Прийшов час познайомитися з підводними та прибережними мешканцями Фінляндії, тому Природничий клуб Ювяскуля за підтримки Aurora4UA ry організовують риболовлю. Цей захід відбудеться 4 липня з 10:00 до 14:00 фактично у межах міста Ювяскюля.Ми ознайомимося з основними правилами рибної ловлі Фінляндії, спробуємо, щоб кожен зареєстрований учасник отримав вудку, наживку і відповідні рекомендації, та спробував спіймати рибу, або щось інше, бо ніколи не знаєш, хто спокуситься на твого черв'ячка 🙂 Також, ми познайомимось з рослинами, які будуть нас оточувати, і всіх їх задокументуємо через iNaturalist.> Взуття: зручне і водостійке, бо буває роса вздовж водойм, навіть, вдень, або буває, що оступишся біля води. > Перекус рибака/рибачки - гарантований, вода та теплі напої за необхідністю - ваша відповідальність.> Коли: 4 липня з 10:00 до 14:00> Де: Ювяскюля, але рибаки не видають свої місця, тож точна локація буде повідомлена виключно зареєстрованим учасникам> Хто: перші 20 зареєстрованих (перевага надається вже діючим учасникам Природничого клубу Ювяскюля з iNaturalist aккаунтами)Реєстрація: https://link.webropolsurveys.com/S/D2A86286175C8D23 Будь ласка, поширте це оголошення серед усіх зацікавлених. До зустрічі на риболовлі! 🙂
Добрий день, ми з Фінляндії!Трохи із запізненням, але тим не менш.Сьогодні канун Юханнусу, тому багато місць буде зачинено з сьогодні по неділю, чи вони працюватимуть за особливим графіком. Про саме свято внизу.❗️Автобуси Linkki о сьогодні, ходять за суботнім розкладом ДО 13 ГОДИНИ. З 13 години сьогодні і аж до неділі, 21.6, автобуси НЕ ХОДЯТЬ. У неділю автобуси будуть ходити за звичайним недільним розкладом.Великі магазини, як Prisma, Lidl, K-citymarket працюють всі ці дні з трохи зміненим графіком. Дивіться графік роботи на сайті кожного з магазинів. Порада: шукайте в Google за запитом у форматі “<магазин> <район> aukioloajat”, наприклад, «Prisma Seppälä aukioloajat».Сам Іванів день (Juhannus) в Фінляндії є однім з найбільших свят протягом року. До цього свята також приурочено багато знижок і розпродажів 😉 Святкують фіни часто на дачах та за містом. Також традиційним є запалення багаття ввечері п‘ятниці.Ще вам корисно буде знати, що на Юханнус багато фінів починають свою літню відпустку, тому і місто протягом липня буде більш порожнім (окрім відпусток ще й студенти роз‘їхалися), і не дивуйтесь, що з офіційних установ чи ще звідкілясь вам подовгу не відповідають на листи, телефони тощо. В серпні все буде повертатися до звичайного ритму.І наостанок, прапори на флагштоках🇫🇮 сьогодні і завтра майоритимуть саме на честь Юханнуса.Hyvää juhannusta kaikille, ваш Адмін
З квітня 2026 року Університет м. Оулу у партнерстві з Aurora4UA ry розпочав чотирирічний проєкт «Природа вітає всіх», спрямований на роботу з біженцями та іншими категоріями новоприбулих до Фінляндії. У межах проєкту у нашому місті буде створено Природничий клуб, учасники якого зможуть дізнатися багато нового про фінську природу, відвідати цікаві місця разом із експертами-біологами, художниками та письменниками, а також самостійно долучитися до проведення важливих наукових досліджень, незалежно від рівня і фаху вашої освіти.Перша інформаційна зустріч з лідером проєкту, Микитою Перегримом, науковцем відділу екології та генетики Університету м. Оулу, відбудеться 14 травня 2026 року з 12 до 16 за адресою: Matarankatu 2B, Digi&Games Center (будівля навпроти Глорії, вхід зі двору, 2 поверх, офіс Aurora4UA). Мова зустрічі: українська.Протягом перших двох годин учасники зустрічі будуть ознайомлені з додатком iNaturalist, який стане одним із основних інструментів для дослідження природи під час діяльності Природничого клубу. Також поговоримо про безпеку під час перебування на природі, майбутні проєкти та ініціативи та про багато інших важливих речей. Кава та снеки будуть забезпечені.Після цього на учасників чекає одно-двогодинна прогулянка, під час якої буде звертатися увага на найпоширеніші види місцевої флори та фауни, а також попрактикуємося у використанні додатку iNaturalist.Якщо ви зацікавлені в участі, будь ласка, зареєструйтеся не пізніше 13 травня за посиланням: https://link.webropolsurveys.com/S/C24AA98B6E7CB8C8
Aurora4UA ry запрошує вас на презентацію фільму та книги Джея Дж. С. Баклі «Beyond the Rubble», що відбудеться в середу, 29 квітня о 17.30 в Piippurannan klubi. Джей Баклі британський військовий репортер і документаліст. В 2022 році він працював в Україні на передовій, висвітлюючи життя військових, медиків, волонтерів і цивільних під обстрілами. Його роботи документують не лише руйнування війни, а й гідність і стійкість людей, які відмовляються бути стерті з лиця землі.Творчість Баклі народжується з особистого досвіду на фронті та глибокого переконання: пам’ять — це форма справедливості, а мовчання теж може вбивати. Через прозу та кіно він прагне зберегти голоси, які війна намагається заглушити, і не дати Європі втратити чутливість до страждань України.Тривалість заходу — 90 хвилин, наприкінці передбачена сесія запитань і відповідей (Q&A).УВАГА! Мова заходу — англійська.Під час презентації ми також запропонуємо безкоштовну каву зі смаколикасюми. А також ви зможете придбати наш український мерч.Вхід вільний, але кількість місць обмежена (до 60 осіб), тож просимо приходити заздалегідь!https://www.facebook.com/share/1CSptg8eZv/
Добрий день, ми з Фінляндії!Пост в першу чергу для тих, у кого це перше літо в Суомі. Наближається сезон білих ночей. На географічній широті Ювяскюля полярного дня чи полярної ночі (це коли сонце взагалі не заходить чи не сходить) нема, але ми тут близькі до цього. Кульмінація – 21 червня найдовший день, сонце зайде десь о 23:15 і зійде вже о 3:22. До цього дня приурочено одне з найбільших свят у Фінляндії – Юханнус.Що це може значити для вас:☀️ цілодобово буде світло. Якщо сон ваш чи ваших дітей чуттєві до цього, подбайте про наявність штор-блекаут (які взагалі не пропускають світло) заздалегідь. Для пошуку фінською: pimennysverhot. Або прості маски на обличчя, або просто щільні штори, або жалюзі – це вже від власних преференцій;🎺 цілодобово будуть співати птахи (так, спочатку це здаєтьcя прикольно, але згодом може задовбати😁);⏰ може збитися ваше сприйняття часу доби. Дивитесь, що на вулиці яскравий день, думаєте, що зараз, там, 4-5 вечора, а насправді вже 22:00 ☀️, так що не забувайте час від часу дивитись на годинник. Гарного вечора,ваш Адмін
Кінопоказ: «Сімейний альбом» (2023)у межах 4-го Міжнародного кіномарафону | Culture vs War10 лютого (вівторок)16:00–18:00Piippurannan Klubi79 хвилинРежисерка: Марина ТкачукВхід: вільнийМови: англійська, українська«Сімейний альбом» розповідає історію британської фотографки Самари Пірс, яка дізнається, що її прадід, австрійський інженер Александер Вінербергер, таємно задокументував Голодомор у Харкові в 1932–1933 роках. Його фотографії, вивезені з СРСР дипломатичною поштою, згодом стали одними з найважливіших візуальних доказів геноциду українців.Зіткнувшись із цією сімейною спадщиною, Самара переосмислює свій творчий шлях і вирушає до України, досліджуючи, як історична травма відлунює в сучасності та пов’язується з нинішньою війною. Фільм поєднує особисту пам’ять з історичною правдою, ставлячи питання про те, як минуле формує відповідальність, ідентичність і свідчення сьогодні.Трейлер: https://www.youtube.com/watch?v=nY6fY2mYa5cПодія в ФБ: https://www.facebook.com/share/1AC2zZ1GUR/Цей показ відкриває кіномарафон Culture vs War, який представляє українські історії через людей, пам’ять, історію, цінності та культуру.Організовано українською культурною асоціацією «Watch Ukrainian!» спільно з Aurora4UA ry.Дивіться українські історії.Підтримуйте Україну!
🎄✨ Aurora4UA запрошує вас на велике, по-справжньому українське різдвяне ярмаркове свято — справжній Christmas Party-хайлайт! 🎅💫https://www.facebook.com/share/1DZqbyowJE/📅 Неділя, 21 грудня 2025 року🕚 11:00–16:00📍 Pippurannan klubi, Paperitehtaankatu 1, Jyväskylä🌟 Приходьте відчути теплу, затишну та дуже українську різдвяну атмосферу:🍲 Справжній український борщ — теплий, ароматний і з любов’ю приготовлений 💛🍞 Домашня випічка та смаколики🥕 Домашня аджика та варення☕️ Свіжа кава та чай🎨 Хендмейд-подарунки та мистецькі вироби💅 Beauty Corner — потурбуйтесь про себе до зимових свят:✨ перукар (стрижки та укладки)✨ бровіст (оформлення та корекція брів)🧸 Дитячий куточок:🎨 майстер-клас для дітей🎭 фейспейнтінг — яскраві образи та святковий настрій🎁 Благодійний ярмарок🎶 Душевний різдвяний концерт, який перенесе вас у справжню магію Різдва✨ А також новинки у продажу:📅 Календарі з українською тематикою на 2026 рік🍵 Ароматний чай🎄 Красиві різдвяні сувеніри та прикраси ручної роботиНа всіх чекає безкоштовний гльогі з імбирним печивом🤩😉🚙 Усі зібрані кошти будуть спрямовані на придбання нового автомобіля для військових🇺🇦💙Приєднуйтесь, підтримуйте, смакуйте, даруйте собі турботу та діліться різдвяним теплом разом з нами ✨
Доброго ранку, ми з Фінляндії!Юханнус вже на носі, тому багато місць буде зачинено з п'ятниці по неділю, чи вони працюватимуть за особливим графіком. Що таке Юханнус – внизу.❗️Автобуси Linkki о п'ятницю 20.6, ходять за суботнім розкладом ДО 13 ГОДИНИ. З 13 години п'ятниці і аж до неділі, 22.6, автобуси НЕ ХОДЯТЬ. У неділю автобуси будуть ходити за звичайним недільним розкладом.Великі магазини, як Prisma, Lidl, K-citymarket працюють всі ці дні. Дивіться графік роботи на сайті кожного з магазинів. Порада: шукайте в Google за запитом у форматі “<магазин> <район> aukioloajat”, наприклад, «Prisma Seppälä aukioloajat».Сам Іванів день (Juhannus) в Фінляндії є однім з найбільших свят протягом року. До цього свята також приурочено багато знижок і розпродажів 😉 Святкують фіни часто на дачах та за містом. Також традиційним є запалення багаття ввечері п‘ятниці.Ще вам корисно буде знати, що на Юханнус багато фінів починають свою літню відпустку, тому і місто протягом липня буде більш порожнім (окрім відпусток ще й студенти роз‘їхалися), і не дивуйтесь, що з офіційних установ чи ще звідкілясь вам подовгу не відповідають на листи, телефони тощо. В серпні все буде повертатися до звичайного ритму.Hyvää juhannusta kaikille, ваш Адмін
Український літній ярмарок — заради безпечного майбутнього дітей📅 7 червня | 📍 Piippurannan Klubi, Paperitehtaankatu 1, Jyväskylä | 🕚 11:00–16:00⠀1 червня в Україні відзначають відзначали День захисту дітей. Це не просто дата в календарі — це нагадування про найважливіше: кожна дитина має право на щасливе та безпечне дитинство.⠀Саме тому 7 червня ми знову збираємось на ярмарку — щоб святкувати життя, підтримати боротьбу за мир і право дітей на спокійне дитинство без війни.⠀На вас чекає:🍲 традиційна українська їжа та домашня випічка🎁 вироби ручної роботи, створені з любов’ю🎨 дитяча зона з майстер-класами та фейспейнтингом🖼 виставка картин — кожну з них можна придбати, зробивши внесок у безпеку дітей і підтримку захисників України⠀Кожне євро на ярмарку — це не просто донат, це вклад у майбутнє, де діти не бояться, а малюють сонце, море й мир. Щоб це стало реальністю — Україна має вистояти. І ми можемо допомогти.⠀Приходьте, будьте з нами, святкуйте життя — і підтримайте тих, хто його захищає.Посилання на подію https://www.facebook.com/events/1770214070190242Поширюйте та запрошуйте друзів і знайомих.⠀З любов’ю та надією,Aurora4UA ryP.S. Так, ми в курсі, що накануні 1 червня свято перенесли на листопад, але ми готували цей ярмарок і тему багато заздалегідь, тому вона залишається незмінною.
Добрий вечір, ми з Фінляндії!Пост, що в першу чергу для тих, у кого це перше літо в Суомі. Наближається сезон білих ночей. На географічній широті Ювяскюля полярного дня чи полярної ночі (це коли сонце взагалі не заходить чи не сходить) нема, але ми тут близькі до цього. Кульмінація – 21 червня найдовший день, сонце зайде десь о 23:15 і зійде вже о 3:22. До цього дня приурочено одне з найбільших свят у Фінляндії – Юханнус, але про це буде окремий пост пізніше.Отже, що це може значити для вас:☀️ цілодобово буде світло. Якщо сон ваш чи ваших дітей чуттєві до цього, подбайте про наявність штор-блекаут (це та, що взагалі не пропускає світло) заздалегідь. Для пошуку фінською: pimennysverhot. Або прості маски на обличчя, або просто щільні штори, або жалюзі – це вже від власних преференцій;🎺 цілодобово будуть співати птахи (і да, спочатку це здаєтьcя прикольно, але згодом може задовбати😁);⏰ може збитися ваше сприйняття часу доби. Дивитесь, що на вулиці яскравий день, думаєте, що зараз, там, 4-5 вечора, а насправді вже 22:00 ☀️, так що не забувайте час від часу дивитись на годинник. Гарного вечора,ваш Адмін