Source
Цілую, Катя | Ціна «ілюзії миру»: чому я більше не буду згладжувати кутиВчора я пока...
83 Views/Reach
2026-06-14 14:38
Message №2439
Ціна «ілюзії миру»: чому я більше не буду згладжувати кутиВчора я показувала вам теплі сімейні кадри, а сьогодні хочу написати про зовсім інший бік цієї поїздки. Якраз нагадаю, що в соцмережах ми зазвичай бачимо лише крихітний відсоток того, що відбувається в реальному житті людей насправді. Ті світлі моменти, якими я ділилася — вони щирі, я дійсно всім серцем хочу закарбувати їх у своїй пам'яті. Річ у тім, що з усього мого життя до 18 років у мене залишилося враження, ніби там було дуже мало позитивного.Моє дитинство було сповнене болю, і зараз я ніби намагаюся надолужити втрачене, вихопити й зберегти бодай якісь хороші миті.За всі ці роки я майже не підіймала тему сім’ї у своєму блозі й ніколи не вдавалася в деталі. Але ця поїздка стала знаковою, я відчула, як змінилася. Тому сьогодні мені хочеться бути з вами відвертою і відкрити ту складну сторону того, що насправді відбулося за цей тиждень вдома, а саме - всередині мене. Мій приїзд супроводжувався не лише теплими моментами. Було декілька дуже неприємних розмов на підвищених тонах, і таке сталося вперше за дуже багато років. Колиу 18 років я почала жити з чоловіком. Шлейф минулого та напружена комунікація з рідними продовжували переслідувати мене. Тоді він сказав мені фразу, яка надовго стала моїм орієнтиром: «Це твої рідні. Ти їх не зміниш, їх треба просто прийняти».Завдяки тому, що я змінила своє ставлення до ситуації та пройшла тривалу роботу з психологом, наше спілкування справді налагодилося.Але налагодилося воно, якщо чесно, ціною мого постійного замовчування, аби не провокувати конфлікти й берегти їхній спокій.Проте цього тижня відбувся ряд ситуацій, коли я чітко зрозуміла, що більше так не можу. Робити вигляд, що все добре, і мовчати там, де ситуація докорінно суперечить моїм поглядам, баченням і принципам — це ніби далі підтримувати їхню гру. Гру, де вони свято впевнені, що роблять усе правильно, просто тому, що їм ніхто ніколи не протирічить. Тому цього разу я перестала мовчати.Звісно, ці розмови забрали багато енергії та принесли розчарування, сум. Бачачи мій стан, свекруха повторила мені ті самі слова (і тепер я знаю, звідки їх свого часу взяв мій чоловік): «Це твої рідні, ми їх не обираємо, не замінимо, тобі треба їх прийняти і терпіти, щоб потім не шкодувати». Через це я на підвищених тонах посперечалась ще й з нею до цього всього😅 Бо слово «терпіти» для мене взагалі червона ганчірка.Але в цій дискусії я прийшла до важливого висновку, який озвучила і їй, і, перш за все, самій собі:• Так, ми не змінимо і не замінимо рідних.• Так, я їх люблю • Але ні, я не зобов'язана приймати і терпіти те, що руйнує мене і те, з чим я не згодна.Роками я пригнічувала свої емоції, намагаючись бути зручною та згладжувати кути, щоб підтримувати ілюзію миру. Це призвело мій внутрішній стан до дуже плачевного результату, і я більше не хочу руйнувати себе. Ці розмови були важкими, емоційними та неприємними, але вони були необхідними. Можливо, у цих дискусіях ніхто нікого так і не почув. Кожен залишився при своїй думці. Але головне — я більше не замовчувала те, що болить.Мені важко ділитися цим текстом. Раніше я не підіймала тему сімʼї, бо захищала комфорт рідних, переживала за їхнє самопочуття, боялася образити або що сторонні люди домалюють їм того, чого вони не робили.Але зараз мені стало життєво важливо потурбуватися про власні почуття, як би егоїстично це не звучало, у мене з'явилося сильне бажання просто виговоритися. Тому цей текст — рідкісний виняток, моє особисте звільнення і остаточне завершення старого патерну поведінки.Я дуже люблю і ціную своїх рідних, і зараз я просто усвідомила, що не погоджуватися з усім підряд, захищати свої цінності чи десь суперечити — не робить мене поганою людиною: донькою, онукою, і жодним чином не зменшує мою любов до них. Це просто про повагу до самої себе.