Начальник Нетішинської міської військової адміністрації взяв участь у нараді керівників підрозділів Хмельницької АЕС.🇺🇦 Григорій Олендра подякував атомникам за співпрацю та підтримку Сил Оборони України та наголосив на вагомому внеску працівників ХАЕС у стабільне життєзабезпечення міста-супутника, адже попри аварійні відключення світла місто залишається зі світлом та теплом, а комунальні послуги надаються надійно та на високому рівні.Генеральний директор Хмельницької АЕС Андрій Козюра повідомив, що завдяки добрій волі колективу ХАЕС, кожного працівника та кожної працівниці, на підтримку Сил Оборони України спрямовано більше півмільярда гривень. Присутні відмітили вагомий внесок волонтерів ХАЕС в організації забезпечення потреб військових, зокрема, мешканців Нетішина, працівників підприємства, членів родин.Почесні грамоти Хмельницької ОВА вручено Михайлу Дубовенку (ТЦ), а також Олені Ільїній (КГ). Подяками відзначено Тамару Нечипорук (ГТЦ) та Віталія Савчука (ЦЗС).Хмельницька АЕС | FB | IG | YT
Провів Ставку. Сфокусовано на всіх питаннях щодо дронів: протидія російським ударам «шахедів», наша «Лінія дронів», наші дипстрайки. Перш за все фіксуємо, що росіяни намагаються обходити наші захисні позиції перехоплювачів через територію сусідньої Білорусі. Це ризиковано для Білорусі. Ми бачимо кроки з «Орєшніком», тепер – з допомогою «шахедам». Шкода, що Білорусь здає свій суверенітет на користь російських агресивних амбіцій. За даними нашої розвідки, обладнання, що використовується в ударах проти України, у населених пунктах Білорусі поруч з кордоном розташовується в тому числі на житлових будинках. Фактично на дахах звичайних 5-поверхівок розташовані антени й інше обладнання, яке допомагає наводити «шахеди» на обʼєкти в наших західних регіонах. Це абсолютна зневага до людських життів, і важливо, щоб у Мінську перестали із цим гратися. Поінформуємо партнерів та будемо готувати спільні відповіді. Друге: ми детально обговорили питання фінансування виробництва перехоплювачів і структуру постачання у війська. Є критика безпосередньо з підрозділів щодо розподілу дронів. Доручив першому віцепремʼєр-міністру разом з міністром оборони України та командуванням наших Сил безпілотних систем модернізувати систему розподілу дронів, щоб більше підрозділів могли бути забезпечені необхідною кількістю дронів. Третє: на наступну Ставку доручив Генеральному штабу разом з Міністерством оборони України пропрацювати зміни до нашої стратегії захисту неба і представити, що необхідно зробити додатково, щоб дати більше можливостей нашим підрозділам як у захисті інфраструктури, так і в захисті фронтових позицій. Слава Україні!
🇺🇦🤝🇬🇧 В Енергоатомі обговорили можливість продовження кредитування постачання ядерних матеріалів на 2026-2027 рокиПредставники АТ «НАЕК «Енергоатом» разом зі співробітниками Посольства Великої Британії в Україні обговорили можливість подальшого залучення кредитних коштів з Deutsche Bank AG під гарантії експортно-кредитного агентства UK Export Finance (UKEF) з метою стабільного фінансування Енергоатомом постачання ядерних матеріалів компанії Urenco на 2026-2027 роки.🏦 Раніше Енергоатом уклав відповідну кредитну угоду на суму 181 млн євро. У межах цієї кредитної програми протягом 2024-2025 років НАЕК вчасно розрахувався з Urenco, що дозволило товариству забезпечити постачання збагаченого урану у встановлені терміни.Під час зустрічі т.в.о. віцепрезидента, директор департаменту з економіки НАЕК Лариса Луковіна наголосила, що товариство повністю реалізувало спільну з Urenco програму на 2025 рік, здійснивши вчасно усі розрахунки та виконавши зобов'язання перед британськими партнерами. За її словами, Енергоатом залишається фінансово стабільним та очікує на відповідні показники за підсумками 2025 року. Своєю чергою представники Посольства Великої Британії в Україні відзначили стратегічність британсько-українських проєктів та підкреслили важливість якнайшвидшого перезапуску наглядової ради товариства. 🤝#новини_компаніїEA 🇺🇦 |FB😎|YT📹|Х👥|IN🔗|IG🕊|TH🧵
🇺🇦🛡💪 Енергоатом спрямував на підтримку військових 18,6 млрд гривень, – Павло Ковтонюк АТ «НАЕК «Енергоатом» продовжує підтримувати українських захисників. 22 грудня, у День енергетика, на майданчику філії ВП «Аварійно-технічний центр» атомники передали чергове спецобладнання Силам Оборони України. Цього разу на різні ділянки фронту будуть доправлені: квадроцикл, електробайки, квадрокоптери, зарядні станції, системи Starlink, генератори, ноутбуки, планшети, FPV-дрони, автівки та РЕБи. 🎁Як зазначив керівник Енергоатома Павло Ковтонюк, на підтримку військових вже спрямовано 18,6 млрд гривень. «Це допомога та підтримка як підрозділів Національної гвардії України, які захищають українські АЕС, так і інших частин Сил Оборони. Дякую за це всьому колективу НАЕК – це ваша праця та зароблені вами кошти», – сказав він та подякував українським військовим, які, захищаючи державу від ворога, дають можливість атомникам безпечно виконувати свою роботу.💬Своєю чергою голова підкомітету з питань ядерної енергетики і ядерної безпеки Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Анатолій Костюх наголосив, що з початку повномасштабного вторгнення на всіх кордонах Україну захищають її Сили Оборони, в той час як енергетики забезпечують функціонування економіки країни, генеруючи електроенергію. І без них стійкість України буде під загрозою.Насамкінець українські захисники подякували колективу Енергоатома та ГО «Вартові світла» за регулярну підтримку українського війська і привітали атомників із професійним святом.Нагадаємо, працівники Дирекції Енергоатома заснували ГО «Вартові світла», яка поступово розширює мережу осередків. За два роки ГО «Вартові світла» надала понад 1,1 млрд грн допомоги на потреби українських військових, задовольнивши понад 400 запитів від 160 військових частин.#новини_компанії #АТЦ #вартові_світлаEA 🇺🇦 |FB😎|YT📹|Х👥|IN🔗|IG🕊|TH🧵
⚛ На ХАЕС провели засідання Комітету ALARA.Під час засідання підбили підсумки роботи з радіаційної безпеки та визначили пріоритети на наступний рік. 📃 Комітет ALARA є центральним органом у системі управління та оптимізації дозових навантажень, а також зниження радіаційного впливу на навколишнє середовище. Принцип ALARA передбачає, що навіть якщо показники доз перебувають у нормі, завжди потрібно шукати способи зробити роботу персоналу ще безпечнішою. ✅ Під час цьогорічного засідання відзначили, що впродовж 2025 року на Хмельницькій АЕС активно впроваджувалися сучасні підходи до планування робіт, навчання персоналу та організації безпечного перебування у зонах підвищеного контролю. Окремо звернули увагу на важливість дисципліни, підготовленості та відповідального ставлення кожного працівника до власної безпеки.Засідання завершилося узгодженням плану дій і спільним розумінням того, що безпека – це результат щоденної відповідальності та професійності кожного працівника.Хмельницька АЕС | FB | IG | YT
Зараз уже фіналізували підготовку до зустрічей із європейськими партнерами – важливі заходи далі по тижню. Перше – буде хороша й багато в чому абсолютно нова угода щодо наших оборонних спроможностей. Угода, яку ми будемо реалізовувати фактично як частину гарантій безпеки для нашої держави, для всіх наших людей довгостроково. Зараз деталі ще зарано називати – усе буде на тижні. Друге – ми чітко на одній сторінці з нашими партнерами щодо дипломатії, я вдячний кожному за підтримку, за принципову позицію – усім країнам, усім лідерам. Україна знов-таки висловила свою готовність закінчити війну. Ми провели зустріч із Президентом Сполучених Штатів Америки, і ми домовилися, що саме так спробуємо організувати діалог – на лінії, яка є зараз. Саме таким був сигнал Президента Трампа його команді. Це було й публічно. Лінія фронту може бути початком дипломатії. Натомість Росія знову робить усе, щоб зіскочити з дипломатії. І як тільки питання далекобійності для нас – для України – стало трохи далі, то майже автоматично Росія стала вже менш зацікавленою в дипломатії. Це сигнал, що саме це питання – питання далекобійності – дає, можливо, незамінний ключ до миру. Чим більше української далекобійності, тим більша й російська готовність закінчити війну. Зараз тижні, які це знову підтвердили. Дискусія про «томагавки» виявилася сильною інвестицією в дипломатію – ми змусили Росію показати, що «томагавки» – це саме та карта, на яку вони зважають. Будемо говорити з європейцями, з американцями щодо далекобійності. Пріоритет – ППО, безумовно.
Сьогодні вже були доповіді військових, доповіді Служби безпеки. Ситуація на фронті, зокрема Покровський напрямок, сусідні райони, також Куп’янськ, прикордоння Харківщини та Сумщини, Запорізька область. Ми тримаємо ситуацію, я вдячний кожному нашому підрозділу за стійкість. Готуємо певні наші кроки на фронті та відповідаємо росіянам на кожен їхній удар. Ми говорили з Головкомом Олександром Сирським, у тому числі щодо нашої далекобійності. Є збільшення і по відстані, і по влучності наших далекобійних санкцій проти Росії. Фактично кожні день-два є ураження російської нафтопереробки. І це працює на повернення Росії до реальності. Також я хочу відзначити за результати цими тижнями наших воїнів із 13-ї бригади оперативного призначення Національної гвардії, 92-ї окремої штурмової бригади – обидві бригади знищують окупанта на Купʼянському напрямку. Також саме там є результати у 127-ї окремої важкої механізованої бригади, підрозділів Сил спеціальних операцій, Служби безпеки України та Військової служби правопорядку. Дякую всім вам, воїни!
Провів сьогодні Ставку. Питання номер один – захист і відновлення енергетики. Були доповіді щодо ремонтних робіт у регіонах після російських ударів. Вдячний усім, хто залучений і працює фактично цілодобово, – часто це справді героїчні зусилля наших енергетиків, ремонтних бригад, ДСНС України. Найбільш складна ситуація в прифронтових громадах і поблизу кордону з Росією – там, де в російських ударних дронів і ракет найменший час підльоту й тривоги та обстріли тривають майже постійно. Але попри всі загрози і в таких наших громадах працюють для відновлення енергопостачання та забезпечення екстрених можливостей для підтримки людей.Окремо пропрацювали питання відновлення в Одесі й області – багато помилок місцевих очільників. Також були доповіді по Києву й області, по Дніпровщині. Незмінна увага – Харкову й області, Запоріжжю, Миколаєву і Херсону, Полтаві й області. По кожному іншому регіону нашої країни маємо чіткі дані – необхідного обладнання, необхідних робіт, необхідного фінансування. По кожному напрямку зроблені відповідні доручення.Військові питання: визначили, як розширити можливості армійської авіації для захисту від дронів. Будуть сформовані додаткові гелікоптерні групи. Працюємо з партнерами, щоб забезпечити Україні й більше необхідних типів літаків. Були доповіді по співпраці з компаніями – виробниками дронів-перехоплювачів – потрібні максимальні обсяги виробництва.Сьогодні ж міністр оборони України Денис Шмигаль доповів щодо підготовки нового «Рамштайну» – зустріч уже в середу. Наші пріоритети – це ППО, і є не просто перелік необхідних систем і ракет до них, але й чітке розуміння, з якої країни і на яких умовах може бути швидке постачання. Працюємо з партнерами і в рамках програм PURL і SAFE. І якщо PURL уже стала ефективною, то європейську програму Security Action for Europe ще треба наповнити реально актуальним змістом. Зокрема, потрібні такі елементи національної участі європейських країн у SAFE, які будуть стримувати Росію вже зараз. Саме припиненням цієї війни Росії проти України та надійним гарантуванням нашої безпеки можна зробити безпеку всієї Європи достатньо міцною.Слава Україні!
🇺🇦 Команда Енергоатома – найбільша офлайн-команда Київського марафону незламності 2025!Працівники АТ «НАЕК «Енергоатом» традиційно довели, що сила нашої компанії – у єдності, витривалості та командному дусі. Цього року атомники взяли участь у Київському марафоні незламності 2025 та стали найбільшою офлайн-командою серед усіх учасників події.До складу команди Енергоатома увійшли представники Дирекції товариства, Рівненської, Хмельницької, Південноукраїнської, Запорізької АЕС та філій відокремлених підрозділів. Співробітники продемонстрували відмінну спортивну підготовку, жагу до перемоги та щиру підтримку один одного на дистанції.🏆 Вже другий рік поспіль корпоративна команда «EnergoAtomRun» отримує престижну нагороду від ГО «Бігова Україна» у Київському марафоні незламності – за найбільшу корпоративну офлайн-команду.Якщо у 2024 році команда налічувала 240 бігунів, то цього року – вже 414 учасників, тобто майже вдвічі більше! Така позитивна динаміка свідчить про зростання спортивного руху серед енергоатомівців та їхню згуртованість навколо спільних цінностей здоров’я, сили й незламності.📍 У перший день заходу, 11 жовтня, відбулися забіги на дистанціях 1.6 км, 5 км, 10 км. Представники Енергоатома показали високі результати. 🏃 Дистанція 10 км (чоловіки)1 місце – Михайло ГОЖИЙ2 місце – Богдан ДОРОШ3 місце – Ігор КИРИЛЕНКО 🏃🏼♀️ Дистанція 10 км (жінки)1 місце – Ганна ДЗЕРКАЛЬ2 місце – Тетяна МАЗУР3 місце – Тетяна ПАЛАМАРЧУК🏃🏻♂️➡️ Дистанція 5 км (чоловіки)1 місце – Віталій КОЗАК2 місце – Олександр ЗАБОЛОТНИЙ3 місце – Олександр ГРЕБЕНЬ🏃🏻♀️➡️ Дистанція 5 км (жінки)1 місце – Тетяна СИЧОВА2 місце – Ірина СТРУС3 місце – Світлана ВИХІВСЬКА📍 12 жовтня учасники долатимуть дистанції 42 кілометри та 21 кілометр. Київський марафон Незламності 2025 має благодійну мету – 50% від прибутку буде направлено на потреби Сил Спеціальних Операцій (ССО). Зібрані кошти використають для закупівлі літаючих комплексів «Батон», які допоможуть нашим захисникам ефективніше виконувати бойові завдання.EA 🇺🇦 |FB😎|YT📹|Х👥|IN🔗|IG🕊|TH🧵
Перш за все я хочу подякувати всім нашим людям, які фактично цілодобово відновлюють постачання електрики після всіх цих російських ударів. Багато зроблено в Києві, на Київщині, у східних областях. Через російські обстріли значно ускладнене відновлення на Харківщині, на Донеччині, Сумщині. Росіяни завдали удару цієї ночі по Одесі. Це був цілеспрямований удар по критичній інфраструктурі. Значну частину дронів вдалося нам збити. Але, на жаль, не всі. Були ураження енергетики в Одесі. Робиться все максимально для ремонту, для відновлення енергопостачання. Я очікую на доповідь щодо цього після 20-ї години.Сьогодні було вже кілька важливих міжнародних розмов, і саме енергетика – це ключові речі. Детально працюємо з нашими партнерами, щоб було достатньо підтримки. Будуть перемовини ще цими днями. І це питання про обладнання, яке ми накопичуємо в резерві на зиму, а також зараз використовуємо в громадах там, де це потрібно. Також про необхідні фінанси. Звісно, ще ППО. Тільки системи ППО, коли їх достатньо, гарантують захист. Ми працюємо, щоб були ракети для систем.