Source
Харків для Людей | Павло Храмов | Це #чисте_місто? Якщо для вас — так, то в мене трохи інші уявлення про...
708 Views/Reach
2026-01-30 06:05
Message №7550
Це #чисте_місто? Якщо для вас — так, то в мене трохи інші уявлення про чистоту.Відходи бувають різними. Шкірка банана або навіть паперовий стаканчик на тротуарі виглядають не надто естетично — погоджуюсь. Але я не можу сказати, що ідеально вичищений за кілька днів асфальт, щоб водії впевнено могли ганяти свої 70+ км/год містом, — це те, заради чого ми маємо все інше перетворювати на ось це.Ні, не кажіть мені, що йдеться про безпеку дорожнього руху. Важливий нюанс — швидкість. Коли сніг, водії в принципі їздять повільніше, тому ДТП не такі небезпечні.То чи дійсно необхідно викидати стільки піску та солі, щоб отримати ось таку естетику вулиць? Я розумію, що завдяки фото птахів, які застрягли в пакетах, ми трохи демонізували певний вид відходів. Але надмірна кількість реагентів — це також небезпечні відходи. І спосіб, у який у нас борються зі снігом, є небезпечним. Розкидати якомога більше солі — щоб що?І так, ідеальних рішень для цієї проблеми не існує. Навіть у Фінляндії, яку я люблю ставити в приклад, є брудні кучугури (не настільки й не так багато, але вони є). Мені подобається, як там формулюють мету муніципалітетів: «ми шукаємо рішення з найменшою кількістю недоліків». Тому вони мінімально використовують сіль — навіть на тротуарах. У нас же використовують рішення з величезною кількістю очевидних недоліків, але люди чомусь цим хизуються…Ок, вам байдуже на середовище, пішоходів, дерева, і головне — їхати. Тоді не називайте це чистим містом, бо воно аж ніяк так не виглядає.🚴🏻♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#сніг #сіль #пісок