Source
Konura | Три головні помилки в прогулянках із собакою1️⃣ Перша — не відпускати ...
1 360 Views/Reach
2026-05-06 10:39
Message №3679
🐾 Три головні помилки в прогулянках із собакою1️⃣ Перша — не відпускати собаку з повідка ніколи.Гуляти без повідка — це базова потреба. Собака має мати можливість нюхати, обирати напрямок, бігати, рухатись вільно, сповільнюватись і всіляко проявляти свою активність. Тому відпускання з повідка — це необхідна складова повноцінного і здорового життя вашого хвостика.До цього легко привчити з дитинства, але навіть якщо собака потрапив до вас дорослим — це також нескладно зробити. Багато власників побоюються, що собака втече чи потрапить в халепу, але тут вам в поміч дресирування та вибір безпечних місць. Якщо ви маєте лякливого, дикого або не дуже слухняного собачку, то можна поступово до цього приходити через дуже довгий повідець (або кидати довгу мотузку на землю, яка буде тягтися за собакою), шукати закриті майданчики або виїжджати за місто в ліс чи в поля, і в цей час працювати над слухняністю. Це дуже важливо.2️⃣ Друга помилка — це постійне нависання і смикання собаки.«Сюди», «туди», «не можна», «не туди», «не нюхай»... Якісь безкінечні команди, постійні розмови. Ми іноді працюємо як радіо — перевантажуємо ефір та психіку собаки. В результаті він може або взагалі почати ігнорувати нас, або навпаки — буде постійно напруженим, бо намагатиметься вгадати, що ми хочемо від нього зараз.Пам'ятайте: прогулянка — це не суцільний контроль і тренування. Контролюйте себе 🤓3️⃣ Третя помилка — повний ігнор.Це коли ви вийшли з собакою і залипли в телефоні, спілкуєтеся з друзями чи партнером, або просто занурені у свої думки, а собака тиняється повністю автономно від вас. Так ви втрачаєте можливість вибудовувати контакт і спілкуватися.Ви втрачаєте цей цінний час, бо прогулянка — це найкраще у всьому дні для собаки. Є сенс провести її цікаво і з користю, адже саме так будуються класні стосунки. Інакше навіщо ви заводили песика?✨ Висновок: істина в балансі.Має бути прогулянка, де собака може реалізувати себе як собака і закрити свої потреби. Має бути безпека і певний контроль, щоб собака не наражався на небезпеку і нікому не заважав. І обов’язково — класна, приємна взаємодія: ігри, навчання, просто якісь забавки, обіймашки і якісно проведений час разом.Всім добра! 🐕💛https://www.instagram.com/konura_dog_school?igsh=eW04eWZqdWtxOXhj