Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Козятинська громада
Added 20 Sep 2021

Козятинська громада

@kozyatyn_official
Number of subscribers: 1 812
Photos: 11,400
Videos: 1,340
Links: 4,090
Description:
You can view and join @kozyatyn_official right away.
Source

Козятинська громада | Асоціація міст України спільно з Державною аудиторською службою Україн...

Telegram community logo - Козятинська громада Козятинська громада @kozyatyn_official
1 850 Views/Reach 2026-03-20 16:57 Message №16562
🔵Асоціація міст України спільно з Державною аудиторською службою України та Національною службою здоров’я України провели спільний семінар «Результати контрольних заходів в закладах охорони здоров'я, проведених органами Держаудитслужби протягом 2025 року, та важливість фінансового контролю за коштами НСЗУ».До заходу долучилися близько 1800 учасників — представники органів місцевого самоврядування, керівники закладів охорони здоров’я та профільні фахівці. Зосередилися на ключовому: спільній відповідальності за публічні кошти і результат для пацієнта.💬Заступник виконавчого директора, директор Аналітичного центру Асоціації міст України Ярослав Рабошук: «Система працює тоді, коли є спільне розуміння правил і відповідальності. Для громад це про управління ресурсом так, щоб він давав результат для пацієнта».💬Голова Державної аудиторської служби України Алла Басалаєва: «У 2025 році проведено ревізії у 90 закладах, які отримують кошти за Програмою медичних гарантій. І лише в одному не виявлено порушень.Наголошую: ми не оцінюємо клінічні рішення — ми перевіряємо повноту й достовірність виконання вимог та законність використання коштів НСЗУ».📍Найпоширеніші порушення виявлені Держаудитслужбою — невідповідність вимогам щодо кадрове забезпечення, обладнання, формальне залучення підрядників, коли задекларовані умови не підтверджуються фактично.💬Голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак: «Ми вибудовували систему, в якій кожна оплата базується на даних. Ми щоденно аналізуємо медичні записи, звіряємо інформацію з державними реєстрами, бачимо рух пацієнтів і лікарів. Для нас ефективність використання коштів — це про справедливість у системі та забезпечення єдиних правил для всіх надавачів медичних послуг. І цей процес є незворотнім. Адже підписання договору з боку надавача є підтвердженням того, що заклад відповідає всім вимогам і спроможний надавати послуги в повному обсязі. І це спільна зона відповідальності — НСЗУ, надавача та власника закладу — перед державою та пацієнтом».📍Окремі приклади результатів автоматичного моніторингу НСЗУ у 2025 році:✔️невідповідність по верифікації працівників🔹у 117 закладах розірвано договори за окремими пакетами ✔️невідповідність щодо наявності обладнання відповідно до умов закупівлі🔹порушення виявлено у 158 закладах🔹зафіксовано невідповідності за 236 вимогами у 25 пакетах медичних послуг. Найбільше — у пакеті амбулаторної допомоги, зокрема щодо КТ/МРТ☝️І йдеться не про «економію НСЗУ», як часто можна почути, а про перерозподіл цих коштів. Повернуті мільярди гривень залишаються в системі та спрямовуються на пріоритетні напрями. Саме за рахунок такого підходу у 2025 році вдалося розширити програму «Доступні ліки» та забезпечити додаткові ресурси на допомогу пацієнтам з травмами війни. ✔️У 2026 році НСЗУ продовжує посилення автоматичного моніторингу: розширення звірок медичних записів, підвищення вимог до якості внесення даних в ЕСОЗ, а також впровадження механізмів раннього виявлення невідповідностей умовам договорів.🤝Скоординована робота НСЗУ, Держаудитслужби та органів місцевого самоврядування спрямована на забезпечення прозорого використання коштів Програми медичних гарантій, дотримання надавачами умов договорів НСЗУ, а також на забезпечення пацієнтів безоплатною медичною допомогою та лікуванням, гарантованими державою.🔗Докладніше — на сайті НСЗУ https://cutt.ly/JtU19wKm