Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Хрещатик 36
Added 14 Jul 2024

Хрещатик 36

@khreschatyk36
Number of subscribers: 13 069
Photos: 15,100
Videos: 4,320
Links: 2,560
Description:
Робимо докладну аналітику повісток сесій та комісій. Публікуємо тільки правду про життя Києва, роботу КМДА та РДА теми депутатів Київради і про бл$дство столичного бомонду. Для звʼязку: Приймальня: @khreschatyk36_bot Пошта: [email protected]
Source

Хрещатик 36 | ️Саме чиновники КМДА винні, що 10 тисяч людських решток роками лежали ...

Telegram community logo - Хрещатик 36 Хрещатик 36 @khreschatyk36
4 400 Views/Reach 2025-05-02 06:33 Message №18192
❗️Саме чиновники КМДА винні, що 10 тисяч людських решток роками лежали поруч з місцем проживання Киян та прогулянок туристів!!!Рештки людських тіл були залишені археологами у 2021 році, після того, як Інститут археології НАН України «витіснили» з приміщення під приводом «реставрації». У грудні 2021 року КМДА повідомила про реставрацію пам’ятки на вулиці Сковороди, 9-Б в межах програми зі збереження культурної спадщини Києва на 2022-2024 роки. Роботи проводить житомирська компанія «Архіград».Після цього археологи втратили доступ до решток, що зберігалися в підвалі. Їх перенесли в металевий контейнер, наданий структурою КМДА. Відтоді всю відповідальність за їх стан та збереження несе Департамент охорони культурної спадщини КМДА.Інститут археології повідомив, що людські рештки, знайдені біля колишньої археологічної бази на Подолі, не є таємничим відкриттям. Це залишки Щекавицького кладовища (XVIII–ХХ ст.), які раніше досліджувалися археологами та антропологами.Фахівці Інституту вже неодноразово пропонували перепоховати ці рештки - як це прийнято у світовій археологічній практиці. Інститут звертався до Міністерства культури, адже згідно з законом, навіть такі рештки вважаються частиною музейного фонду. Але відповіді немає.Ліквідація археологічної бази на Подолі зупинила системні дослідження цього унікального району. Археологія тут - не просто наука, а частина нашої культурної пам’яті. У Європі такі бази - обов'язковий елемент міського розвитку. У Києві - втрачена можливість.❗️Відповідальність лежить на органах місцевої влади.@khreschatyk36