🏠Ще троє ветеранів отримають житлоСьогодні комісія Корюківської РДА розглянула й погодила заяви трьох ветеранів про призначення їм грошової компенсації на придбання житла.Вони захищали Україну, є учасниками бойових дій. Виконуючи бойові завдання у різних регіонах, отримали травми, які призвели до інвалідності 2 групи внаслідок війни.Так, 29-річний капітан Олександр Пусь із Сновська, брав участь в обороні Донеччини, зокрема, Кліщіївки та Курдюмівки Бахмутського району. 31-річний сновчанин, капітан Олександр Клименко — один із тих, хто боронив Чернігів у перший рік повномасштабного ворожого вторгнення.А 28-річний солдат Володимир Гладченко з Рибинська захищав Україну на Донеччині, виконував бойові завдання на Курщині.☝️Підтримка захисників — один із пріоритетів ветеранської політики. Ветерани війни повинні були забезпечені гідними умовами проживання та соціальним захистом.📌 Детальніше про грошову компенсацію на придбання житла ветеранам та членам сімей загиблих захисників: https://bit.ly/4p0nVh8
👨🎓 Освітня безбар’єрність: у Корюківському районі найбільше ваучерів на навчання видали у Корюківській та Менській громадахЗа інформацією Корюківської філії Чернігівського обласного центру зайнятості, у 2025 році ваучером на навчання скористалися 72 людей у нашому районі.👉 Ваучер на навчання — це один із кроків для втілення принципів безбар’єрності, що впроваджується в Україні за ініціативи першої леді Олени Зеленської.Ваучери на навчання у Корюківському районі отримали люди віком від 21 до 59 років.▪️Цією програмою скористалися троє учасників бойових дій. Усі освоювали професію тракториста-машиніста.▪️Вісім ваучерів отримали ВПО, які обрали вивчати медсестринство, психологію, фармацію або вивчилися на кухаря, кондитера, продавця. ▪️Четверо людей, які мають інвалідність, навчалися на тракториста, комірника, здобули навички у психології та дизайні. ☝️ Торік найбільше ваучерів видали у Корюківській та Менській громадах – 29 і 28 відповідно. У Сновській - 10, Сосницькій - 4, Холминській - 1.
🌨🌡Чернігівщина - під впливом циклону. Вчора - опади різного типу. Сьогодні - ожеледиця. Температура знижується від півдня області до півночі. Найближчими днями очікується ще стрімке зниження температури. 💡Уже зараз маємо обледеніння мереж. Падають електроопори. Енергетики працювали всю ніч. Декілька десятків тисяч абонентів досі без світла. Роботи тривають безперервно. Ситуація в енергосистемі дуже складна через російські удари, додатковий виклик - погода.🛣Із самого ранку на дорогах державного і місцевого значення працює спецтехніка - сумарно задіяні 62 одиниці. Також - 74 людини. Насамперед розчищають і підсипають автошляхи з найбільшим трафіком. Запаси протиожеледних матеріалів є. Але реагенти не спрацьовують миттєво. Заслухав доповіді очільників районів - почув про проблемні ділянки доріг. Представники відповідних служб запевнили, що спецтехніка там вже працює. Ситуація нелегка, але контрольована. 🚘Водіїв прошу бути уважними на дорогах, а за можливості - утриматися від поїздок на тривалі дистанції.
Ветеранська політика: підсумки роботи за 2025 рік Дуже відповідальний напрям роботи - політика героїв. Бо люди, які вже стоять на захисті країни або тільки планують долучитися до лав оборонців, хочуть і можуть розраховувати на гідну підтримку по поверненню. Те, як працює ветеранська політика в регіоні, - це один із індикаторів, який також враховують майбутні воїни, коли ухвалюють рішення стати частиною української армії - в будь-яких підрозділах. А тому гарантувати максимальну підтримку на всіх етапах після демобілізації - наше базове завдання. 🏡Житло. Ще 57 ветеранів отримали можливість придбати житло за державні кошти в 2025 році. 26 із них зустріли Новий рік у нових оселях. Також у двох громадах діють місцеві житлові програми. Так, у Чернігівській громаді 21 ветеран отримав кошти на житло. Ще один – у Бахмацькій.У 2025 році додалося 66 фахівців із супроводу ветеранів - нині 83 людини працюють у громадах. Їхнє завдання - бути помічниками з різних питань. І дуже добре, що на цих посадах дійсно кваліфіковані люди. У них на супроводі - більше 3 тисяч ветеранів і членів їхніх родин, які отримали майже 16 тисяч консультацій. Це тільки офіційні цифри. Знаю, що до фахівців часто звертаються люди, які з різних причин не хочуть ставати на супровід, і фахівці їм не відмовляють. Тобто приблизно ще 5200 людей звернулися по допомогу. На базі двох медзакладів - у Чернігові та Ніжині - запрацювали простори турботи про ветерана. Масштабуємо мережу ветеранських просторів. За 2025 рік додалося 4. Всього таких осередків по області - вісім.☝️Не менш важливий вектор - професійна реалізація ветеранів. У 2025 році маємо 30 ветеранських грантів у рамках урядового проєкту «єРобота». До того ж, це дало змогу створити 60 робочих місць. Пишаюся, що люди, які стояли на захисті, тепер вкладаються в економіку. 🏋️В області сформувався потужний ветеранський спортивний рух. Вдячний тим захисникам, які стали ядром цього руху і продовжують гуртувати демобілізованих військових - це допомагає не тільки повернутися до цивільного життя, але й залишатися активною його частиною. І про повагу до ветеранів. Це абсолютне правило, яке має засвоїти суспільство. 🤝Дякую всім ветеранам за внесок у нашу спільну перемогу. Політика героїв - серед пріоритетних напрямів у 2026 році. Продовжуємо працювати.
Минулої доби ворог атакував обʼєкти критичної інфраструктури в різних районах області. Усього за добу 33 обстріли - 50 вибухів. У селі Сновської громади Корюківського району FPV-дрон поцілив по обʼєкту енергетичної інфраструктури. Декілька населених пунктів поки без світла. Енергетики працюють, щоб заживити абонентів. У Мені через атаку БпЛА загорілося сіно - займання ліквідували. Також було влучання ударного дрона в адмінбудівлю - поранень зазнав 65-річний місцевий житель - госпіталізації не потребував. У Чернігівському районі «герань» влучила по обʼєкту енергетики. На місці прильоту виникла пожежа, яку загасили. Без світла були населені пункти на Чернігівщині та Ніжинщині. Частину вже вдалося заживити. Уночі в Чернігові ворожий дрон вдарив по ключовому обʼєкту теплоенергетики. На місці атаки працювали вогнеборці. У Ніжинському районі - на Борзнянщині - також було влучання по енергообʼєкту. Частина абонентів без світла. Сьогодні багато роботи у наших енергетиків. Подекуди застосовуються додаткові черги відключень чи аварійні відключення світла. Це вимушена міра. Енергетики працюють - дякую цим неймовірним людям, які повертають в оселі світло. Попри те, що на Чернігівщині є влучання, багато дронів не досягли цілей - це заслуга захисників неба. Вдячний оборонцям!
Усю ніч Чернігівщина була під атакою ворога. За минулу добу 39 обстрілів. 70 вибухів. У Семенівці через влучання FPV-дронів пошкоджені легковик і звичайний цивільний мікроавтобус. Багато ударів по Корюківському району. На жаль, загинула 25-річна цивільна жінка. Не місцева. Попередньо, волонтерка. Обставини уточнюємо. У Корюківці були влучання по підприємству, що виготовляє міжкімнатні двері. Ворог вдарив «шахедами». Щонайменше 6 вибухів. Зайнялися склади, зокрема, де була і готова продукція. На місці працювали рятувальники. Дякую за роботу. Росіяни продовжують воювати з нашим бізнесом. Також у Корюківці ворог вдарив по енергообʼєкту. Ситуація складна. Енергетики вже на місці. Працюють. У селі Чернігівського району російський безпілотник зруйнував будинок. Нагадаю, що протягом дня були атаки на обʼєкти критичної і транспортної інфраструктури в Сновську. А в Чернігові безпілотник вдарив по підприємству. Четверо працівників зазнали поранень. Троє із них продовжують лікуватися вдома, один залишається в лікарні.
Новгород-Сіверський і Корюківський райони - прикордонні. А отже і викликів там у рази більше. Перший - безпековий. А ще - світло, звʼязок і підготовка до зими. Сьогодні працюю в громадах. Спільно з начальниками РВА та очільниками громад скоординували дії на випадок надзвичайних ситуацій. ☝️Обовʼязково - альтернативні джерела живлення на обʼєктах тепло- і водопостачання, а також соціальної сфери. Вже створені резерви пального й інших засобів. Семенівка. Крайній раз був у громаді в жовтні. Ряд питань взяв в роботу, більшість із них - вирішені. Місто живе під постійними ударами. Тому вкрай важливо забезпечити безперебійну роботу критичної інфраструктури. Мешканці повинні мати доступ до базових речей. Сновська громада. Наприкінці жовтня тут атакували енергообʼєкт. Під час відновлювальних робіт був повторний удар по енергетиках. На щастя, людей встигли відвести. Втім, руйнування були значні, а мешканці - без світла. 💡Енергонезалежним осередком у Сновську є «Дія.Центр». Там жителі можуть не тільки отримати адмінпослуги, а ще й підзарядити свої гаджети. Дивився, як працює цей сучасний Центр надання адміністративних послуг. Прикордоння потребує постійної підтримки. І це справедливо. Від нас є фідбек. Також працюємо з міжнародними партнерами і розраховуємо на допомогу від уряду.
☝️ «Це має стати нашою звичкою» — Павло Мірошниченко, начальник Корюківської РВА, про важливість економити електроенергіюВорог цілеспрямовано атакує критичну інфраструктуру України. Енергосистема не може працювати так, як до війни. Виробництво електроенергії ускладнюється. Через це – відключення. 🔦 Знаємо, що без світла доводиться бути від кількох годин до декількох днів. Це складно. Але ми повинні економити електроенергію, коли вона подається, щоб не допустити триваліших відключень, уникнути обмежень електропостачання для критично важливих об’єктів. 💁Ідеться про прості й зрозумілі речі. Наприклад, не вмикати одночасно декілька потужних електричних пристроїв. Не включати витяжку на кухні, якщо є можливість відкрити вікно. Інколи можна навіть відмовитися від пилососа. Кип’ятіть води стільки, скільки збираєтеся випити. М'ясо розморожуйте при кімнатній температурі, а не в мікрохвильовці тощо.Це здебільшого питання зручності та побутової звички. А нашою звичкою має стати потреба в економії електроенергії!
Про головне Енергетика: отримали додаткові ресурси для стабілізації ситуації в Чернігівській області.Щодо роботи ППО: працюємо із командуванням Повітряних сил щодо посилення ефективності. З нашого боку – допомога із матеріально-технічного забезпечення, допомога у координації фондів, які можуть надати додаткові засоби частинам ППО.ОбстрілиВорог протягом доби бив по цивільним об’єктам на Чернігівщині. Через дронові атаки — пожежа у житловому будинку на околиці Чернігова. Також пошкоджено об’єкт енергомережі. Одна людина – цивільний чоловік – зазнав незначних травм, від госпіталізація відмовився.У Прилуцькому районі — влучання по енерго- та господарським об’єктах.У Новгород-Сіверському районі ударними БпЛА росіяни атакували елеватор, де зберігалося зерно. В іншому населеному пункті – влучили у житло.У Корюківському районі ще один дрон атакував інфраструктурне підприємство.Рятувальники оперативно ліквідували пожежі внаслідок влучань.ЕнергетикаСьогодні в області діятимуть графіки погодинних відключень. У разі сприятливої ситуації енергетики додатково зменшуватимуть обсяг обмежень. У Прилуках частина абонентів залишаються знеструмленими через ворожу атаку — служби працюють для оперативного відновлення.
Щодо ситуації в області та м.ЧернігівПровели засідання обласної ТЕБ та НС щодо ліквідації наслідків обстрілів російськими терористами. Із залученням всіх комунальних служб міста Чернігова.Основна задача – відновлення електропостачання. Енергетики вже працюють щодо підключень до альтернативних джерел живлення. Але ситуація складна. Запроваджуються відключення до моменту стабілізації ситуації. Обленерго оприлюднило графік. Прошу всіх економити електроенергію!Перше. Лікарні, обʼєкти ЖКГ, заклади соціальної сфери – переходять на генератори. Запас пального є. Підсилюємо, де витрати великі. Транспорт по Чернігову – запускаємо більше автобусів. Слідкуйте за оголошеннями міської ради щодо змін руху.Друге. Звʼязок. Оператори мобільного звʼязку діють відповідно до алгоритмів, які напрацьовані саме для таких випадків.Третє. Поліція забезпечують посилене чергування в населених пунктах, де відсутня електрика.Четверте. Щодо водопостачання – підприємства задіюють альтернативні джерела для роботи обладнання. Де потужностей не вистачить - буде підвезення питної води.Пʼяте і останнє. Ворог підступний. Ситуація як сьогодні – такий розвиток ми не виключали. Всі служби перейшли на формат роботи, який вже відпрацьований.Ситуація також на контролі в Уряді. Залучаємо додаткові ресурси, де це потрібно.