Source
#КНУвступ | До складу 31-ї Української антарктичної експедиції увійшли #КНУвипускн...
1 530 Views/Reach
2026-02-23 15:18
Message №3230
🌏До складу 31-ї Української антарктичної експедиції увійшли #КНУвипускники.👩🔬👨🔬В команді:❄️ Анжеліка Ганчук – керівниця експедиції, метеорологиня, випускниця та працівниця #ТвійГеографічний❄️ Кирило Суліма – біолог, випускник #ТвійБіоМед❄️ Олег Горяінов – біолог, випускник #ТвійБіоМед❄️ Владислав Хрещенюк – біолог, випускник магістратури #ТвійБіоМед💙💛 Але для нашого Університету це не перша сторінка антарктичної історії.🔹 Після передачі станції Україні першу зимівлю 1996 року очолив Геннадій Міліневський – доктор фізико-математичних наук з #ТвійФізичний. Саме він прийняв станцію від британців, підняв український прапор і запустив довготривалі спостереження за озоновим шаром, іоносферою та магнітним полем, продовживши безперервні наукові дані ще з 1947 року.🔹 У складі першої експедиції також працювали фізики КНУ: Микола Леонов, Олександр Колесник та Володимир Лозицький.Протягом років Університет на станції "Академік Вернадський" представляли:🔹біологи: Михайло Головушкін, Сергій Лопарев, Владлен Трохимець, Ірина Козерецька, Володимир Безруков;🔹 геолог: Анатолій Чернов.Дослідження науковців ННЦ «Інститут біології та медицини» КНУ (проф. Тетяна Берегова, Олексій Савчук, Дмитро Лукашов, Наталія Таран) мали практичні результати: виявлення біоактивних речовин для фармацевтики, створення біотехнологічних продуктів із гідробіонтів, оцінку забруднення о. Галіндез та вивчення адаптації антарктичних рослин до кліматичних змін.🇺🇦 Від першої зимівлі 1996 року – до 31-ї експедиції сьогодні.Для Шевченкового університету – честь готувати кадри для майбутніх експедицій і бути частиною великої антарктичної історії України.Пишаємось нашими 🩵