Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Кам`янець-Подільська міська рада
Added 06 Dec 2025

Кам`янець-Подільська міська рада

@kp_mr
Number of subscribers: 4 336
Photos: 21,000
Videos: 1,020
Links: 1,780
Description:
🔵Новини Кам`янець-Подільської міської ради🔵 Шукайте нас в соціальних мережах за посиланням: ✅Facebook https://www.facebook.com/kpmrada/ ✅Instagram https://instagram.com/k_p_m_rada?igshid=1d33dbfnri16w

👥 Number of subscribers

4 336
Average/Day:: +1
Average/Week:: +3
Average/Month:: -9

👁️ Average views per message

823
Average/Day:: 896
Average/Week:: 825
ERR: 18.98%

📊 Messages per Day

1.7
Last day: 2
Week average: 2
Average per day: 1.7

Status change history

Officially not confirmed 2025-12-06

Wall

Telegram statistics channel

У Кам’янці-Подільському відкривають інноваційний музей нового покоління14 травня у Кам’янці-Подільському відбулась передпрезентація музею «Від Русі до України: Кам’янець крізь віки», який відкриють на площі Польський ринок, 19/5. Офіційне відкриття для відвідувачів заплановане на червень 2026 року.Новий музей стане сучасним інтерактивним простором, де історію України поєднають із технологіями. На площі понад 600 квадратних метрів працюватимуть 5D-діорами, світлові та звукові інсталяції, проєкції й інтерактивні експозиції.Особливу увагу автори проєкту приділили темі української державності та ролі Кам’янця-Подільського в історії країни. Також музей матиме освітню складову — контент інтегрують із програмою НМТ для молоді.До створення проєкту долучилися 37 науковців із України та інших країн, а над експозиціями працюють художники, скульптори, ковалі та програмісти.Автор і засновник проєкту Валерій Галан наголошує:«Ми будуємо цей музей для тих, хто хоче знати правду про своє коріння. Людина, яка усвідомлює, ким вона є, знає, що захищати і чим пишатися».Організатори зазначають, що музей має стати не лише туристичною локацією, а й простором формування сучасної української ідентичності.
🎭 Подільська ліра - свято натхнення та молодих талантівУчора у Навчально-реабілітаційному закладі вищої освіти Кам’янець-Подільський державний інститут та ВСП «Кам’янець-Подільський фаховий коледж» відбувся щорічний фестиваль мистецтв «Подільська ліра 2026» - подія, яка вже стала доброю традицією для творчої молоді нашого краю.Назва фестивалю символізує душу Поділля, адже ліра здавна була символом пісні, поезії та народної творчості.Учасники з ліцеїв та гімназій громади дарували глядачам незабутні вокальні, хореографічні та театральні номери, декламували поезію та вкотре довели: молодь Кам’янець-Подільської громади - надзвичайно талановита, креативна та натхненна.З вітальним словом до учасників та гостей фестивалю звернувся заступник міського голови Дмитро Назаренко, який побажав молоді натхнення, творчих звершень та нових перемог.Особливо приємно відзначити успіхи студентів ВСП КПФК НРЗВО КПДІ, які гідно представили свій навчальний заклад та здобули:🏆 Диплом І ступеня фестивалю-конкурсу творчо обдарованої молоді закладів освіти України «Подільська ліра 2026»;🌟 Диплом у номінації «Натхнення фестивалю» - хореографічний колектив ВСП КПФК НРЗВО КПДІ та Дар’я Продан.Щиро дякуємо учасникам, педагогам, організаторам, членам журі та всім глядачам за підтримку, професіоналізм і ту теплу атмосферу, яка панувала у залі. Саме такі події надихають, об’єднують та ще раз доводять: культура й творчість - це серце нашої громади 👏
У Кам’янець-Подільській громаді відбулося засідання робочої групи в межах міжнародного проєкту RESONANCE –"smaRt polEs aS driver Of greeN AndeNergy efficient communitiEs" Програми Interreg EuropeУ Кам’янець-Подільській міській територіальній громаді відбулося засідання робочої групи в межах міжнародного проєкту RESONANCE, присвячене питанням цифровізації мереж зовнішнього освітлення та розробці Муніципального енергетичного плану громади.У рамках засідання відбулася онлайн-зустріч із представником компанії «MagneticOne», який презентував результати виконаної роботи щодо створення геоінформаційної системи мереж зовнішнього освітлення громади.Під час презентації учасникам було продемонстровано створену іконку доступу до геоінформаційної карти, за допомогою якої можна здійснювати перехід до відображення інформації по Кам’янець-Подільській міській територіальній громаді. Система дозволяє візуалізувати дані щодо мереж зовнішнього освітлення та забезпечує зручний доступ до інформації для подальшого аналізу, планування і прийняття управлінських рішень.Також учасники обговорили поточний стан нанесення результатів інвентаризації мереж вуличного освітлення на геоінформаційну карту, подальші етапи роботи та питання актуалізації даних.Окрему увагу під час засідання приділили розробці Муніципального енергетичного плану громади. Було наголошено на необхідності своєчасного подання інформації всіма структурними підрозділами для якісного формування документа та подальшого планування заходів з енергоефективності.Реалізація проєкту RESONANCE сприяє впровадженню сучасних цифрових рішень, підвищенню енергоефективності та формуванню ефективної системи управління інфраструктурою громади.
В суботу на площі Польський ринок у Кам’янці-Подільському за запрошенням міського голови місто отримало щирий і зворушливий подарунок до Дня матері - виступ Концертного військового оркестру Державної спеціальної служби транспорту Міністерства оборони України. Площа наповнилася особливою атмосферою тепла, вдячності та музики. Цей вечір став справжнім святом душі, яке об’єднало людей навколо найважливіших цінностей — любові до матері, поваги до захисників та віри у Перемогу.Під керівництвом Заслуженого артиста України, полковника Богдана Задорожного оркестр подарував глядачам незабутні емоції. Потужне звучання духових інструментів, гармонійно поєднане з хореографічними елементами, захоплювало з перших хвилин. Кожен виступ був наповнений енергією, патріотизмом і щирістю, які неможливо було не відчути серцем.Особливе захоплення публіки викликав соліст оркестру — фіналіст шоу «Голос країни» Олександр Свіріденко. Його голос звучав проникливо й сильно, торкаючись найтонших струн душі. У ці миті багато хто не стримував сліз, адже пісні нагадували про найдорожчих людей, про дім, про материнську любов, яка сьогодні є справжнім символом незламності українського народу.Теплий весняний вечір, жива музика, щасливі усмішки та синьо-жовті прапори створили атмосферу, яку присутні запам’ятають надовго. Бо саме такі події дарують надію і доводять: українці сильні, коли разом. 🇺🇦
Пам’ятаємо подвиг минулого — боремося за майбутнє8 травня у Сквері Героїв відбувся мітинг до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Представники міської влади, ветерани, духовенство, військові, родини загиблих Захисників і жителі громади спільно вшанували пам’ять усіх, чиї життя забрала війна.Під час заходу присутні схилили голови у хвилині мовчання за Героями минулого і сьогодення, які боролися та продовжують боротися за свободу і незалежність України. Лунали слова вдячності кожному, хто віддав своє життя за мирне майбутнє нашої держави.Слово під час мітингу мав голова ради ветеранів міста Микола Ящук. У своєму виступі він наголосив, що Україна зробила величезний внесок у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, заплативши за це мільйонами життів. Він підкреслив, що сьогодні українці знову змушені зі зброєю в руках боротися проти нового прояву зла — рашизму.Особливо зворушливими стали його слова про зустріч із ветераном Другої світової війни, який пережив голод, фронт і втрати, але сьогодні називає сучасну війну ще страшнішою через постійну загрозу ракетних ударів та атак дронів. Ветеран просив лише одного — щоб світ знайшов сили зупинити війну та не забував про людей, які пройшли крізь найтяжчі випробування.Микола Ящук також подякував громаді за підтримку українських військових та наголосив, що сьогодні надзвичайно важливо бути єдиними, допомагати Збройним силам України й берегти пам’ять про Героїв, передаючи її наступним поколінням.Також до присутніх звернулися представники духовної ради міста. Завершився захід спільною молитвою та покладанням квітів до пам’ятних знаків загиблих.Сьогодні, як і 80 років тому, українці змушені знову боротися зі злом та відстоювати право на свободу. Ми пам’ятаємо подвиг тих, хто переміг нацизм у Другій світовій війні, і віримо у перемогу України сьогодні.Вічна пам’ять загиблим Героям.Слава Україні!
🌳"ДЕРЕВО ЖИТТЯ" - МІСЦЕ ПАМ'ЯТІСьогодні міський голова Михайло Посітко, представники архітектури, ДЖКГ, соц-захисту, Рада родин загиблих Героїв та фахівці провели робоче засідання щодо створення у Сквері Героїв меморіального простору «Дерево життя» — місця пам’яті, шани та вдячності тим, хто віддав своє життя за Україну.Під час обговорення було порушено низку важливих питань, зокрема розташування стели, концепцію та назву меморіалу, а також забезпечення доступності й комфорту для всіх відвідувачів скверу. Окремо обговорювалися пропозиції щодо облаштування підсвітки меморіального простору та створення спеціального місця для покладання квітів біля стели, які ще розглядатимуться у межах подальшого формування проєкту.Особливу увагу приділили створенню простору, який буде не лише символічним, а й зручним для людей різного віку, ветеранів, родин полеглих Героїв та маломобільних груп населення. Проєктом передбачено облаштування сходинок і пандусів для забезпечення безбар’єрного доступу. Також концепцією передбачено створення невеликих стежок, які символічно відображатимуть коріння «Дерева життя» та поєднуватимуть різні частини меморіального простору.На даному етапі планується увіковічнити імена захисників і захисниць, які загинули у російсько-українській війні, Героїв Небесної Сотні, а також вшанувати пам’ять полеглих у Другій світовій війні.Також під час реалізації проєкту передбачається видалення старих та аварійних дерев для облаштування площі й створення цілісного меморіального простору.«Дерево життя» покликане стати символом незламності українського народу, єдності поколінь та вічної пам’яті про тих, хто боровся і бореться за свободу та незалежність нашої держави.Робота над проєктом триває. До обговорень та формування концепції надалі залучатимуться фахівці, громадськість, Рада родин загиблих Героїв та всі небайдужі мешканці громади.
Молодь, що змінює громаду: нові можливості та великі результатиМолодіжна політика в нашій громаді стрімко розвивається. Ми активно залучаємо грантові можливості та підтримуємо ініціативність молоді, яка дедалі більше цікавиться життям міста та впливає на його розвиток.Молодіжний центр постійно працює над тим, щоб залучати в громаду нові проєкти та створювати сучасні можливості для молоді. Одним із важливих досягнень стало відкриття Центру інновацій та стійкості в межах програми «CHOICE — зміцнення психологічного здоров’я та розширення цифрових можливостей дітей і підлітків, які постраждали від війни, у Західній Україні». Проєкт реалізується фондом Terre des Hommes за підтримки TaiwanICDF.Це справжній прорив для нашого міста, адже центр отримав сучасне обладнання на суму понад 1 мільйон гривень. Такі ресурси відкривають нові можливості для розвитку молоді та створення інноваційних ініціатив.Також нещодавно Молодіжний центр виграв проєкт міжнародної технічної допомоги «Залучення та підтримка молоді в антикризовому управлінні та постконфліктному відновленні в Україні», який реалізується за підтримки ОБСЄ та Всеукраїнського молодіжного центру.Найближчим часом на базі центру буде реалізовано ще один важливий проєкт — «ПОВЕРНЕННЯ: Україна – родина – дім» за підтримки ЮНІСЕФ у партнерстві з Міністерством соціальної політики, Державною службою у справах дітей та іншими національними інституціями.Окремий напрям роботи — участь у конкурсах Українського молодіжного фонду, куди вже подано низку проєктних заявок.Водночас Молодіжна рада активно реалізовує власні ініціативи. Зокрема, проєкти за підтримки Українського молодіжного фонду та програми «ZMINA: Resilience. Seed funding. Підтримка розробки нових проєктів». Це важливий крок до формування сильної, відповідальної та активної молодіжної спільноти.Молодіжна політика в нашому місті — це про можливості, партнерства та реальні зміни, які створює молодь уже сьогодні.Ми не зупиняємося. Попереду — нові проєкти, нові партнерства і ще більше можливостей.Кам’янець може те, що можеш ти — бути активним, сучасним і молодіжним.
Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю Цей день є важливим нагадуванням про те, що рівність, гідність і повага до прав людини мають бути основою сучасного суспільства. Він об’єднує зусилля людей у всьому світі задля подолання бар’єрів, дискримінації та стереотипів, з якими щодня стикаються люди з інвалідністю. Люди з інвалідністю мають такі ж права, як і всі інші: на освіту, працю, медичну допомогу, соціальний захист і повноцінну участь у житті громади. Вони є активними громадянами, професіоналами своєї справи, турботливими батьками та людьми, які своєю силою духу щодня надихають інших. Особливої актуальності це питання набуває сьогодні, в умовах війни. На жаль, кількість людей, які отримують тяжкі поранення, зростає, і дедалі більше українців потребують підтримки, реабілітації та створення умов для повернення до активного життя. Саме тому надзвичайно важливо: • формувати безбар’єрний простір у містах і громадах • забезпечувати рівний доступ до освіти, медицини та працевлаштування • підтримувати програми реабілітації та соціальної адаптації • протидіяти будь-яким проявам дискримінації Держава вже реалізує програми підтримки, зокрема забезпечує безоплатне протезування та надає допоміжні засоби реабілітації. Але не менш важливою є щоденна увага суспільства — повага, підтримка та готовність змінювати простір навколо себе. Створення інклюзивного суспільства — це відповідальність кожного з нас. Підтримуймо, поважаймо, діємо разом.
Рішення, за якими стоять долі: як пройшло засідання виконавчого комітетуСьогодні відбулось засідання виконавчого комітету Кам’янець- Подільської міської ради.Одним із найважливіших стало питання підтримки матерів Героїв до Дня матері. З 2021 року у нашому місті є традиція, яку започаткував міський голова Михайло ПОСІТКО – підтримувати батьків наших героїв, які вже ніколи не отримають увагу своїх дітей – наших Героїв. В цьому році до міського голови звернулися 178 родин тих, хто віддав життя за Україну. Напередодні Дня матері виконавчий комітет одноголосно підтримав надання одноразової матеріальної допомоги в розмірі 5 тисяч гривень кожній родині.Далі — питання більш технічного характеру, але не менш важливі для функціонування міської інфраструктури. Та найбільш емоційно складним стало питання, яке стосувалося захисту дітей. Йшлося про негайне відібрання двох малолітніх дітей (2021 та 2024 років народження) у матері, яка вже була позбавлена батьківських прав щодо старших дітей. Ситуація загострилася після втручання поліції: дітей знайшли у небезпечних умовах, що вимагало термінових дій. Їх госпіталізували, а виконком ухвалив рішення, продиктоване необхідністю — врятувати життя і здоров’я малечі.
🇺🇦 Відкривай і пізнавай український рідний крайУ Кам’янці-Подільському відбувся соціальний культурно-освітній проєкт для громади та внутрішньо переміщених осіб «Відкривай і пізнавай український рідний край». Це була тепла й змістовна подія про наше місто, його історію, культуру, освіту, традиції, молодь, громадське життя та людей, які творять Кам’янець сьогодні.У програмі поєдналися відеоісторії про громаду, виступи творчих колективів, пісенні й хореографічні номери, розповіді про сучасне життя міста та важливу роль громадських організацій.Окремою частиною заходу стало вшанування пам’яті загиблих Героїв України та слова вдячності нашим Захисникам.До учасників звернувся Кам’янець-Подільський міський голова Михайло Посітко, подякувавши всім, хто долучився до організації проєкту, підтримує громаду та допомагає людям, які знайшли у Кам’янці новий дім.Дякуємо організаторам, творчим колективам, спікерам, громадським організаціям і всім учасникам за щирість, єдність і любов до українського рідного краю.Кам’янець — це місто, яке відкриває серце.