Source
Кінокітик 🇺🇦 | Коти, вирішив з холодною головою поглянути на ситуацію з сценою після ...
1 700 Views/Reach
2025-05-02 10:10
Message №5174
Коти, вирішив з холодною головою поглянути на ситуацію з сценою після титрів у "Громовержцях" з урахуванням ваших коментарів... і залишаюсь при своїй думці.Чому?По-перше. Так, Marvel вочевидь використали локальний жарт з заміною S на Z (але хоч убий, дивлюсь на шрифт літери і маю сумніви в несвідомості цього мува). Втім, бляха, ви ж маєте уявлення про те, що саме ця літера зараз означає. Це вже не просто літера алфавіту, це символ російської агресії. В поєднанні з контекстом, де цю геніальну пропозицію вносить саме радянський персонаж, виглядає все дуже хворо.По-друге. Важливий не тільки задум, а як його зрозуміє аудиторія фільму. Американці, можливо, все зрозуміли, як треба, але ми вже бачимо, що а) нас це тригернуло зовсім в іншому контексті; б) у русні вже свято: "Зетка в американському фільмі". І якби Marvel приділили 5 хвилин свого часу на невеличке дослідження, то легко б спрогнозували подібний ефект. Втім, вочевидь, вони або цього не зробили, або вирішили, що це неважливо.По-третє. До уваги тих, хто каже, що американці не в темі, вони не знають/не розуміють і т.д. А навіщо ви їх виправдовуєте? Навіщо виправдовувати велику компанію з великими грошима, яка має всі необхідні ресурси, щоб не допустити подібної реакції? Чому ви маєте ставитись до них з розумінням, якщо вони не зробили домашнє завдання і не поставились з розумінням до нашого спільного горя? Бо якщо вони знали, значить поклали на це болт, а це чиста зневага. А якщо не знали, то це халатність.По-четверте. А чи має Marvel взагалі перейматися тим, хто і як зрозуміє чи не зрозуміє жарт? ТАК! Вони випускають стрічку у світовий прокат, вони не показують його лише в США. Marvel йде по гроші глядачів у всьому світі й по гроші українців зокрема, тож мають нести відповідальність за можливі непорозуміння і прораховувати їх наперед. Не тільки по відношенню до нас, а по відношенню до кожної країни, де показують стрічку. Можливо, звучить трохи наївно, але й не робить це судження хибним. Тож так, треба було подумати перш ніж йти в наші кінотеатри з зеткою, бляха.Отож, резюмуючи, можливо, це був несвідомий пройоб зі сторони Marvel, а може їм просто по цимбалах, але ж нам ні, чи не так? Якщо нас це хвилює, якщо для нас це важливо, то чому ми не можемо обуритись і говорити про це? Бо якщо ми не будемо говорити, то подібні речі будуть траплятися і надалі, а так може є крихітний шанс, що нас почують і будуть думати пер ніж робити.Ви як завжди можете висловити альтернативні думки в коментарях, дякую, всіх обійняв!🐈⬛Кінокітик