Source
Харків для Людей | Павло Храмов | Нещодавно пабліками летіли фотки та відео, як у саду Шевченка у фонтан...
737 Views/Reach
2025-07-22 14:21
Message №6438
Нещодавно пабліками летіли фотки та відео, як у саду Шевченка у фонтані з інсталяціями грає скрипачка під мінус (фонова музика). Бачу, що в коментарях люди щиро радіють, що у нас немає безладу з вуличними музикантами — місто само обирає, кому грати. Навіть наводять приклади зі світових міст, де видають ліцензії, без яких вуличним музикантам не дозволено грати.Дивуюсь, як люди плутають тепле з м'яким.1. Ці ліцензії доступні всім. Муніципалітет не обирає, кому грати, а кому ні, а лише регулює тих, хто хоче грати.2. Роблять вони це в першу чергу тому що є величезний попит на місця з туристами — там музиканти можуть непогано заробити, тому висока конкуренція за простір. Вони обмежують час та місце.3. Є й інша причина — шумове забруднення. Біля житлових будинків обмеження по часу бувають суворішими.Візьмемо, наприклад, Нью-Йорк. Вуличні музиканти в цілому не мають сильних обмежень, якщо не використовують підсилювач — за нього треба заплатити $45 за день. Іншим ліцензія не потрібна. Головна вимога — грати у відведених місцях. Для цього існують спеціальні маркери.Пошукайте в YouTube та знайдете чимало Shorts з Центрального парку з великим різноманіттям стилів музики. І це прекрасно!Отже, в Центральному парку Нью-Йорка, в якому значно більше відвідувачей, чомусь немає суворих обмежень для музикантів. Так, там є ще сцена, але то вже окрема тема. Натомість у Харкові чомусь має грати лише музика з колонок або "правильний" музикант. Контролювати культуру таким чином — це погана ідея.І так, я нагадаю, що весною там грали дуже правильні військові, які чомусь дякували Терехову та за дивним збігом це відео потрапило в соціальні мережі. Збіг?Одначе мушу зазначити, що, можливо, наші музиканти не сильно й хочуть лізти в цей пластиковий сад. Не та атмосфера. Був там щонайменше дідусь з бандурою, якого ганяли. Можливо, зараз бажаючих мало.Адміністрації проста порада: припиніть спроби все контролювати, виключайте музику та лиха не трапиться, можливо, з часом ви побачите щось дуже цікаве та нове!Фотки звідси🚴🏻♂️ Читати 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#шум #право_на_місто #культура