Source
Харків для Людей | Павло Храмов | Хочете прикол? Це карта вбиралень Києва.Скільки разів я бачив цю фразу...
859 Views/Reach
2026-05-01 05:00
Message №8061
Хочете прикол? Це карта вбиралень Києва.Скільки разів я бачив цю фразу — «а у Харкові туалети круті та ще й безплатні». Насправді майже завжди йдеться про пару десятків туалетів, які розташовані в основному в декількох центральних парках. Так, є декілька непоганих вбиралень на районах біля урбан-парків та оновлених парків, але це все. Парадокс в тому, що у Харкові в рандомному місці доволі складно знайти туалет. Навіть за гроші. І, даруйте, коли вже треба, то не шкода і 15 грн заплатити за послугу, а послуги нема. Платні чи безплатні туалети — це майже вічна дискусія. З однієї сторони, це якась базова послуга, яка каже про гідне ставлення до людини в місті. З іншої, нічого безплатного не буває, тому надавати гідний сервіс безплатно з гарним покриттям — це фактично утопія. Зазвичай це призводить до великої кількості туалетів, але з дуже низькою якістю. В Будапешті, туристичному місті, вони майже всі платні (навіть в ТРЦ). Багатьох це дивує, тому навіть в путівниках про це попереджають. Проте основний аргумент — ви платите за чистоту.Тому маємо дилему: безплатний, але недоступний та часто брудний або платний та відносно доступний та відносно чистий. Звісно, плата — це не гарантія. У Харкові є чисті туалети в центральних парках та були платні, але брудні. І, треба сказати, Харків показує приклад гідного ставлення до людей, що прийшли погуляти в парк — всі мають доступ до чистого туалету. Це справді гарний приклад. Та водночас Харків не рухається далі, адже забезпечити покриття такими дорогими туалетами хоча б основні громадські простори — це утопія. Знов той випадок, коли «харківський перфекціонізм» шкодить. Краще — ворог доброго. Тому коли хизуються харківськими туалетами, я нагадую про цей нюанс — ви не знайдете доступний туалет, навіть платний, в будь-якій рандомній точці Харкова. Та якого Харкова? Навіть в центрі міста!В Києві, як я розумію, пішли шляхом модульних туалетів по 15 грн. Можна розплатитись карткою. І можна співати оди харківським туалетам з рибками, але наявність пафосної вбиральні до якої треба їхати на авто та шукати її десь в центрі великого парку ніяк не допоможе при потребі.🚴🏻♂️ Читати 📹 Дивитись