Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - ХерсON: Туризм, яхтинг, навчання, історія та волонтерство.
Added 14 Jul 2024

ХерсON: Туризм, яхтинг, навчання, історія та волонтерство.

@khers_on_ua
Number of subscribers: 444
Photos: 3,480
Videos: 322
Links: 622
Description:
Канал про нашу команду, про розвиток півдня України, історію, туризм, яхтинг, навчання та наші проєкти Ми в Інстаграм - @khers_on Ютуб: https://www.youtube.com/@KhersONtourism/videos та https://www.youtube.com/@OleshyeClub/videos
Source

ХерсON: Туризм, яхтинг, навчання, історія та волонтерство. | Не вмикайте біле світло, будь ласка. Цю фразу кожен екіпаж рано чи піз...

— Не вмикайте біле світло, будь ласка. Цю фразу кожен екіпаж рано чи пізно чує від шкіпера під час нічного переходу. І справа не в тому, що шкіпер старий воркун або хоче створити «справжню морську атмосферу».Наші очі здатні адаптуватися до темряви. Але для цього потрібно приблизно 10 хвилин. Варто лише на кілька секунд подивитися на яскраву лампу в кокпіті або в салоні — і нічний зір майже повністю зникає. Після цього знову доведеться чекати, поки очі адаптуються. Саме тому на яхтах під час нічних вахт використовують червоне світло.Червоний спектр найменше впливає на адаптацію ока до темряви. Під таким освітленням можна читати прилади, карти, перевіряти обладнання і при цьому продовжувати бачити море, берегові вогні, буї та інші судна.Ті самі правила діють і у військових. У польових таборах, бронетехніці та командних пунктах вночі часто використовують саме червоне.Причин дві:⚓️ не втрачати нічний зір;⚓️ не демаскувати себе яскравим світлом. Бо вночі навіть маленька лампочка може бути помітною за багато кілометрів.Тож коли під час нічного переходу шкіпер просить не вмикати світло в каюті або кокпіті — він не бурчить. Він просто хоче бачити море так, як його бачили моряки сотні років до появи GPS, радарів і сучасної електроніки.А коли військові просять допомогти і купити їм ліхтарики червоні якісні, то навіть не будемо питати "для чого?". Бо ми давно знаємо цих військових, ми довіряємо їм, та і ми розуміємо для чого. І дякуємо всім нашим підписникам, туристам на яхтах, курсантам-студентам і особлива подяка пані Iryna Kravchenko і певним гідам з міста Рим. Бо вони як ніхто регулярно продовжують допомагати та робити світ краще.