Source
Конончук, дизайн-ментор | Помітив, що багато проєктів останнім часом під NDA(договір про нерозго...
675 Views/Reach
2025-11-16 10:01
Message №1182
Помітив, що багато проєктів останнім часом під NDA(договір про нерозголошення).З одного боку пишаюсь, тому що це високий рівень проєктів. З іншого — мене це дуже бісить😠Я, як публічна людина та ментор, завжди на все даю пруфи аби відокремити себе від бруду, який насипають кожного дня курсозапускатори-пустослови.Звісно хочеться розповісти з ким працюю, показати, виставити кейс і набрати гарні охоплення, але не можна.Такі договори NDA бувають різні. Від того що зі мною просто домовляються аби я не викладав кейс, не говорив про співпрацю; до того що це офіційний договір NDA з шаленими штрафами за будь-яку згадку і умовою видалення всіх напрацювань протягом 3 діб після фіналу проєкту.Чому клієнти і компанії хочуть працювати під NDA, причин дуже багато….🤫Хтось взяв вас як дизайнера на аутсорс, в когось держзамовлення, якісь обов’язки перед патнерами і багато чого іншого.Мінус NDA в тому, що ви не зможете зовсім ніяк розповідати про проєкт і зробити з нього кейс. Плюс в тому, що зазвичай такі проєкти на 25% більші за чеком, ніж зазвичай.Невеликий лайфхак: якщо дозволяють умови і це проєкт не дуже впізнаваний був, то можна змінити логотипи, кольори, текста і зображення. А далі вже з цим створити кейс в своє портфоліо. Але обережненько тут…