Source
Харків для Людей | Павло Храмов | Мені цікаво спостерігати, як реагують деякі на новину про лавочки на н...
963 Views/Reach
2024-10-28 10:19
Message №5020
Мені цікаво спостерігати, як реагують деякі на новину про лавочки на набережній в стилі "гора породила мишу". Схоже, що мало хто взагалі розуміє про що йдеться: що це за проєкт та чому "їх поставили в багнюці"? У повітрі відчувається питання: і це все? Хіба комунальники не можуть зробити краще?Друзі, якщо у вас схожі питання, то вимушений вам сказати: ви або не слідкували за проєктом, або досі не второпали, що таке є урбаністика. Урбаністика - це не набір сучасних рішень: вуличних меблів, розміток, елементів дорожньої інфраструктури. Це не той випадок, коли архітектор може прийти та сказати: давайте зробимо щось сучасне таке, урбаністичне. Але не переймайтесь - цієї помилки припускаються навіть дуже досвідчені архітектори. Деякі з них навіть не визнають такої дисципліни як урбаністика.Власне коли я критикую підходи міста, то критикую ось це - як встановлено цю умовну лавочку. Ззовні лавочка може бути в результаті досить непоганою, або навпаки гіршою за ту, що встановило місто без всяких урбаністичних приколів. То в чому різниця, якщо місто без усілякої там урбаністики може зробити краще?Різниця в тому, що урбаністика - це про дослідження потреб громади та середовища. Часто із залученням соціологів. Іноді це взагалі не архітектурний проєкт - просто люди вирішили щось зробити. Саме тому це набагато краще, ніж будь-яка сліпа інтервенція в простір ззовні, яка нав'язує паттерни взаємодії.Це різниця між Саржиним яром та Центральним парком. В першому випадку було проведено дослідження - що люди роблять та хочуть робити в цьому парку. У другому створили те, що людям сподобалось по факту.Не спорю, іноді нав'язані проєкти можуть бути дуже успішними. Як з Центральним парком. Але є великий ризик, що вони взагалі не сподобаються людям. Наприклад, у нас є начебто шикарна набережна, яка майже не використовується, бо навіть місцевим до неї непросто дістатись пішки.Лавочки на набережній (Запаркання) - це тактичний урбанізм. Цей проєкт має величезні перспективи для розвитку та максимально точно відповідає тому, що там хочуть бачити мешканці. Чергова лавочка десь в місті - це стрілянина по горобцях з великими витратами ресурсів. Чимало з таких лавочок стоять порожніми. Та ці лавочки не є частиною якогось перспективного проєкту покращення простору. Це просто бачення якогось чиновника.Тому ці лавочки дуже відрізняються на екзистенційному рівні, якщо хочете, від відомих харківських лавочок. Це геть щось інше.🚴🏻♂️ Харків для Людей 📹YouTube 🥳TikTok