Source
Київська міська профспілка працівників охорони здоров'я | З 1 квітня 2025 року діятимуть нові правила поводження з медичними від...
672 Views/Reach
2025-01-28 14:12
Message №3290
З 1 квітня 2025 року діятимуть нові правила поводження з медичними відходами.✅ МОЗ затвердило нові Державні санітарні норми та правила «Порядок управління медичними відходами, у тому числі вимоги щодо безпечності для здоров’я людини під час утворення, збирання, зберігання, перевезення, оброблення таких відходів» (наказ МОЗ від 31.10.2024 № 1827).Документ набере чинності 1 квітня 2025 року. Нових державних санітарнтх норм і правил муситимуть дотримуватися всі суб’єкти господарювання – заклади охорони здоров’я, які отримали ліцензію на медичну практику. ℹ️ Так, порядок № 1827 визначає, що медичні відходи — це відходи, повʼязані з доглядом за новонародженими, діагностикою, лікуванням чи профілактикою захворювань у людей. Всі медичні заклади, які утворюють відходи будуть зобов’язані збирати і зберігати відходи роздільно. Класифікувати відходи їх утворювач буде відповідно до Порядку класифікації відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2023 року № 1102.Будьте в курсі новин! 📲