Source
KAPLUNOFF | ЯК ЗАЛУЧАТИ КЛІЄНТІВ | КНИГА, ЩО ЗАКРИВАЄ РОТА «СТУЛИ ПЕЛЬКУ» — книга, яку я щойно завершив ч...
212 Views/Reach
2026-01-18 16:18
Message №497
КНИГА, ЩО ЗАКРИВАЄ РОТА «СТУЛИ ПЕЛЬКУ» — книга, яку я щойно завершив читати. В оригіналі вона називається STFU. Якщо ви не знавець англійської, то ця абревіатура розшифровується як Shut The Fuck Up! Сміливо. Про що книга? Дескриптор каже: «Як говорити менше, а отримувати більше». Мене, як людину, яка багато розмовляє з професіональних причин, книга зацікавила. Та й автор першими словами вразив своєю обіцянкою: «Якщо ти навчишся стуляти пельку – це змінить твоє життя». Головний контекст книги укладається в просту логіку: ми багато розмовляємо, робимо це не там і не тоді, коли треба. Почнемо мовчати — буде на нашій вулиці свято. Автор наводить купу прикладів із власного життя, а також історії відомих людей бізнесу, коли мовчання допомогло у розвитку та досяганні цілей. Причому книга — не тільки сторітелінг, вона ще має тематичні рекомендації: ✔️як стулити пельку базікалу ✔️як позбутися звички перебивати✔️як захищатися від тих, хто перебиває тощоТа, звісно, авторська технологія «П’ять способів стулити пельку». Мені дуже сподобався виклад автора. Відчувається досвід, любов до слова, самоіронія та справжній захват від теми. Ось кілька тез: ▪️Соцмережі виводять на світло нашого внутрішнього нарциса: в реальних умовах люди говорять про себе 60% часу, а в соцмережах цей відсоток зростає до 80%.▪️Проблема твітеру в тому, що ти завжди живеш на відстані 280 знаків від звільнення.▪️Є два типи людей: ті, кому подобаються зустрічі, і нормальні. Перемагають перші.▪️Ми всі стараємося вибитися із загального шуму, та водночас лише збільшуємо його гучність.Книга сподобалась, хоча залишила дивний посмак. Наче автор намагався підібрати аргументи на користь своєї теорії STFU. Я гадаю, якби хтось в іншій книзі пояснив, як правильно про себе розказувати й себе презентувати (замість того, щоб стулити пельку) — то й тут можна було б знайти багато корисних прикладів у підтримку. «У світі, де всі шумлять – найкращий спосіб виділитися – це стулити пельку». Якось категорично, чи не так? Проте все одно раджу книгу прочитати, вона того варта.P.S. Робити огляди інших книг?