Source
Кореспондент.net | Підсумки 17.01: НС в енергетиціі і мита ТрампаВ Україні почали аварійн...
2 540 Views/Reach
2026-01-18 05:05
Message №41843
Підсумки 17.01: НС в енергетиціі і мита ТрампаВ Україні почали аварійно вимикати світлоЗранку в суботу в низці регіонів України застосували аварійні відключення електроенергії. Зокрема знеструмлення у Сумській області були відразу для п'яти черг споживачів. Президент Володимир Зеленський провів енергетичний селектор, за підсумками якого розповів, що надзвичайно складно після ночі та влучань "шахедів" на Київщині. Також в Одесі – ліквідовуються наслідки ударів. Харків - складно з електрикою для більш ніж 400 тисяч людей, теж наслідок ударів. Усі ремонтні бригади задіяні. Пізно увечері було знеструмлене міст місті Вільнянськ у Запорізьеій області.Окремо Зеленський говорив про ситуацію в Києві. Він доручив розібратися щодо тих будинків в Києві, які досі без опалення та збільшити обсяг імпорту електрики. Тим часом вранці мер Києва Віталій Кличко повідомив, що в столиці залишилося 50 житлових будинків без тепла. Загалом після російської атаки 9 січня таких будинків у столиці було 6 тисяч.Трамп запровадив мита проти союзників через ГренландіюПрезидент США Дональд Трамп заявив, що з 1 лютого Данія, Норвегія, Швеція, Франція, Німеччина, Сполучене Королівство, Нідерланди та Фінляндія сплачуватимуть 10% мита на всі товари, що постачають до США, а з 1 червня це мито підвищать до 25%. За словами Трампа, мита діятимуть доти, доки не буде досягнуто домовленості про "повну та остаточну купівлю Гренландії". Посли країн ЄС у неділю зберуться на екстрену зустріч через нові мита від Трампа. Тим часом лідери ЄС вже виступили із заявами.Також у Європарламенту вважають, що торгівельна угода між ЄС і США більше неможлива, і мають намір зупинити процес її ратифікації.Мер Харкова розповів про значні руйнування в містіРосіяни в суботу ударили по об’єкту критичної інфраструктури в Індустріальному районі Харкова. Мер міста Ігор Терехов заявив, що пошкодження дуже значні. "І це не той випадок, коли "трохи підлатали й поїхали далі". Мова про серйозні удари по системі, яка тримає місто в теплі й зі світлом", - зазначив Терехов. Зв його словами, з кожним таким обстрілом централізована подача тепла та електрики дається все важче, адже резерви - не безкінечні, навантаження - пікове, а будь-яке нове пошкодження одразу "з’їдає" можливості для стабілізації. Терехов зазначив, що ситуація вкрай складна, але рятувальники та працівники підприємств, які забезпечують місто комунальними послугами, працюють і тримають місто.