Source
Перший Козацький | ЧОМУ НЕ МОЖНА СЛУЖИТИ ЛІТУРГІЮ БЕЗ АНТИМІНСУі чому антимінс без підпис...
1 920 Views/Reach
2026-02-03 19:42
Message №60448
ЧОМУ НЕ МОЖНА СЛУЖИТИ ЛІТУРГІЮ БЕЗ АНТИМІНСУі чому антимінс без підпису — це не антимінс?Антимінс — це не просто «тканина для зручності», і далеко не «технічна деталь» богослужіння. Антимінс — це видимий знак єдності з єпископом і всією Церквою.Без нього Божественна літургія не просто небажана — вона неможлива.1. Що таке антимінс насправдіАнтимінс — це освячена єпископом плащаниця із зображенням Христа, з вшитими мощами мучеників і обов’язково підписана правлячим архієреєм.2. Чому не можна служити без антимінсуЛітургія — це не приватна молитва і не «таїнство за бажанням». Це дія вселенської Церкви, яка звершується в єдності з єпископом. Саме тому жоден священник не має «власної» Євхаристії, кожна Літургія звершується від імені Церкви, а не особи. Відтак, немає антимінсу — немає Літургії.3. Ключове питання: А ЧИ МОЖНА СЛУЖИТИ НА АНТИМІНСІ БЕЗ ПІДПИСУ?Ні. Тому що антимінс без підпису єпископа не є освяченим, не є дійсним і взагалі не є антимінсом у церковному сенсі.Це просто тканина з іконографією.Чому підпис настільки важливий? Бо підпис — це не формальність, а юридично-канонічний акт.Тому, служіння без дійсного антимінсу — це не тільки канонічне беззаконня, а й псевдолітургія, імітація Таїнства.І навіть якщо все «зовні» виглядає правильно, читаються молитви,вживаються правильні слова, Євхаристія не звершується автоматично. Вона звершується в Церкві, а не поза нею.Відтак, там, де дозволяють служити без антимінсу, або на непідписаному антимінсі, там уже зруйнована еклезіологія, а Церкву перетворено на релігійний сервіс.Але, Церква — не сцена, єпископ — не декорація, а антимінс — не аксесуар.Церква стоїть не на «обставинах», а на Переданні, і там, де Передання зневажають, там зникає не лише канон — там зникає сама Церква.Чекаємо на відповідь керівництва ПЦУ - що це було? На нашу думку, це було просто ще одне підтвердження того факту, що навіть всередині структури Думенко прекрасно розуміють, що насправді ніякої Літургії там не звершується. Є імітація - як з цим антимінсом.