Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - KADREX — кадровий експерт
Added 14 Jul 2024

KADREX — кадровий експерт

@kadrex
Number of subscribers: 5 121
Photos: 2,760
Videos: 35
Links: 2,810
Description:
Готові практичні рішення для будь-якої кадрової ситуації. 🔥 кадрові новини, аналітичні статті, військовий облік, бронювання. 🔥 готові шаблони, посадові інструкції, нотатки 🔥 запитання-відповіді З питань реклами та/або співпраці: https://t.me/Kadrex
Source

KADREX — кадровий експерт | Скільки табелів обліку робочого часу слід вестиЯку кількість табелів р...

Telegram community logo - KADREX — кадровий експерт KADREX — кадровий експерт @kadrex
1 150 Views/Reach 2025-07-15 14:28 Message №5799
Скільки табелів обліку робочого часу слід вестиЯку кількість табелів робочого часу доцільно вести щомісяцяТабель обліку робочого часу на поточний місяць відкривається 1 числа місяця та повинен бути закритий останнім робочим днем. За підсумками виконаної працівниками роботи кожного місяця за табелем підраховується загальна кількість відпрацьованого часу, надурочних і нічних годин, вихідних (святкових — у мирний час) днів, визначається загальна кількість днів та годин неявок на роботу, які розшифровуються за причинами. Проте як бути, якщо частиною третьою ст. 115 КЗпП визначено, що розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з профспілковю підприємства (за наявності) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, обраними та уповноваженими трудовим колективом), але не менше оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.Зважаючи на цю норму, доходимо висновку, що табель обліку робочого часу варто складати двічі на місяць — за першу половину місяця та за повний місяць загалом. Проте з цього приводу є дві протилежні думки:перша: що табель має вестися один раз на місяць: з метою виплати заробітної плати за першу половину місяця він тимчасово передається в бухгалтерію наприкінці робочого дня 15 числа і повертається на місце його постійного ведення не пізніше наступного робочого дня. Після 15 числа табельник чи працівник, на якого покладені обов’язки з ведення обліку робочого часу, продовжує вести той самий табель до кінця поточного місяця, потім закриває його в останній робочий день місяця і передає для нарахування заробітної плати у строки та в порядку, передбаченими документообігом підприємства або положенням про табельний облік;друга: що табель має вестися двічі на місяць: початковий (перший) табель складається за першу половину місяця та передається в бухгалтерію наприкінці робочого дня 15 числа, а в другому табелі мають зазначатися підсумкові показники за місяць з урахуванням даних табеля за першу половину місяця.Зауважимо, що порядок передавання інформації про облік робочого часу як для виплати авансу, так і для виплати заробітної плати за місяць загалом підприємства можуть розробити самостійно в положенні про табельний облік. Галина ГОРОХОВСЬКАкерівниця Центру кадрового консалтингу, головна редакторка газети "Консультант Кадровика»