоПрокурорами Дніпровської окружної прокуратури міста Києва скеровано до суду обвинувальний акт щодо 65-річного лікаря столичного приватного медичного центру за фактом неналежного виконання професійних обов’язків, що призвело до тяжких наслідків для хворого.Встановлено, що 50-річний чоловік звернувся до медзакладу задля проведення планового оперативного втручання - пластики носової перетинки та видалення кісти правої гайморової пазухи. Після операції пацієнт, перебуваючи на стаціонарі, пожалівся на втрату зору на одне око.Проведеною судово-медичною експертизою встановлено, що до втрати зору призвели ушкодження, завдані чоловіку під час операції.Дії лікаря-отоларинголога кваліфіковано за ч. 1 ст. 140 КК України, а саме як неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки для хворого.Детальніше Пресслужба Київської міської прокуратури
Пособництво у заволодінні понад 6,8 млн грн коштів ПАТ «Укрнафта» під час поставки неякісних рукавиць – повідомлено про підозру посередникуПрокурорами Печерської окружної прокуратури міста Києва представнику товариства, що постачало робочі рукавиці ПАТ «Укрнафта», повідомлено про підозру у пособництві заволодінню грошима нафтовидобувної компанії.Досудовим розслідуванням встановлено, що підозрюваний не був службовою особою товариства-постачальника, але діяв в його інтересах та був залучений до виконання договору поставки робочих рукавиць для потреб ПАТ «Укрнафта». Чоловік виконував функції координатора і посередника між постачальником та замовником. На виконання угоди, укладеної у 2024 році, нафтовидобувній компанії поставили рукавиці, що фактично не відповідали технічним та якісним характеристикам, визначеними умовами договору та чинних стандартів. Надалі така продукція була оформлена актами приймання-передачі та оплачена в повному обсязі.За неякісні товари ПАТ «Укрнафта» перерахувала 6,8 млн грн, чим підприємство спричинено матеріальну шкоду на цю суму. Детальніше Пресслужба Київської міської прокуратури
Незаконна приватизація комунальної нерухомості вартістю у 7,4 млн гривень – повідомлено про підозру Директору Департаменту комунальної власностіСолом’янською окружною прокуратурою міста Києва директору Департаменту комунальної власності міста Києва повідомлено про підозру у службовій недбалості, внаслідок якої приватизували комунальне приміщення вартістю майже 7,4 млн гривень.Досудовим розслідуванням встановлено, що приміщення, розташовані по вул. Пост-Волинська, що у Солом’янському районі столиці, з 2011 року перебували на балансі КП «Київжитлоспецексплуатація» та протягом тривалого часу передавалася в оренду. Орендар зобов’язаний здійснювати їх поточний ремонт за власний рахунок, без права на компенсацію або зарахування таких робіт як невід’ємних поліпшень.Згодом, внаслідок підробки низки документів, орендар приватизував приміщення, не маючи на це права. Відтак місто недоотримало гроші за його оренду - майже 1,4 млн гривень.Дії посадовця кваліфіковано за ч.2 ст. 367 КК України.Нагадаємо, у січні 2026 року підозри отримали 8 осіб, що сприяли незаконній приватизації комунального майна. ДетальнішеПресслужба Київської міської прокуратури
Прокурори відстояли в апеляції рішення суду, за яким підрядник має повернути столичному бюджету майже 1,8 млн грн, надмірно сплачених за ремонт укриття у столичній школіОрганами Київської міської прокуратури було встановлено, що в ході виконання проведення ремонту укриттів в одному з навчальних закладів Печерського району столиці підрядна організація безпідставно завищила вартість виконаних робіт на суму майже 1,8 млн грн. Це частина коштів, яку будівельна компанія з Чернігівщини у 2023 році отримала за капітальний ремонт укриття в одній зі шкіл у Києві.З огляду на наведене, Печерська окружна прокуратура міста Києва звернулась до суду з позовом про стягнення 1,8 млн гривень до місцевого бюджету. Господарський суд позов прокурора задовольнив. Не погоджуючись із таким рішенням, будівельна компанія оскаржила його в апеляційному порядку. За участі прокурорів Київської міської прокуратури Північний апеляційний господарський залишив рішення суду першої інстанції без змін. Пресслужба Київської міської прокуратури
Прокуратура упередила вибуття в оренду земельної ділянки на Печерську – Верховний суд підтвердивши, що нерухомість на ній є самочинним будівництвом та має бути знесенаВерховний суд поставив крапку у справі за позовом Печерської окружної прокуратури міста Києва до приватного товариства про скасування права власності на нежитлову будівлю по вул. Катерини Білокур, що використовувалась як пункт приймання вторсировини. Встановлено, що суб’єкт господарювання без належних правових підстав зареєстрував право приватної власності на нежитлову будівлю площею 192,8 кв.м на комунальній земельній ділянці на Печерську. Надалі власник «нерухомості» звернувся до Київської міської ради із проханням передати цю земельну ділянку в оренду. Цільовим призначення ділянки в документах зазначено «будівництво багатоквартирного будинку з об’єктами торгівельної інфраструктури». З метою недопущення незаконної забудови земельної ділянки площею 0,15 гектара, Печерська окружна прокуратура міста Києва в інтересах Київської міської ради звернулась до суду з позовом про скасування державної реєстрації права власності на об’єкт нерухомого майна, знесення самочинно збудованого об’єкта та повернення земельної ділянки.Рішеннями суду першої та апеляційної інстанції позов задоволено у повному обсязі. Верховний Суд залишив рішення без змін, підтвердивши, що спірний об’єкт є самочинно збудованим, розміщений з порушенням вимог чинного законодавства, у межах зони регулювання забудови об’єкта культурної спадщини — історичного ландшафту Київських гір і долини річки Дніпра. Суд зобов’язав забудовника знести об’єкт та повернути земельну ділянку територіальній громаді.Наразі прокуратурою вживаються заходи для фактичного виконання рішення суду. Пресслужба Київської міської прокуратури