Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Київська міська прокуратура
Added 14 Jul 2024

Київська міська прокуратура

@kyiv_pro_office
Number of subscribers: 5 476
Photos: 6,880
Videos: 152
Links: 4,240
Description:
Офіційний канал органів Київської міської прокуратури 🔹facebook https://www.facebook.com/kyiv.gp.gov.ua 🔹Instagram https://www.instagram.com/kyiv_city_prosecutors_office 🔹офіційний сайт https://kyiv.gp.gov.ua/ua/index.html

👥 Number of subscribers

5 476
Average/Day:: +5
Average/Week:: +10
Average/Month:: +51

👁️ Average views per message

3 431
Average/Day:: 801
Average/Week:: 2,742
ERR: 62.66%

📊 Messages per Day

1.9
Last day: 7
Week average: 2.7
Average per day: 1.9

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

Прокуратура звернулась до суду, щоб зобов’язати КМДА прибрати несанкціоновані сміттєзвалища на ТроєщиніДеснянська окружна прокуратура міста Києва звернулась з позовом до суду, в якому просить зобов’язати Київську міську державну адміністрацію вжити заходи щодо ліквідації несанкціонованого сміттєзвалища. Йдеться про засмічені ділянки вздовж вулиці Пухівської у Деснянському районі міста Києва, на які тривалий час складувались будівельні та побутові відходи. Так, загальна площа засмічення складає понад 4,7 га. Зазначимо, що несанкціоноване сміттєзвалище знаходиться у безпосередній близькості до озера Алмазне, що створює потенційну загрозу для довкілля, зокрема, може спричинити забруднення водойми шкідливими речовинами.Разом з тим, Київська міська державна адміністрація як орган, уповноважений вирішувати питання поводження з подібними сміттєзвалищами на території міста Києва, забезпечувати ліквідацію несанкціонованих неконтрольованих звалищ відходів – не вживає заходів щодо виконання вимог законодавства у сфері поводження з відходами, що свідчить про її бездіяльність.Наразі судом відкрито провадження за позовом прокурора. Зазначимо, що це вже другий подібний позов Деснянської окружної прокуратури до КМДА. Ще один позов стосується ліквідації стихійного сміттєзвалища по вулиці Меліоративній та перебуває суду.Пресслужба Київської міської прокуратури
Прокуратура через суд вимагає знести будівлю ресторану в парку ім. Т.Г. Шевченка та повернути ділянку, де її збудовано, столичній громадіШевченківська окружна прокуратура міста Києва у судовому порядку вимагає скасувати реєстрацію права власності на будівлю ресторану площею майже 500 кв.м., знести її та повернути територіальній громаді столиці земельну ділянку площею 0,0567 га.Йдеться про ділянку, що розташована в Парку-пам’ятці садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк ім. Т.Г. Шевченка», яка належить до категорії земель природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.Органами прокуратури встановлено незаконність будівництва та подальшої реєстрації права власності на цю будівлю, в парку, де заборонена будь-яка діяльність, не пов’язана з безпосередніми функціями парку, а також заборонено розміщення будівель і споруд.Реагуючи на ці порушення, Шевченківська окружна прокуратура м. Києва звернулася до Господарського суду міста Києва.Наразі Господарським судом міста Києва відкрито провадження за позовом прокурора та призначено підготовче судове засідання.Пресслужба Київської міської прокуратури
Прокуратура попередила можливе вибуття земельної ділянки вартістю 118 млн гривень у Деснянському районі з комунальної власностіОдин з кооперативів, що самовільно облаштував автостоянку на комунальній земельній ділянці у Деснянському районі, намагався у суді скасувати реєстрацію права власності на цю землю за столичною громадою. Йдеться про ділянку площею понад 3 га та вартістю понад 118 млн гривень. У комунальній власності вона перебуває з 2015 року.Завдяки активній позиції прокурорів Деснянської окружної прокуратури міста Києва, які вступили у справу на боці Київської міської ради, Господарським судом міста Києва відмовлено в задоволені позову кооперативу, тим самим попереджено незаконне вибуття із власності територіальної громади столиці цієї ділянки.Нагадаємо, що Деснянська окружна прокуратура міста Києва через суд вимагає звільнити цю комунальну ділянку від автостоянки, незаконно зведеної на ній кооперативом. На даний час справа перебуває на розгляді в Господарському суді міста Києва.Пресслужба Київської міської прокуратури
Допомогли отримати закордонний паспорт чоловіка в розшуку – повідомлено про підозру працівниці Печерського ЦНАП, посередниці та організаторам схеми виїзду військовозобов’язаних за кордонПрокурорами Печерської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру працівниці Центру надання адміністративних послуг Печерської РДА, яка забезпечила швидку та безперешкодну видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон чоловікові, який перебував у розшуку за ТЦК та СП. Крім того, про підозру повідомили двом організаторам схеми виїзду за кордон та посередниці.Встановлено, що організатор незаконних схем перетину кордону запропонував допомогти військовозобов’язаному чоловікові отримати закордонний паспорт.Через посередницю він звернувся до працівниці Печерського ЦНАПу. Працівниця Центру здійснила незаконний вплив на службових осіб ЦНАПу, які швидко прийняли заявку та видали чоловіку паспорт. За надані «послуги» жінка отримала «подяку» на свою банківську картку.Наразі працівниці ЦНАПу, замовнику та посередниці, які допомагали військовозобов’язаному з отриманням документа, повідомлено про підозри за ч. 2, 3 ст. 369-2 КК України (зловживання впливом).Двом чоловікам, чиїми послугами для виїзду за кордон користувався цей військовозобов’язаний, а також інші чоловіки, повідомлено про підозри за ч. 3 ст. 332 КК України (організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України, сприяння виїзду за кордон порадами, вказівками, наданням засобів та усуненням перешкод, вчинені відносно кількох осіб, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів). Пресслужба Київської міської прокуратури
Затримано шахрая, який за 25 тис. євро обіцяв працевлаштувати дівчину на керівну посаду до Офісу Генерального прокурораПрокурорами Київської міської прокуратури спільно зі слідчими поліції за матеріалами ДСР Національної поліції України в Дніпрі викрито 62-річного чоловіка, який обіцяв допомогу у працевлаштуванні на посаду заступника керівника одного з Департаментів Офісу Генерального прокурора. Він переконував, що, нібито, має зв’язки з «першими особами Офісу Генерального прокурора».Ціна питання – 25 тис. євро, з яких 15 тис. необхідно було заплатити одразу, а 10 тис. вже після призначення на посаду. З метою конспірації чоловік просив перераховувати гроші на криптогаманець, а не особисто в руки. Після того, як частину суми йому перерахували, чоловіка затримали в порядку ст. 208 КПК України.Затриманому готується повідомлення про підозру в закінченому замаху на шахрайство та у закінченому замаху на підбурення до надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище (ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 190, ч. 4 ст. 27 ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 369 КК України).❗️ Зазначимо, що затриманий є обвинуваченим в іншому кримінальному провадженні за вчинення аналогічного злочину. Теж за гроші пропонував працевлаштування до оборонної компанії. Справа перебуває на розгляді в Подільському районному суді міста Києва.Пресслужба Київської міської прокуратури
15 років в’язниці за державну зраду отримав чернігівець, який збирав інформацію про військові об’єкти у Чернігові та КиєвіЗа підтримання публічного обвинувачення прокурорами Київської міської прокуратури 41-річного чоловіка визнано винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). Його засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Прокурори довели в суді, що протягом липня – серпня 2024 року обвинувачений через Телеграм отримував завдання від представника рф за гроші збирати та передавати координати розташування військових об`єктів у Чернігові та Києві, а також інформувати чи є там військовослужбовці.   Зокрема, замовників цікавила інформація про Чернігівський обласний ТЦК та СП, Оперативне командування «Північ», прикордонні загони та певні військові частини столиці та Чернігова. Обвинувачений робив фото та відео цих об’єктів та спостерігав за ними.  Наразі він перебуває під вартою. Досудове розслідування проводили слідчі ГУ СБУ у м. Києві та Київській області за процесуального керівництва Київської міської прокуратури Пресслужба Київської міської прокуратури
15 років в’язниці за державну зраду отримав працівник ПАТ «Укртелеком», який передав ворогу інформацію про об’єкти ППО та військові частини у КиєвіЗа підтримання публічного обвинувачення прокурорами Дніпровської окружної прокуратури міста Києва начальника однієї зі служб ПАТ «Укртелеком» визнано винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). Його засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Прокурор в суді довів, що протягом 2023 - 2024 років обвинувачений через Телеграм отримував завдання від представників рф та передавав схеми про підключення до зв’язку однієї з військових частин у Києві. Доступ до цієї інформації обвинувачений мав як працівник «Укртелекому». Крім того, він передавав географічні координати розташування ТЕЦ та мав з’ясувати чи є десь поруч ППО, а у разі виявлення – передати координати, що обвинувачений і зробив.Чоловік перебуває під вартою. Досудове розслідування проводили слідчі Управління СБУ в Харківській області, оперативне супроводження - ГВ КІБ Управління СБ України в Харківській області за процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури.Пресслужба Київської міської прокуратури
У Києві у двох затриманих вилучили наркотиків та психотропів орієнтовно на 800 тис. гривеньПрокурорами Шевченківської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозри двом киянам 26 та 38 років, які налагодили збут наркотиків та психотропів у Києві. Їх дії кваліфіковані за ч. 3 ст. 307 КК України, а саме як незаконне, придбання, зберігання, перевезення та пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин в особливо великих розмірах.🔹 Встановлено, що один із підозрюваних налагодив постачання солі альфа-ПВП та амфетаміну у Київ та організував їх зберігання в приміщенні одного з Інститутів НАН України. Клієнтів чоловік шукав в закритому Телеграм-каналі, а відправляв замовлення поштою.У нього вилучили близько 0,5 кг солі альфа-ПВП, близько 0,5 кг амфетаміну, електронні ваги.🔹 У іншого підозрюваного вдома вилучили близько 1,5 кг солі альфа-ПВП, близько 600 г мефедрону, 0,5 кг порошкової речовини МДМА, 0,5 кг амфетаміну, близько 100 г ЛСД, близько 20 г кетаміну, близько 80 г метамфетамін, близько 300 грибів, 80 г кокаїну, лабораторний костюм хіміка, електронні ваги.Підозрюваних затримали в порядку ст. 208 КПК України.❗️ Орієнтовна вартість вилученого – 800 тис. гривень.Вилучені речовини та предмети направлено на дослідження до експертних установ. Детальніше Пресслужба Київської міської прокуратури
Прокурори вручили підозру депутатці Київради, яка очолювала благодійний фонд. Фонд приватизував комунальне приміщення, недоплативши місту 300 тис. гривеньПрокурорами Солом’янської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру депутатці Київської міської ради дев’ятого скликання за фактом заволодіння грошима територіальної громади шляхом шахрайства під час приватизації комунального приміщення. Її дії кваліфіковано за ч. 3 ст. 190 та ч. 1 ст. 366 КК України, а саме як шахрайство та службове підроблення. Встановлено, що в оренді з правом подальшої приватизації у благодійної організації, яку на той момент очолювала підозрювана, нині депутатка Київської міської ради, перебувало нежитлове приміщення загальною площею 168 кв.м. по вул. Академіка Глушкова у м. Києві.Благодійний фонд як орендар нерухомості проводив ремонт будівлі (так звані «невід’ємні поліпшення»), при цьому під час виконання будівельних робіт в документах було суттєво завищено їх вартість. Відповідно під час приватизації приміщення орендарю вирахували з вартості нерухомості 300 тис. гривень – гроші за «надмірні витрати» під час ремонту. Таким чином фонд недоплатив в бюджет столиці 300 тис. гривень.Досудове розслідування за процесуального керівництва Солом’янської окружної прокуратури проводять слідчі СВ Солом’янського управління поліції ГУ НП в м. Києві, оперативний супровід здійснює ГУ СБУ у м. Києві та Київській області.❗️Нагадаємо, за фактом приватизації цього приміщення фактично за безцінь, прокурори Солом’янської окружної прокуратури у серпні 2024 року скерували до суду обвинувальний акт щодо Директора Департаменту комунальної власності КМДА та двох оцінювачів. Їх судять за службову недбалість, зловживання службовими повноваженнями та складання завідомо підроблених офіційних документів (ч. 2 ст. 367, ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 358 КК України). Розгляд справи у суді триває.Пресслужба Київської міської прокуратури
Розкрадання 75 млн гривень в рамках програми «Турбота. Назустріч киянам» - повідомлено про підозру колишньому директору Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДАПрокурорами Київської міської прокуратури за матеріалами ГУ СБУ у м.Києві та Київській області повідомлено про підозру колишньому директору Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА та трьом підприємцям. Їх підозрюють у заволодінні грошима, виділеними з бюджета Києва в рамках міської програми «Турбота. Назустріч киянам». Підприємці укладали договори з Департаментом та отримували бюджетні кошти за надання соціальних послуг киянам, які не можуть про себе подбати. Втім, встановлено, що значну частину грошей витрачали не на допомогу киянам, а виводили з рахунків під приводом оренди офісів, автомобілів, паркомісць, які на потреби учасників програми не використовувалися. В тож же час в документи вносили неправдиві дані про послуги, які не надавались, наприклад використання велотренажерів пацієнтами, які не підводяться з ліжка. Так, зі 150 млн гривень, виділених в рамках програми, учасники групи заволоділи майже 75 млн гривень. Нагадаємо, в березні 2025 року підозри в цьому ж кримінальному провадженні підозри вже отримали заступниця та колишній заступник директора Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА, директор приватного товариства, а також підприємець (колишній заступник директора Департаменту охорони здоров'я КМДА), які у складі організованої групи заволоділи грошима, виділеними на соціальну допомогу киянам (ч. 5 ст. 191 КК України, ч.ч. 1,2 ст. 366 КК України).Детальніше Пресслужба Київської міської прокуратури