Зараз уже фіналізували підготовку до зустрічей із європейськими партнерами – важливі заходи далі по тижню. Перше – буде хороша й багато в чому абсолютно нова угода щодо наших оборонних спроможностей. Угода, яку ми будемо реалізовувати фактично як частину гарантій безпеки для нашої держави, для всіх наших людей довгостроково. Зараз деталі ще зарано називати – усе буде на тижні. Друге – ми чітко на одній сторінці з нашими партнерами щодо дипломатії, я вдячний кожному за підтримку, за принципову позицію – усім країнам, усім лідерам. Україна знов-таки висловила свою готовність закінчити війну. Ми провели зустріч із Президентом Сполучених Штатів Америки, і ми домовилися, що саме так спробуємо організувати діалог – на лінії, яка є зараз. Саме таким був сигнал Президента Трампа його команді. Це було й публічно. Лінія фронту може бути початком дипломатії. Натомість Росія знову робить усе, щоб зіскочити з дипломатії. І як тільки питання далекобійності для нас – для України – стало трохи далі, то майже автоматично Росія стала вже менш зацікавленою в дипломатії. Це сигнал, що саме це питання – питання далекобійності – дає, можливо, незамінний ключ до миру. Чим більше української далекобійності, тим більша й російська готовність закінчити війну. Зараз тижні, які це знову підтвердили. Дискусія про «томагавки» виявилася сильною інвестицією в дипломатію – ми змусили Росію показати, що «томагавки» – це саме та карта, на яку вони зважають. Будемо говорити з європейцями, з американцями щодо далекобійності. Пріоритет – ППО, безумовно.
Наш земляк і амбасадор «Руху без бар’єрів» Костянтин Грубич побачив, як змінюється Полтава.Амбасадор «Руху без бар’єрів» і наш земляк Костянтин Грубич приїхав до Полтави, щоб на власні очі побачити, як у місті реалізується безбар’єрний маршрут, насамперед його перша черга – «Шлях ветерана».Ми разом оглянули кілька локацій і завітали до Полтавської міської ради. Будівля історична, і це важливо, адже навіть у таких просторах можна знаходити сучасні безбар’єрні рішення.Показали Костянтину, як працює наш ліфт для осіб з інвалідністю. Він дає можливість людям на кріслах колісних дістатися до кабінетів і отримати необхідні послуги. Ліфт з’явився ще до початку національної ініціативи «Рух без бар’єрів» завдяки активним архітекторам і мешканцям Полтави, яким ми справді вдячні.Але ми не зупиняємось. Зараз триває підготовка до облаштування окремого спеціального входу для осіб з інвалідністю, щоб дотримати баланс між збереженням історичної архітектури та повною доступністю будівлі.Безбар’єрність – це постійна робота над тим, щоб у місті кожен міг відчувати себе рівноправним учасником простору.________Проєкт «Рух без барʼєрів» реалізується Міністерством розвитку громад та територій України в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без барʼєрів». Він охоплює 15 пілотних громад, де створюються безбарʼєрні маршрути: Київ, Одеса, Дніпро, Житомир, Тернопіль, Львів, Рівне, Чернівці, Полтава, Вінниця, Славутич, Кропивницький, Буча та селища Опішня та Бородянка.
Культурна аґенція «Терени» запрошує на зустріч із фотографом-портретистом Валентином Кузаном, що почав знімати війну від початку широкомасштабного вторгнення. Донедавна Валентин був фотокореспондентом служби зв'язків із громадськістю 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців. Любов до фотографії у Валентина з'явилась ще у підлітковому віці. Він випрошував у батька фотоапарат, щоб самому щось познімати. До повномасштабного вторгнення він мав великий фотопроєкт Cultprocess, у рамках якого фотографував українських митців, робив для Ukraїner портрети людей, які пережили Голодомор. Також Кузан займався портретною зйомкою на замовлення. Із початком вторгнення він почав знімати війну – був членом групи, яка фотографувала українських бійців на передовій, долучився до проєкту «Стилет чи стилос» онлайнового видання Ukraїner і Центру досліджень визвольного руху про українських митців, інтелектуалів і людей різних професій у ЗСУ та створював історії про знищені окупантами наукові установи для журналу «Куншт».Під час зустрічі усі охочі зможуть не тільки побачити роботи Валентина Кузана, але й почути історії, що стоять за кожною з них. Зустріч відбудеться у просвітницькому просторі 2-го корпусу «Хартія» («Хартія-Хаб», вул. В'ячеслава Чорновола, 7Б), місця, де єднаються цивільні та військові, за медійної підтримки Ветеранського центру Полтави — простору, який об’єднує військових, ветеранів та їхні родини, сприяє їхній реабілітації, навчанню й залученню до громадського життя.Культурна аґенція “Терени” була заснована 2025 року, щоб сприяти культурній децентралізації в Україні та підтримувати культурні ініціативи в регіонах. Це громадська організація, яка розвиває, зберігає і популяризує культурні надбання українських регіонів через створення культурних просторів, дослідження, навчання дієвців культури, культурні маршрути, публікації і премії.Вхід — вільний, за попередньою реєстрацією за посиланням: https://forms.gle/AS8pZPBaZ23avrHx8
Увесь день триває відновлення після російського удару. Багато роботи. Зараз уже відновили постачання електрики для більш ніж 725 тисяч сімей. Київ, Київщина, Дніпровщина, Кіровоградська область, Черкаси, Чернігів. Залишається непростою ситуація на Сумщині, також Харківщина, Херсонщина, Донеччина – через безпекову ситуацію ремонти ускладнені. Протягом дня були нові атаки дронів, обстріли, були нові повітряні тривоги. Ще триває робота й у столиці. Де це потрібно, енергетики ввели графіки по електриці. Київ і Кіровоградська область – протягом дня працювали, щоб відновити постачання води. В Києві майже відновлено, на Кіровоградщині триває запуск насосів і наповнення мережі. Завдання для всіх наших областей – підготувати достатнє резервне живлення для водоканалів. У частині громад це вже реалізоване. І має бути й там, де зараз ми бачимо відповідну проблематику. Через сьогоднішній удар є постраждалі, зокрема в Києві та в областях. На об’єктах енергетики. Усім надається допомога. У Запоріжжі росіяни, на жаль, убили дитину – сім років було хлопчику. Мої співчуття.
Через сьогоднішній російський удар по одній з наших енергетичних підстанцій у Славутичі більш ніж три години тривав блекаут на обʼєктах колишньої Чорнобильської атомної станції. Це, зокрема, нове укриття, яке убезпечує навколишнє середовище від залишків четвертого енергоблока станції після вибуху 1986 року та радіоактивних уламків і пилу. Також це сховище для відпрацьованого ядерного палива, в якому зберігається 80% усього такого відпрацьованого палива, що було накопичене за час функціонування АЕС. Це відпрацьовані паливні збірки загальною вагою понад 3250 тонн. Росіяни не могли не знати, що удар по обʼєктах у Славутичі матиме такі наслідки для Чорнобиля. І це був цілеспрямований удар, у якому вони застосували більше 20 дронів – за попередньою оцінкою, російсько-іранських «шахедів». Частину цих дронів вдалося збити, але удар був організований саме хвилею дронів, щоб ускладнити захист обʼєкта. Водночас восьмий день триває блекаут на Запорізькій атомній станції, що розпочався через російські обстріли в районі станції. І росіяни не роблять абсолютно нічого, щоб виправити ситуацію та дати змогу українським фахівцям відновити зовнішнє живлення ЗАЕС, яке мало б функціонувати безперервно в нормальних умовах. Росія свідомо створює загрозу радіаційних інцидентів, користуючись, на жаль, слабкою позицією МАГАТЕ та директора Рафаеля Гроссі, а також розпорошеністю глобальної уваги. Щоб виправити ситуацію, слабкі та половинчасті рішення не спрацюють. Кожен день затягування Росією війни, російські відмови від повного й надійного припинення вогню, постійні російські удари по всіх обʼєктах нашої енергетики включно з тими, від яких залежить безпека атомних станцій та іншої ядерної інфраструктури, – це глобальна загроза. Включно з обʼєктами ЧАЕС та ЗАЕС в Україні розташовані шість атомних станцій, і кожна з них може бути мішенню для російських дронів та ракет. Важливо, щоб країни Європи, Сполучені Штати, країни «Групи семи» і «Групи двадцяти» реально діяли заради миру та безпеки на сто відсотків можливого. Потрібне сильне реагування та відповідний тиск на Росію з метою захисту життя. Я вдячний всім у світі, хто не мовчить.
Варшавський безпековий форум. Україна пропонує Польщі та всім нашим партнерам створити спільний, справді надійний щит проти російських повітряних загроз. Це можливо. Україна може протидіяти всім типам російських дронів і ракет, і якщо ми діятимемо в регіоні разом, у нас буде достатньо зброї та виробничих потужностей для цього.Якщо Росія втратить можливість завдавати ударів із повітря, вона не зможе продовжувати війну та буде змушена шукати інші способи співіснувати. Також з'являється дедалі більше доказів того, що Росія могла використовувати танкери в Балтійському морі для запуску дронів – тих самих, які стали причиною серйозних проблем у Північній Європі. Якщо танкери, які використовує Росія, слугують платформами для дронів, то таким танкерам не можна вільно діяти в Балтійському морі. Це фактично військова діяльність Росії проти європейських країн, тому Європа має право закрити протоки й морські шляхи, щоб захистити себе. Ми очікуємо на ухвалення 19-й пакета санкцій Євросоюзу найближчим часом. Європа також має значно швидше діяти щодо російських активів, їх використання для оборони й відбудови України. Ідеї вже є – європейські й американські, їх необхідно втілити в життя.Я дякую Прем'єр-міністру Туску та Польщі за багаторічну підтримку України на шляху до Євросоюзу. Членство України – це частина гарантій безпеки для нас і для всього східного флангу. Геополітичний вакуум завжди відкриває шлях для російської агресії. Тому Україна має приєднатися до Євросоюзу, і вона це зробить.
🔥Друзі, ветеранський бізнес! Не пропустіть можливість:Стартував новий грантовий конкурс від Українського ветеранського фонду Мінветеранів – ще одна можливість підтримати тих, хто вже після служби будує власну справу.📌 Подати заявку можна до 18:00 6 жовтня.❗️Сума фінансування сягає від 500 тис. до 1,5 млн грн, залежно від потреб і бюджету вашого проєкту.До участі запрошуються:▪️ ветерани й ветеранки, члени родин загиблих Захисників і Захисниць, зареєстровані як ФОПи;▪️ дружини й чоловіки ветеранів, якщо проєкт спрямований на підтримку й реінтеграцію;▪️ юридичні особи (не ГО чи БО), зареєстровані не менше року, серед засновників яких — ветерани або члени родин загиблих.📍 Участь можуть брати бізнеси будь-якого напрямку. Обмежень за тематиками немає.🔗 Подати заявку можна за посиланням:https://veteranfund.com.ua/contests/varto-bilshe🤝🏻Дякую партнерам конкурсу! Розбудовуємо систему спроможностей для ветеранів та ветеранок - адже обовʼязок держави та суспільства створити усі необхідні умови для гідного життя Захисників України та їх сімей🫡🇺🇦
У Полтаві запрацювавЦентр ментального здоров’я «Повернення». Це місце, де люди отримують професійну підтримку і відчувають, що поруч є ті, хто готовий допомогти.Під час візиту ми познайомилися з командою центру. Тут працюють психологи, психотерапевти, психіатри, медичні сестри. За два тижні вони надали 250 послуг у приміщенні центру та здійснили 52 виїзди для тих, хто не може відвідати заклад особисто.Особливу увагу фахівці приділяють військовим, які повертаються додому на короткі відпустки. Для них передбачене обладнання, що допомагає знизити рівень стресу й тривожності. Наприклад, спеціальне крісло дозволяє швидко досягти стану глибокого спокою.Простір створений безбар’єрним. Тут широкі двері, відсутні пороги, облаштовані інклюзивні санітарні кімнати та душові. Є кабінети для індивідуальної, сімейної і групової терапії, а також сучасне обладнання для арттерапії та релаксації.Зараз тривають зовнішні роботи з утеплення будівлі та облаштування інклюзивного доступу. Вони виконуються за кошти Полтавської міської ради. Попри це, двері центру вже відкриті для відвідувачів.Для нашої громади відкриття «Повернення» - важливий крок уперед. Це підтримка для військових, ветеранів, їхніх родин і всіх, хто потребує відновлення.Мережа таких центрів з’являється в Україні завдяки Віктору та Олені Пінчукам і стала підкріпленням ініціативи Першої леді Олени Зеленської у сфері ментального здоров’я. У Полтаві цей простір вже працює для людей.__________________________😎 Facebook 🕊Instagram 🥳TikTok
Полтавська міська територіальна громада та Іллінівська сільська територіальна громада Донецької області уклали Меморандум про співробітництво в рамках реалізації Національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади», спрямований на зміцнення міжрегіональних зв’язків та підтримку громад, які постраждали внаслідок збройної агресії.Іллінівська громада частково перебуває під окупацією, а на частині її території йдуть бойові дії. Вона з перших днів повномасштабного вторгнення стала надійним форпостом на сході України. Полтава виступила партнером, прийнявши на тимчасове проживання мешканців Іллінівки та релоковані організації. Сьогодні приймали делегацію з Іллінівської громади на чолі з Начальником військової адміністрації Володимиром Мариничем. Підписання Меморандуму знаменує перехід співпраці на новий рівень, наразі налагоджуємо лінійні звʼязки між структурними підрозділами та починаємо напрацьовувати план спільних заходів у сфері культури, освіти, соціального захисту, житлово-комунального господарства та ветеранської політики.Полтава та Іллінівка відтепер працюють пліч-о-пліч, об’єднуючи зусилля для спільної перемоги та відновлення України.
Якісне харчування та сучасне обладнання: у Полтаві відкрили оновлений шкільний харчоблок Оглянули відремонтовану їдальню Ліцею №26 «Шевченківський», який після капітального оновлення заклад поступово запускають у роботу.🍲 Разом із радницею з питань дитячого харчування Євгенією Марковець поспілкувалися з учнями початкової та середньої школи про страви, які їм найбільше до вподоби. Для нас важливо, щоб діти мали не лише якісне та збалансоване харчування, а й відчували задоволення від їжі.🔧 Під час ремонту виконали:• оновлення приміщень їдальні та харчоблоку;• заміну систем водопостачання й каналізації;• встановлення енергозберігаючих водонагрівачів;• нову систему вентиляції;• сучасне технологічне обладнання.👩🍳 У харчоблоці працюють п’ять кухарів, які щодня готують для 700 учнів. Їдальня розрахована на 258 дітей одночасно, з урахуванням потреб дітей з особливими освітніми потребами. Оплатити обід можна як готівкою, так і карткою.🤝 Особлива подяка нашим кухарям за відданість і наполегливу працю.Ремонт реалізовано завдяки державній субвенції у співфінансуванні з Європейським Союзом Ukraine Facility. Загальна вартість робіт 21 млн 96 тис. 342 грн, із яких 30% профінансовано з міського бюджету, решта – з державного. 💙💛 Дякуємо першій леді Олені Зеленській за стратегічне лідерство у реформі шкільного харчування. Разом створюємо якісні умови для наших дітей та інвестуємо у здорове майбутнє!