Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Кузьміна каже
Added 06 Jan 2025

Кузьміна каже

@kuzminasays
Number of subscribers: 2 241
Photos: 700
Videos: 6
Links: 322
Description:
Brain dump письменниці, дизайнерки та акторки Олени Кузьміної @olenakuzmina
Source

Кузьміна каже | рецензія на «Батьковбивця» — Олена Кузьміна Vivat🌟🌷Фрейрці — порядні, ...

Telegram community logo - Кузьміна каже Кузьміна каже @kuzminasays
375 Views/Reach 2026-06-22 18:48 Message №1269
#рецензія на «Батьковбивця» — Олена Кузьміна Vivat🌟🌷Фрейрці — порядні, виховані (насправді зверхні й манірні) — вважають тінерійців розпусними магами й невігласами, а все ж мають із ними спільного ворога, тому змушені об'єднати зусилля шляхом політичного шлюбу. Роль "щасливої" нареченої дістається молодшій принцесі Маріт; її брат Емріс, який чи то вбив, чи то не вбивав їхнього батька, живе віддалено і настільки розгублений, що переплутав дні й вирушає їй навздогін, щоб попрощатися. Отут усе й летить шкереберть.🌷Якщо коротко, то сюжет історії — це буквально "Говорить Україна" в глобальних масштабах вигаданого всесвіту без опції терапії.Політичних інтриг багато, світ детальний і цікавий, магія автентична, але саме персонажі рухають сюжет.🌷Емріс — такий герой, про якого складають пісні.Тобто буквально: "суцільна вада, соціальна провина", такий бідося, що обняти й плакати — саме це дуже подобається, вкрай не вистачає отакого типу ЧГГ.На нього вішають ярлик батьковбивці, навіть не розбираючись, він добровільно відправляє себе за це в Глуш; половина країни хоче бачити його мертвим, а інша — просто дивиться скоса, хоча його провина й не доведена — такий собі батьковбивця Шредінгера.🌷Маріт постійно живе із відчуттям меншовартості: інші красивіші/важливіші/розумніші, й навіть шлюб із султаном їй дістався тому, що старша сестра вирішила свою долю самостійно, а от меншій уже зась. Вона не намагається бути найрозумнішою, не вривається в сюжет із азартом і запалом усіх перевершити, а радше просувається текстом, як живе втілення мему "госпади дапамажи". Теж така бідося, що за неї хочеться вболівати просто тому, що хтось же має.🌷Джул — до нього як до людини можна ставитися по-різному, але як персонаж він дуже живий і цікавий. Цей вже не бідося, цей — справжня халепа, і одразу з першої сцени з ним зрозуміло, що просто не буде. На цьому етапі я готова платити гроші за його pov.🌷Ще цікаво спостерігати, як підкреслена тема упереджень, і ми разом із героями поступово розуміємо наскільки це викривлений погляд щодо обох сторін, що реальність набагато складніша за страшилки про тінерійців і як поступово втрачаються ілюзії щодо вищості одного народу над іншим.🌷Оскільки "Батьковбивця" перша частина серії, то поки маємо лише загальну характеристику політичної складової, а також купу розставлених гачків (на мою біду — працюють бездоганно, бурчить про кліфхенгери).Поняття не маю, куди нас це в результаті приведе, бо герої діють хаотично і непередбачувано, але дуже кайфонула, просто спостерігаючи за ними без будь-якого шансу щось спрогнозувати. Гарно, ненав'язливо, розмірено прописаний процес прийняття орієнтації, а за ЦЕЙ любовний трикутник Олена точно винна мені за терапію.🌷Отож — чудовий початок пригодницько-політичного циклу зі складними персонажами, своєрідною магією, культурним конфліктом, сімейними та особистими секретами й, авжеж, класним гумором і матюками🤭.З нетерпінням чекатиму другу частину, дуже вже хочеться дізнатись How I meet your sultan😏🌷 Міністерство Читацьких Справ 📖