Source
Куди піти? Дрогобич | Не я бʼю - верба бʼє, за тиждень Великдень!» Сьогодні віряни східного ...
578 Views/Reach
2026-04-05 05:28
Message №2769
«Не я бʼю - верба бʼє, за тиждень Великдень!» Сьогодні віряни східного обряду відзначають Вхід Господній до Єрусалима — одне з найсвітліших передвеликодніх свят, відоме як Вербна неділя. У цей день у храмах освячують гілочки верби — символ життя, оновлення та Божого благословення. За народними віруваннями, освячена верба оберігає оселю від негараздів, хвороб і стихій, а також приносить добробут і силу родині. Свято встановлене на спомин урочистого вʼїзду Ісуса Христа до Єрусалима після чуда воскресіння Лазаря. Люди, почувши про це, зустрічали Спасителя як царя — вистеляли Йому дорогу пальмовими гілками та вигукували: «Осанна!». Оскільки в наших краях пальми не ростуть, їх символічно замінила верба — перша рослина, що оживає навесні, несучи із собою надію та відродження. У народі також зберігся звичай легенько торкатися освяченою вербою зі словами - побажаннями здоров'я — як нагадування про життєдайну силу природи та Божублагодать. Нехай це свято принесе у ваш дім мир, тепло і віру в добро.