Source
Клуб військової медицини | Нещодавно був опублікований наказ щодо обсягів допомоги на домедичному...
1 990 Views/Reach
2024-07-15 13:32
Message №119
Нещодавно був опублікований наказ щодо обсягів допомоги на домедичному етапі.Загалом, це хороший і правильний крок, проте є ряд думок та запитань.- у наказі фігурують базовий, середній і вищий рівень допомоги. Чому не взяти назви чи рівні з міжнародних норм, як зробили із MARCH PAWS? Типу ASM, CLS і тд.- у наказі відсутнє будь яке розуміння яким чином визначаються вищезазначені рівні. Хто і як їх присвоює, які курси потрібно пройти, повинні курси бути сертифіковані чи ні.- по крові зробили доволі грамотно, проте знову ж таки, курси по переливанню можуть бути різні. Потрібно або запроваджувати сертифікацію, або дати чіткий перелік організаторів- за проведення конверсії турнікету жирнючий плюс- цікаво бачити гіпертонічний розчин серед переліку препаратів, в той час як в Україні його ніхто не виробляє🙃 (є лише для тварин, за даними Tabletki.ua для людей такий препарат відсутній). В той час у наказі відсутній Маніт🙃- за цефазолін також жирний плюс, хоча це впринципі логічно після наказу по АБТ. Радий, що тепер і у наших законодавчих актах прослідковується послідовність і логічність.- радує присутність капнографії як методу моніторингу Підсумовуючи: наказ вийшов доволі непоганим, хоч і зі своїми недоліками. Гадаємо що це лише початок і наступні накази його доповнять та зроблять більш ціліснимПосилання на наказ