Source
Київська міська прокуратура | Завдяки прокуратурі та СБУ до бюджету Києва відшкодовано ще понад 40 м...
939 Views/Reach
2025-12-23 12:00
Message №8320
Завдяки прокуратурі та СБУ до бюджету Києва відшкодовано ще понад 40 млн гривень, якими заволоділи в рамках міської програми «Турбота. Назустріч киянам»Ще один з підозрюваних у заволодінні грошима столичного бюджету, виділеними на допомогу киянам в рамках міської програми «Турбота. Назустріч киянам», відшкодував частину коштів, якими незаконно заволоділи учасники організованої групи. Він повернув до бюджету Києва понад 40 млн гривень.Нагадаємо, що директор Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА, двоє його заступників та підприємці у березні-липні 2025 року отримали підозри у заволодінні бюджетними грошима у складі організованої групи. Йдеться про гроші, які виділялися в рамках міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» у 2022-2024 року. Так, зі 150 млн гривень, виділених зі столичного бюджету, учасники групи заволоділи майже 75 млн гривень.Департамент соціальної та ветеранської політики КМДА шляхом конкурсів обрав товариство, що надавало послуги з паліативного догляду та соціальної допомоги киянам, які самі не можуть про себе подбати, зокрема через психічні розлади.Підприємці у змові з посадовцями КМДА виводили гроші, виділені на допомогу киянам, під приводом оренди офісів, автомобілів, паркомісць. Також в документи вносили послуги, що насправді не надавались, наприклад використання велотренажерів пацієнтами, які не підводяться з ліжка. Нагадаємо, у листопаді завдані збитки на суму у 20,5 млн гривень відшкодували двоє підозрюваних підприємців. Вони повернули до бюджету 12,5 млн гривень та передали на потреби ЗСУ 6 автомобілів на суму 8 млн гривень.❗Таким чином на цей час в межах досудового розслідування підозрюваними вже відшкодовано 60,5 млн гривень. Робота з відшкодування решти збитків триває.Детальніше Пресслужба Київської міської прокуратури