Одна з головних проблем нашої держави в багатьох аспектах - відсутність довгограючої комплексної стратегії. Це те чому ми можемо повчитися у ворога.Якщо ви на різних рівнях спитаєте до чого ми йдемо, то напевно відповідь буде «до перемоги», але які конкретні технічні кроки ми маємо для цього зробити - відповідь буде різною. Крок - розвалити росію, не детальний, бо треба розуміти конкретний чіткий комплекс дій, який призведе до таких же чітких результатів.За час війни ми навчились в «коротку» стратегію, бо вона більш зрозуміла й легше рахується. Легка математика:- знищення Чорноморського флоту(судно > БЕК)- ураження НПЗ(удар - відразу зрозумілі наслідки)- знищення РЛС(станція > дрон)Навіть тут в нас іноді бувають проблеми. Перерва з ударами по залізниці тому показник. Наслідки не гарантовані й важко рахуються, але тут через ряд факторів розуміння повернулось й все прийшло до системи.На швидкі «перемоги» є й суспільний запит, на довгу систематичну роботу - ні, бо її значно важко «пощупати».Сподіваюсь, що ми прийдемо до загальної стратегії, де кожен забуде про свої особисті інтереси.Просто думки, не шукайте тут привʼязки до якихось подій.
У мережі почали з'являтися кадри й інформація про ураження логістики ворога в Ростовській області.А саме - станцій Новочеркаськ, Каменоломні та сполучення «Ліхая - Замчалово».Якщо щодо перших двох все зрозуміло (були кадри, й усе супер), то останнє якось пройшло повз інформаційне поле, а це якраз і є ключовий елемент.Вузлова станція «Ліхая» ще з часів АТО залишається важливим логістичним вузлом — і, звісно, не перестала відігравати цю роль під час повномасштабного вторгнення (на першому зображенні - 12 грудня 2022 року - росіяни перекидають в Україну БМД-4).На другому зображенні ви можете побачити, з яких напрямків може йти логістика через станцію «Ліхая», а саме:🛑 Північ (ЦВО + ЮВО) — через Чертково – Міллерово – Стару Ільєнку → Ліхая🛑 Північний схід (ЦВО / ПВО) — Морозовська → Ліхая через Васильєвський / Новониколаєвськ🛑 Схід (ПВО) — Куберле – Сальськ – Зернове → Ліхая🛑 Південь (із портів та тилу) — Ростов – Зверево – ЛіхаяНа третьому зображенні можна побачити важливість цього вузла для фронту - фактично звідси йде забезпечення значної частини, умовно, Донецького та Луганського напрямків.На четвертому зображенні — уражена підстанція «Замчалово» (48.137468, 40.085170) та висока активність різної техніки на її території. Тобто видно, що росія максимально оперативно намагається відновити цей об’єкт для забезпечення безперебійної роботи. Оскільки підстанція була уражена в районі «нижньої» гілки, що йде від Ліхої - саме в бік Замчалово – Гуково – Довжанськ, - це ускладнює ворогу логістику якраз на найважчій для нас ділянці фронту.Підтримати нас.
⚡️Атаки на виробничий ланцюжок російських "шахедів". За останній час ГенШтаб дедалі більше визнає атаки які спрямовані на ураження виробничих потужностей особливої економічної зони «Алабуга», яка, в свою чергою, і випускає тисячі дронів «Shahed», що літають над Україною кожен день і ніч. І так, розберемо ці атакиПочну я з атаки двомісячної давнини, атака на АТ «НПО „Базальт“» у Красноармійську Московської областіЗі злитих документів ОЕЗ "Алабуга" було виявлено, що на початку 2024 року вони висунули запит на 5000 осколково-фугасних БЧ для шахедів · 07.05.2025 — український дрон влучив та критично пошкодив центральний цех заводу "Базальт"
У липні почалася хвиля атак на заводи які постачають свою продукцію для вироблення "шахедів"· 02.07.2025 — 2 дрони Ан-196 "Лютий" атакували два цеха першого корпусу електромеханічного заволу "Купол" у Іжевську, де виробляють аналог "шахеду" у менших масштабах, вбито 2 робітника, поранено 45, завод призупинив роботу
Ще дві атаки на 2 хімічних завода, які дуже важливі для постійного виробництва шахедів на ОЕЗ "Алабуга", бо вони виробляють бойові частини · 04.07.2025 — декілька дронів включно з FP-1 влучили у підстанцію та ймовірно цеха заводу "ФНПЦ НИИ прикладной химии", які також фігурували у злитих документах ОЕЗ "Алабуга", як постачальник 3000 од. термобаричної БЧ· 07.07.2025 — дрон з потужною БЧ FP-1 влучив у цеха Краснозаводського хімічного заводу, де виробляють бойові частини для безпілотників "Shahed"
Ще дві атаки були на дуже важливий завод у Чебоксарах, який виробляє антени "Комета", що дають змогу шахедам обходити наші системи РЕБ· 09.06.2025 — два дрони Ан-196 "Лютий" атакували цех заводу «ВНИИР-Прогресс» чим спричинили пожежу, деталей невідомо· 05.07.2025 — дрон Ан-196 "Лютий" атакував новий цех «ВНИИР-Прогресс» чим спричинив велику пожежу всередині цеху
Важливо розуміти що всі вищеперелічені підприємства це самі по собі заводи "оборонки", і окрім тісної роботи з ОЕЗ "Алабуга" (що займається виключно дронами), вони займаються і іншими видами озброєння, та атаки на ці заводи можуть призупинити інші виробництваЗвісно цього всього поки що дуже замало для зупинки виробництва "шахедів", але це вже результат, та головне - це тенденція, і далі буде краще.Підтримати мене🅰Dnipro Osint | Чат
⚡️Уражено об’єкти ВПК з виробництва вибухових речовинВ рамках зниження спроможностей противника з виготовлення вибухових речовин та боєприпасів, у ніч на 14 червня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, завдали ураження по важливих об’єктах воєнно-промислового комплексу російського агресора.Зокрема, уражено потужності АТ "ННК", у Самарській області рф. Це провідне підприємство із виробництва компонентів вибухових речовин, об’єкт ВПК росії. Зафіксовано вибухи та пожежу у районі промислової зони.Також здійснено вогневе ураження комбінату Невинномиськ у Ставропольському краї рф - одного із ключових виробників базових компонентів для вибухових речовин, боєприпасів та ракетного палива. Підприємство задіяне у забезпеченні збройної агресії рф проти України. Відомо про серію вибухів і роботу протиповітряної оборони противника безпосередньо у районі цілі, зафіксовано займання у промисловій зоні. Результати ураження уточнюються. Сили оборони продовжують вживати всіх заходів, щоб підірвати воєнно-економічний потенціал російських окупантів та змусити рф припинити збройну агресію проти України.Далі буде!Слава Україні!
У вашому пості є певна неточність. Вказаний "Лукойл бітумний завод" насправді є колишнім підприємством під назвою ООО "Битумное производство", яке раніше належало Дмитру Мазурову — одному з олігархів Росії на той час, власнику найбільшої незалежної нафтопереробної компанії.Внаслідок олігархічних розборок Мазурова оголосили корупціонером, конфіскували майно, а самому йому присудили 10 років тюрми. Частина його підприємств була викуплена Анатолієм Яблонським — особою, яка знаходиться в санкційних списках і має значний контроль над підприємствами, що належали Україні в Криму, а також контролює частину спиртових заводів у Росії.Завод не є застарілим, а випускає сучасну продукцію - от що сказано в резюме минулого власника:"В 2016 г. в состав Группы вошло ООО «Битумное производство» (г Кстово, Нижегородская область) – одно из немногих отечественных предприятий, обладающих инновационными технологиями по производству широкого ассортимента высококачественных нефтяных дорожных и кровельных битумов, а также полимерно-битумных вяжущих." На цей момент точна інформація щодо нового власника бітумного заводу відсутня, але є велика ймовірність, що він належить або Яблонському, або іншому представнику російської олігархії.Що стосується самого заводу, то він наразі знаходиться на етапі розбудови і до атаки активно працював.
⚡️В результаті атаки по Дмитрієвському хімічному заводу в м. Кінешма була уражена виробнича будівля.Відстань від ДКУ: ~780км.Цистерни поруч з нею були збудовані в 2019 році, а в 2023 була проведена опалубка самої будівлі. Це було зроблено в рамках розширення виробництва.Завод спеціалізується на виробництві широкого спектра хімічної продукції, зокрема:🛑Бутилацетат🛑Ацетон🛑Оцтова кислота🛑Флотаційні реагенти для добування металівЦі речовини є критично важливими для виробництва:🛑Вибухових речовин🛑Ракетного палива🛑Компонентів для ракет та боєприпасівТакож, ДХЗ є найбільшим виробником бутилацетату та промислових розчинників у росії та Східній Європі.Ну й ще один цікавий факт, в 2017 році вони реалізовували великий інвестиційний проект. Створювали великий комплекс по розливу й бочкуванню продукції. Потім з'являється новина в 2022 році, що один інженер набрав хабарів на 700к рублів від різних постачальників. Йому дали за це 500к штрафу(200к профіт) з розстрочкою виплати на 4 роки 2 місяці. В інтернеті є модель цього комплексу, але, базуючись на супутникових знімках, його так й не побудували😁Підтримати нас.
Під час сьогоднішньої атаки в саранську було уражено "Инжиниринговый центр волоконной оптики" окрім будівлі АТ «Оптиковолоконные Системы».В мережі з'явилося відео, де БПЛА робить скид ФАБа на дану будівлю й зображення результату ураження.Координати будівлі - 54.223313,45.159403(CyberBoroshnoMap)Це дуже важливе підприємство для російської армії. В пості(зобр.2) ви можете побачити список того, що виробляється в даному центрі й напрямки застосування. Декілька детальніших прикладів: 🟠Оптичні підсилювачі сигналу - підсилювачі для передачі високоякісного відео з дронів (зокрема FPV-дронів), коли використовуються оптоволоконні канали зв’язку.🟠Радіаційно- та термостійкі гироскопи (для систем навігації) - здатність витримувати екстремальні умови робить такі гироскопи придатними для: головних частин ракет, які проходять через значні температурні та радіаційні навантаження, навігаційних систем бойових літаків і вертольотів, включно з безпілотними літальними апаратами (ударними та розвідувальними). 🟠Радіофотонні РЛС (радіолокаційні системи) - радіофотонні РЛС можуть забезпечити більшу роздільну здатність та чутливість у порівнянні з традиційними радарами, що дає змогу точніше виявляти цілі (у тому числі малорозмірні дрони).Оскільки будівля була уражена ФАБом, то зазнала критичних пошкоджень.Зобр.3 - схема будівлі.В коментарях презентація про даний центр.
💥 Гуркіт в Криму: під ударом ― ворожі системи ППО, морські судна та гелікоптер 📣 Загарбники у тимчасово окупованому Криму упродовж кількох днів дрижали від небувалого гуркоту ― їхні дороговартісні системи протиповітряної оборони виявились безпорадними перед влучними ударами воїнів ГУР МО України. 🎥 На відео результати успішної демілітаризації півострова ― уражено цілу низку російських радіолокаційних станцій (РЛС): ● 48Я6-К1 “Подльот” (2шт); ● 1Л125”Ніобій-СВ” (2шт); ● 39Н6 “Каста 2Е2” (3шт); ● 9С19 “Імбірь”; ● “Нєбо-СВ”; ● С-300ВМ; ● “Нєбо-М”; ● 59Н6-Е “Протівнік-ГЕ”; ● БРЛС “Мис”. Також під удар потрапили пускова установка С-300СВ, командні пункти РЛС “СТ-68” та РЛС 39Н6 “Каста 2Е2”, а ще ― три московитські зенітні ракетно-гарматні комплекси “Панцирь-С1”, транспортно-буксирне судно проєкту С4236, універсальний буксир “фьодор урюпін” та вертоліт Мі-8 російських окупантів. ⚔️ Боротьба триває! 🇺🇦 Слава Україні!ГУР в інших соціальних мережах: 🔹Facebook 🔹YouTube 🔹 Viber 🔹Instagram 🔹Twitter 🔹 Threads 🔹 WhatsApp🔹 Telegram Bot🔹 TikTok
⚡️ОФІЦІЙНО! ВІДТЕПЕР — ТРЕТІЙ АРМІЙСЬКИЙ КОРПУС!Три роки ми здобували унікальний досвід у запеклих битвах, проводили успішні контрнаступи, ставали найефективнішими у застосуванні дронів на передовій. Ми впроваджували технології, змінювали підхід до підготовки особового складу й створили кращий в країні рекрутинг. Запустили власні школи FPV й НРК. Створювали масштабні культурні та просвітницькі проєкти. Настав час розширити горизонти. У День українського добровольця, заснована добровольцями в 2022 Третя штурмова стає Третім Армійським Корпусом під командуванням Андрія Білецького.«Наші плани — змінити принципи цієї війни. А значить змінити й сам хід війни на користь України. Ca vis pacem para bellum. Слава Україні», — Андрій Білецький.Кити, на яких збираємось будувати корпус — бойова підготовка, професійний сержантський корпус, робота з управлінням, плануванням, і технологічність. Як обіцяли, масштабуємо всесвіт Третьої штурмової, щоб рвати ворога з новою силою.Всі інші важливі деталі — скоро, стежте за новинами на каналі!3ОШБр | Instagram | Facebook | YouTube | ab3.army | TikTok | Підтримай Третю штурмову🇺🇦
Підрозділи Сил безпілотних систем та Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, Служби безпеки України, Головного управління розвідки МО України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, в ніч на 11 березня завдали ураження по низці стратегічних об’єктів російської федерації, задіяних у забезпеченні збройної агресії проти України.Зокрема, зафіксовано влучання по виробничих потужностях Московського нафтопереробного заводу, який здатний переробляти 11 млн тонн нафти на рік та забезпечує 40-50% потреб міста Москва в дизелі та бензині.Також, зафіксовано вибухи у районі лінійно-виробничої диспетчерської станції “Стальной конь” (Орловська область рф), яка забезпечує управління технологічними процесами нафтопроводу “Дружба” та є важливою складовою в процесах постачання нафти на термінал морського порту “Усть-Луга”, що у Ленінградській області.Із відкритих джерел відомо, що внаслідок дій протиповітряної оборони російського агресора, постраждала низка об’єктів цивільної інфраструктури. Сили оборони України володіють детальною інформацією про стратегічні об’єкти, задіяні у забезпеченні збройної агресії рф проти України, дотримуються норм міжнародного гуманітарного права та вживають заходів, щоб максимально убезпечити цивільне населення.Слава Україні!